Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Segítséget kérek /Snowboard/ goofy irány tanuláshoz!

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sry
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.22. 17:58
Minerel és Fazzoletto!

Köszönöm a hasznos tanácsokat!Most már megértettem,hogy az oktató sem mondta véletlen/1 órát vettem kínomban:(/,hogy csak az élezéssel,fékezve araszoljak le,s amikor elrontom,kezdjem újar,ne próbáljak meg száguldozni:)Elég nehéz,mivel másik problémám,hogy amint felállok,már fordulok is ki balra és szélsebesen megindulok előre,persze oldalállásban:)Mondták,h azért fordulok el,mert nem egyforma a terhelés,de mondani könnyű,megcsinálni annál nehezebb!
Köszönöm a biztatást ésnem adom fel!:)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.02.21. 15:25
az egész terep a teljesen kezdőknek való elsősorban
Sry
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.21. 07:56
köszi a segítséget,/nagyon hasznos tanácsokat kaptam/bíztatást,aranyosak vagytok!:)
Következő úticélnak Kokavat néztem ki.Ha ismeritek az ottani pályát,alkalmas vmelyik a teljesen kezdőknek?
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.02.20. 19:52
nem, ez megszokás kérdése. gyakorolni kell, és megsúgom a sebességtől való félelem nagyon nagyon sokáig valószínű, hogy meg is fog maradni. gyorsan meg lehet szokni bizonyos dolgokat, majd mikor már az összekötött fordulókból akarsz továbblépi a fékezés mentes élen vezetett ívekig, na ott fog még nagyon előjönni. vagy még utána, ha trükköt akarsz tanulni és először mész neki egy kisebb ugratónak vagy slidernek. amúgy a félelem ellen szerintem nincs mit tenni, ez benned dől el. nálam az a helyzet, hogy "érnie" kellett a dolgoknak. Valami nem ment napokig, hiába erőltettem, és 2-3 hét múlva újra próbáltam, és gond nélkül sikerült.
Sry
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.20. 18:56
Sziasztok!

Kipróbáltam a boardozást!Először a Mátrában,és az esések ellenére is tetszett.Másodszor külföldön voltam,ahol a meredek lejtőn való szenvedés elvette a kedvem és nem is csináltam tovább a nap hátralévő részében.Arra jöttem rá,hogy aznap félelem/blokk alakult ki bennem,ami először nemigen volt.Azt veszem észre,hogy elindulok,s mikor begyorsulok,félek,nehogy ne tudjak megállni és minden alkalommal inkább fenékre ülök,mikor begyorsulnék:(Tudtok vmit javasolni,h megszűnjön a félelmem a sebességtől és ne üljek le mindig?:)
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.02. 08:54
Ezt az üzenetet inkabb a "minden sielot erdeklo dolgok" per "tanacskeres"be kene irnod. Itt foleg egy snowboardtopicban nemhiszem hogy tudnak neked erdemileg segiteni.
hanosz
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.01. 22:32
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Sílécet szertnék vásárolni és az a nagy problémám, h nem értek hozzá! Eddig béreltem lécet. 168cm magas vagyok és nem tudom eldönteni, h milyen magas léc kelle nekem.
Atomic ATC Cap léc , Tyrolia T4-es kötéssel állíthatósága: 255mm-től 280mm-ig, 135.ös.
Ezt a lécet néztem volna, de nem tudom, h megfelelő lenne-e!

Megköszönném ha vki tudna nekem segíteni!!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.03.27. 14:24
annyira sok tapasztalatom nincs freerideban, mentem már benne, de annyira nem az én esetem, de annyiban más, hogy hátrébb (nem hanyatt, hanem haladási irányt tekintve) kell dőlni, a tailt terhelni inkább, és a nose-t felemelni, úgy hogy az kicsússzon a hó tetejére, a kanyarokat lassabban, viszont ne túl nagyokat, mert akkor nagyon lelassulsz, és elsüllyedsz, fékezni szinte tilos, igyekezz ne nagyon elesni, mert macerás újra elindulni. Meg a többi az alapok, sose menj egyedül, vagy olyan helyen, ahol lavinaveszélyt jeleznek, vigyázz a cuccodra, tervezd meg az útvonalalat, hogy tudd hova fox kilyukadni.
Trükköt tanulni sosem késő- jó 75 évesen lehet nem célszerű nekiállni, de kisebb ugratón vagy pálya szélén simán :D indiszkrét vagyok ha megkérdezem, hogy hány éves vagy...?
Anubis
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.03.27. 11:21
Valójában azért szeretném a másik irányt is 1 kicsit megtanulni, mert szeretnék 1-2 egyszerűbb trükköt megcsinálni pl. a Nose vagy Tail Roll-t. Ezek nagyon tetszenek, nem tűnnek túl nehéznek, de látványossak. És ehhez szükséges a goofy a másik irány. Persze nem az a tervem, hogy a funparkba ugráljak, mert ahhoz előbb kellett volna elkezdeni a boardozást, de azért jó lenne 1-2 egyszerűbb trükköt elsajátítani.
A másik dolog pedig a szűzhavas ride, gondolom neked van már tapasztalatod benne.
Mi az amit más képp kell csinálni mint a pályán?
Ápr. 6-án megyünk Kaprunba 1 hétre és ott lesz rá lehetőségem kipróbálni a freeride-ot, már alig várom.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.03.26. 18:58
hát míg bele nem jössz, addig nem, utána majd kitalálod merre legyen az előre, és akkor visszaállíthatod, utána már úgyis menni fog hátra is más kötésszögben is...
Anubis
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.03.26. 06:59
ok köszi! megpróbálom, de akkor a szöggel nem kell variálnom ugye?
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.03.24. 08:17
talán teljesen állítsd át a kötést goofy irányba, tehát arra legyen az előre, és n hátrafelé menj. És így szinte újra tanulsz boardozni, ha ballal megtanultál, jobbal is menni fog! Nekem nem volt gond vele...
Anubis
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.03.22. 11:40
Sziasztok!
Szeretnék 1 kis segítséget. Kb. 1,5 éve boardozom, regular boardos vagyok a kötés szög: első 25 fok hátsó 5 fok. Ebben az irányban egész jól megy, de szeretnék megtanulni a másik irányba is goofyba.
De eddigi próbálkozásaim sajnos sikertelenek voltak.
Szóval azt szeretném tudni, hogy milyen technikával fogjak neki a goofy tanuláshoz. Esetleg állítsam át a kötést kacsába? Vagy a szögekkel variáljak?
Várom segítségeteket.
Előre is köszi!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.