Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Miért fontos, hogy mekkora rádiusza van a sílécnek?

A rádiusz annak a körnek a sugarát jelöli, amely körnek az ívét a sílécünk élvonala alkotja. Ez az ív a régebbi, hagyományos léceknél is létezett, csak a sugár nagyon nagy volt, ezért szinte érzékelhetetlen. Az ugró és a sífutó lécekről hiányzik ez a sugár, azok szélei párhuzamosak.
Ennek az ívnek (hagyományosan telemark ív) a feladata, hogy el lehessen fordítani a havon a sílécet.
A rádiusz tehát annak a körnek a sugara, melynek körvonalához a síléc hozzáilleszthető.
A carvingtechnika annyiban változtatta meg a sílécek formáját, hogy a csőr és a far szélességét megnövelték, míg a síléc közepén a szélesség változatlan maradt, ezzel párhuzamosan csökkent a sílécek hossza. A sílécek rádiusza így a szlalom léceknél lecsökkent akár a 10-12 méterre, míg a hagyományos léceknél ez 45 méter is lehetett.
A rádiusz csupán névleges érték, de alapvetően jellemzi a sílécet, annak fordulékonyságát: minél kisebb a rádiusz, annál kisebb íven lehet fordulni a léccel az élen kanyarodva, oldalcsúszás nélkül. Míg a klasszikus sílécekkel a kanyarodást az átlagsíelő a síléc kifaroltatásával érte el (flatterolás), addig a carvinglécekkel ez egyszerűbben megvalósítható a síléc élre állításával és súlypontáthelyezéssel, a léc oldalirányú kifarolása nélkül.

KAPCSOLÓDÓ CIKK
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.