A közeli, alsó-ausztriai síterepek szálláshelyeit már szinte teljesen lefoglalták a közeledő síszünet előtt, és úgy tűnik, hogy ezen a héten még az időjárás is komolyan besegít, hiszen az elkövetkező három napban komoly havazás várható Ausztriában, amely sok havat hoz határ melletti hegyekbe is.
A tartomány idegenforgalmi hivatala szerint még a kisebb terepeken is megteltek a szállások, és az itteni pályák is jó állapotban várják a síelőket. Ilyenkor, a síszünet ideje alatt kicsit visszaesik a magyar és szlovák síelők aránya az osztrákokhoz viszonyítva. Az egy hét alatt a közeli tartományban összesen 50 000 vendégéjszakára számítanak a szállásadók.
Keddtől pedig erős havazásra kell számítani Alsó-Ausztriában. A dél-keleti irányból érkező hófelhők később átvonulnak majd az egész országon, és erős havazásra kell számítani Stájerország keleti részén, illetve Karintiában is. A meteorológiai intézet szerint tartós havazásra kell berendezkedni, a mostani előrejelzések szerint valószínűleg háromnapos havazással számolhatunk, és csak csütörtök este áll el az erős havazás.
Ennek megfelelően, már most felhívjuk az alsó-ausztriai hegyekbe indulók figyelmét a fokozott lavinaveszélyre, elsősorban a sítúrázók és a pályán kívül síelők legyenek elővigyázatosak.
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE