Miklós Edit pontszerzése szuper-óriásműlesiklásban
2016.01.24.
Magyar Sí Szövetség
A 27. helyen végzett Miklós Edit a női alpesi sízők világkupa sorozatának Cortina d`Ampezzóban rendezett szuper-G versenyében. Így a szombati lesiklásban elért 6. helyezése után ebben a szakágban is idei legjobb eredményét produkálta. Samsal Dalibor a műlesiklás számának első futamában kiesett.
Edit az 53 fős mezőny végén, 51-es rajtszámmal indult. Nem tartott attól, hogy sokat romlik a pálya minősége, mivel az időjárási viszonyok kedvezőek voltak, mégsem elégedett maradéktalanul a versenyzésével.
Samsal Dalibor is rajthoz állt vasárnap, a férfiak műlesikló versenyében volt érdekelt, melyet az ausztriai Kitzbühelben rendeztek. Alpesi sízőnk, aki egy héttel ezelőtt 22. helyezésével megszerezte első pontjait a világkupa wengeni szlalom versenyében, ezúttal nem tudta megismételni korábbi jó szereplését. Pedig kiválóan indult az első futam számára, a második mérőpontnál a 17. helyen állt, amikor is rontott, és kiesett a versenyből. A pálya eléggé megszórta a mezőnyt, a 83 indulóból csak 40-en értek célba az első futamban. A versenyt végül a norvég Henrik Kristoffersen nyerte.
A magyar szlalomos célja továbbra is az, hogy sikerüljön újabb pontokat szereznie. Erre legközelebb kedden lesz lehetősége, amikor is az esti schladmingi világkupa futamon áll rajthoz.
A férfi világkupa menetrendje Samsal Daliborral:
Helyszín: Schladming (Ausztria)
• 2016. január 26. kedd, 17:45 (műlesiklás 1. futam) TV: Eurosport 1 17.30
• 2016. január 26. kedd, 20:45 (műlesiklás 2. futam) TV: Eurosport 1 20.30








