Az innovációiról ismert Columbia még tovább fejlesztette a tavalyi szezonban bemutatott Omni Heat technológiát. A megismert hővisszaverő bélés mellett most megjelentek az fűtőszálas termékek, melyek az Omni Heat Electric nevet viselik.
A technológia a hőmegtartásra fókuszál, azaz segít a test által termelt meleg megőrzésében és a hőveszteség minimalizálásában, és az iparágban alkalmazott legmagasabb grammonkénti hőmegtartást biztosítja. A kabát alapváltozatában egy ezüstszínű lyukacsos hővisszaverő fólia található, amely visszaveri a test melegét, és ezáltal önmagában már 20%-kal több meleget biztosít viselőjének.
Ha ehhez még melegbélés is párosul, az még jobban növeli a kabát hőmegtartó képességét. A lyukacsos szerkezetű bélés gondoskodik a hő megtartásáról, miközben magas szintű légáteresztést biztosít a felesleges hő és nedvesség elvezetése érdekében. A kabát környezetbarát, 50%-ban újrahasznosított tartalommal készül.
Jövő a jelenben - Omni Heat Thermal Electric
Electro Amp Parka
Az idei év újdonsága azonban minden eddigi képtelet felülmúl. Az Omni Heat Thermal Electric technológia segítségével egyetlen gombnyomásra, egy fűtőszál segítségével melegíteni kezd a ruhadarab. Jelenleg síkabátban és hótaposóban található meg ez a technika. Egy akkumulátor segítségével a több fokozatban állítható csúcsminőségű karbon fűtőszálak több órányi folyamatos hőt biztosítanak. Az akku akár USB portról is feltölthető. Így akár a leghidegebb időben is biztosított lehet a megfelelő hőérzet.
Electro Amp Parka
A hazai üzletekben az Electro Amp Parka és a Bugathermo Original Electric a 2 termék, amiben elérhető a jövő technológiája. Ezeket a Dockyard polcain találjuk meg.
Wim Hof melegen tartja magát a hidegben is - mi nem
Nem véletlen, hogy az Omni Heat arca világszerte Wim Hof. A holland férfi hajmeresztő tettei miatt kapta a "Jégember" becenevet.
Wim számos rekordot tudhat magáénak. 1999-ben a Sarkkörön tett félmaratonnal került be a Guiness Rekordok könyvébe, amit rövidnadrágban, mezítláb futott le. 2007-ben megpróbálta megmászni a Mount Everestet rövidnadrágban, de lábsérülése (érszűkület) miatt ez a terve meghiúsult. Ám 2009. februárjában ugyanilyen öltözékben feljutott a Kilimandzsáró csúcsára. Legutóbb novemberben New Yorkban állított fel újabb rekordot: egy jeges kádban ülve 1 óra 52 percet bírt ki. Saját bevallása szerint egy tibeti meditációs módszerrel, a "Tummo" - val képes irányítani agyát, szervezete ezért viseli el az extrém hideget.
Wim Hofról több érdekes és nem egyszer vicces videót készített a Columbia, amelyek magyar felirattal is megnézhetőek:
Wim Hof - A jégember sose fázik
Mi azonban ettől nagyon messze vagyunk, így nem marad más, mint a biztos meleget adó minőségi síruházat.