Hosszas előkészületek után, amelyeknek során minden eszközzel igyekeztek megóvni a hóréteget, el kellett halasztani a legendás kitzbüheli Hahnenkamm versenyt is. A rendezők pénzt nem kímélve a Grossglockner hágóútról kitermelt havat szállítatták a sípályákra, azonban az időjárás végül keresztülhúzta számításaikat.
Érdekesség, hogy a Grossglockner környékének hava Ausztria egyik jelentős exportcikkévé lépett elő: sífutó és biatlon versenyeket sikerült végül sikeresen lebonyolítani a nagy távolságból a helyszínekre szállított hónak köszönhetően.
Rosszul jártak azok is, akik a közeli terepek kedvezményes besízési lehetőségeit választották, a legtöbb terepen egyáltalán nem, vagy csak egy-egy pályán lehetett síelni, ennek megfelelő várakozási időkkel.
A karácsony előtti nem túl jelentős havazásoknak és az intenzív hóágyúzásnak köszönhetően az alacsonyabb terepek kivételével lehetett síelni az ünnepek között, azonban számos terepen elmaradt a szezon legjobban jövedelmező része.
Nem hozta meg a várt havazásokat az újév sem, sajnos inkább a hőmérsékleti rekordokról vált emlékezetessé a januári hónap nagyobb része, az első jelentős havazás a hónap végén érkezett és leginkább a francia, olasz, szlovén és Karintia tartománybeli sípályákat érintette, ekkor némileg fellélegezhettek az üzemeltetők, hiszen az iskolai szünetek idejére a pályák legnagyobb része már síelhető volt.
Igazán komoly havazás egy héttel később, március 20-án érkezett az Alpokba, ekkor nem egy helyen egy métert is meghaladó friss hóréteg hullott a pályákra, számos lavinát okozva, amelyek halálos áldozatokat is követeltek. Ennek a havazásnak köszönhetően jól sikerült a húsvéti hosszú hétvége is sízés szempontjából. Sok helyen ekkor zárták a szezont.
Húsvét után pedig újabb hőhullám árasztotta el a hegységeket, gyakran még 1500 méteres magasságban is 20 fok fölé kúszott a hőmérők higanyszála.
Az idei szezon ismét fellángoltatta a klímaváltozásról és a globális felmelegedésről szóló vitákat, a tél vesztesei egyértelműen azok az alacsonyan fekvő síterepek voltak, amelyek nem rendelkeznek megfelelő hóágyú kapacitással, valamint a télisportszer gyártók voltak, akik a kereslet megcsappanásával járó deficitet csak komoly átszervezésekkel és létszámcsökkentéssel tudták kompenzálni. Öröm az ürömben, hogy a boltokban maradt készleteket jóval olcsóbban lehet megvásárolni a szezon után.
Szlovákiában sem sikerült túl jól a szezon, leginkább a decemberi szezonnyitók elmaradása okozott fejfájást sokaknak, igazán jó hóviszonyokkal leginkább a csorba-tónál, a lomnici-nyeregben, valamint a Chopok déli oldalán találkozhattak a sízők.
Fekete évet zártak a hazai sípályák is, mindössze a Mátraszentistváni Sípark tudott kinyitni pár hétre. A többi hazai sípályán elmaradt a síszezon, amely különösen sajnálatos a rendkívüli fejlesztéseket végrehajtó eplényi sípálya esetében.
Természetesen ahogyan vesztesei úgy nyertesei is voltak a szezonnak, ezek pedig a magasan fekvő és fejlett infrastruktúrájú síterepek, amelyek extra profitra tettek szert a hóhiányos régiókból hozzájuk vándorló sízők tömegének köszönhetően.
Az időjárás Európa északi felén mutatta meg igazi téli arcát, az are-i (Svédország) sí világbajnokság során számos versenyszámot a rendkívül hideg és havas időjárás miatt kellett halasztani.
Nem lehetett okuk panaszra az észak-amerikai síterepeknek sem, már a szezon elején kiválóak voltak a hóviszonyok, a szezon során pedig számos hóvastagság rekord megdőlt az államokban, ahol most áprilisban is súlyos hóviharok követelnek áldozatokat.
További nyertesei voltak a télnek az útfenntartó vállalatok, akik rengeteget spóroltak azzal, hogy nem kellett bevetni a hótakarító gépeket, illetve a télre szánt só és csúszásgátló zúzott kő készletek legjava is a raktárakban maradt. Szintén pozitívumként említhető, hogy idén elmaradtak a tavaly nagy károkat okozó árvizek, belvizek is hazánk területén, szintén a hóhiánynak köszönhetően.
Az idei szezont sokan, sokféleképpen értékelik, aki magasabban fekvő hóbiztos helyeken síelt, az nem biztos, hogy nagyon másnak tartotta az idei szezont az előzőeknél, azonban azok, akik csak a hazai, illetve a közelebbi és alacsonyabb síterepekkel számoltak a szezonban, mint sízési lehetőséggel, azok nagyon rossz szezont zártak.