900 néző előtt zajlott le a hétvégi wakeboard verseny

2010.03.01.

Közel 900 fős tömeg gyűlt össze február 27-én este a Széchenyi Fürdőben, hogy jelen lehessenek a Red Bull Thermal Dual elnevezésű pénzdíjas versenyen, a tél egyetlen nyári wakeboard eseményén. A háromszoros német Hintenberger legyőzte a magyar wakeboard legjobbjait
A várakozásoknak megfelelően a 9 legjobb magyar és a 3 külföldi "rider" (wakeborados) csatája rendkívül látványos és kiélezett versenyt eredményezett, ám végül a papírformának megfelelően a háromszoros világbajnok Bernard Hinterberger állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A nézőket a sportág legjobbjai mellett Sűrű Tamás (FX), a Red Bull Street Style április végi dél-afrikai nemzetközi döntő résztvevőjének freestyle foci bemutatója, monocikli show, DJ-k és fényfestés szórakoztatta. Az aktívabb kilátogatók a 38 fokos szélső medencékből kísérték figyelemmel a rendezvényt.

"Kifejezetten erős volt a mezőny, nem volt könnyű verseny. Az elején nagyon szokatlan volt a pálya is, de minden egyes kör után egyre inkább kezdtem élvezni az eddig ismeretlen helyszín adottságait. Nagyon keményen küzdöttek a fiatalok, de a végére az "öreg róka" mégis bebizonyította, hogy milyen sokat is számít a rutin ebben a sportban" - nyilatkozta a háromszoros világbajnok, Bernard Hinterberger. A hideg idő ellenére kifejezetten forró hangulatban telt az este, főként a nézők azon csoportjának, akik úgy döntöttek, hogy a 38 fokos termál medencében ülve kísérik figyelemmel az eseményt. Egyenes kiesés rendszerben zajlott a verseny, ami azt jelenti, hogy a 12 "rider"-ből a középdöntőbe már csak 6-an jutottak tovább, köztük az egyetlen női induló - Horváth Kinga - is. Fantasztikus és kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott az összes versenyző, sokszor kifejezetten nehéz helyzetbe hozva ezzel a zsűritagokat: Kirsch Györgyöt, Sticzay Pétert és Szabó Tamást. Hosszas tanácskozás után megszületett a döntő 3 résztvevőjének névsora, majd kezdetét vette a végső küzdelem Bernard Hinterberger, Bakró Balázs és Papp László között.

A döntőben minden versenyzőnek 2 köre volt, a végső pontozásnál a jobbik kört értékelte a zsűri és így dőlt el a dobogó sorsa. Szoros küzdelem mellett végül mégis teljesült a papírforma, hiszen első helyen végzett a háromszoros világbajnok, Bernard Hinterberger, ezzel maga mögé utasítva a második helyen végző Bakró Balázst és a harmadik helyezett Papp Lászlót.