Itt a fórumon kaptam pár jó tanácsot, így úgy illik, hogy egy beszámolóval viszonzom.
2016. február végén voltunk kint egy teljes hetet, hogy felfedezzük a grúziai sípályákat. A terv az volt, hogy Gudauri után átmegyünk egy másik terepre is, hogy minél többet megismerjünk egy jövőbeli sítábor érdekében, de végül annyira magával ragadt minket Gudauri, hogy maradtunk.
(Másik ok, hogy Tetnuldiról azt az infót kaptuk helyben, hogy csak egy liftet adtak át, így ingyen van a síbérlet és a szállás is! promóciós céllal. De egy liftért nem utaztunk egy napot, még ha ingyen is lett volna.)
Akkor Gudauriról. A transzferbusz a szálloda (Hotel Carpe Diem) ajtajában tett le minket, ahonnan olyan szinten ki voltunk szolgálva, mint a nyugaton 4-5 csillagos hotelekben. Még fel sem eszméltünk, csomagjaink már a szobánkban voltak, felszerelésünk a fűtött sítárolóban (a személyzetnek köszönhetően). A szoba igényes, tágas volt, az alsó szinten szauna, földszinten lounge, emeleten az étterem, büféasztalos vacsorával és reggelivel.
Érkezés napját elég lazára vettük, inkább a sífalut jártuk körbe, feltöltöttük a SIM kártyát, de mindezt felvonóval, mert úgy egyszerűbb volt lemenni a központba.
Már aznap délután magyarokba botlottunk, ami tipikus! Meg is dumáltuk, hogy következő napi freride túrára, egyikünk csatalkozik hozzájuk.
Liftekkel mentünk fel a csúcsra, ahonnan minimális csúszás és kb. fél óra kaptató után már egy komoly gerincen találtuk magunkat. A grúz túravezető hóprofilt készített, aztán nekiindultunk. Közel 1500 méter szint után az oroszország felé vezető főúthoz érkeztünk. A legtöbb túra az út különböző szakaszaira érkezik. Volt, hogy stoppal, volt, hogy taxival jutottunk vissza a faluba, fél-1 órás autózás után.
Egy napra 2 csúszás fért bele, de ha jobban pörgünk, 3-at tudtunk volna csúszni.
Találkoztunk egy cseh csapattal, akik a legújabb cuccokkal voltak felszerelkezve. A következő napokban társammal, Andival főként pályán csúsztunk (ő pályán, én inkább mellette), és azt is imádtuk. Változatos pályák, egy hét hómentes időszak után is sok szűz terület a pályák között, liftek alatt is (hiszen kevesen vannak)
Snowboarddal azért néha vigyázni kell, mert nagy meredek után hosszú lapos következik, de ha figyelsz, mind simán átcsúszható.
Egyik napra rossz időt mondtak, tökéletes apropó volt, hogy az ősi és az új fővárosba látogassunk. A buszjegy kb. 700 ft volt a 1,5 órás útra, ami vicc :) , de jól megszívtuk, mert ülőhely nem volt rajta. Mindegy, amolyan indiai módon megoldottuk a földben ülve, mint még sokan mások. Kb. 150%-ra töltötték a buszt :)
A hegyen hó, havas eső, lent tökéletes időjárás, lenyűgöző épületek, tájak, a főváros Tbilisi pedig van olyan szép, mint Budapest és hasonlít is rá sokban. Győnyörű folyópart, várhegy, ezeréves fürdők. A városban amúgy 3 kabinos lift is közlekedik. Mikor lesz a János-hegyre, vagy a Gellért-hegyre kabinos lift?
A további napokban kiélveztük a pálya összes hüttéjének jó árait, babzsákos chillezést, kipróbáltunk egy másik szállást is, este az éttermeket, napközben meg a pályákat. Plusz még bevállaltunk egy nagyobb freeride túrát vezető nélkül.
A jó, hogy a repülőjárat időzítése miatt itt simán csúszhatsz az utolsó nap végéig, még egy vacsi is simán belefér, mert kb. este 10-re jött értünk a mikrobusz, hogy hajnalra a reptérre érjünk. Transzferbuszban aztán alvás, repülőn alvás (pont 8 óra együtt) azaz reggel éppen elegendő alvással mehettünk vissza munkába.
Merthogy a repülő, ami Grúziából reggel 6:30-kor elindul, az 6:50-re Bp-en van. Gyors, mi? :) Persze, hisz 3 óra az időeltolódás.
Szóval hajrá, mindenkinek ajánlom, főleg a freeride szerelmeseinek, de pályán csúszás miatt is megéri kimenni, hiszen ár/érték arányban nagyon jó.