Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pbence által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (27)Időben csökkenő Időben csökkenő
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Síbaleset
2005.01.30. 19:01
Síbalesetben meghalt egy magyar fiú Ausztriában


Síbalesetben meghalt egy 17 éves magyar fiú a felső-stájerországi Lachtal egyik sípályáján. A feltételezések szerint nagy sebességgel száguldott le a lejtőn, amikor kisodródott, és nekiütközött a pálya szélét jelző faoszlopnak.


Síbalesetben meghalt egy 17 éves magyar fiú - adta hírül az osztrák hírszolgálati iroda. Az osztrák rendőrségre hivatkozó hírügynökségi jelentés szerint a fiú a felső-stájerországi Lachtal egyik sípályáján járt szerencsétlenül vasárnap délben. Feltételezés szerint nagy sebességgel száguldott le a lejtőn, amikor kisodródott, és nekiütközött a pálya szélét jelző faoszlopnak. Olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen meghalt.

A Sicher leben - Biztonságosan élni - elnevezésű osztrák intézet már tavaly novemberben, a síszezon kezdetekor arra figyelmeztetett, hogy 2003-ban 47 000 síelő szorult kórházi ápolásra az alpesi országban. Az intézet nem adott hírt arról, hogy hányan haltak meg síbalesetben Ausztriában. Az intézet egy közelmúltbeli híradásában arról számolt be, hogy az osztrák sízők 33 százaléka még sohasem hallott arról, hogy a sípályákon is szabályok vannak, akik pedig hallottak ilyesmiről, azoknak is nagyon hiányosak az ismereteik.

(MTI)


pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.29. 17:10
"Fejbe vágta őket... "

Ilyenkor a sérülés megelőzésére a bukósisak a legmegfelelőbb védőfelszerelés...:-)

Tényleg kapható mindenféle szín és forma már. Amúgy itthon elég nehezen kaptam magamnak, de Szlovéniában azt csináltam,h bementem a síkölcsönzőbe, és kipróbálásra kértem különböző méreteket és 2-3 csúszással be lehetett lőni a megfelelőt, és ami a legkényelmesebb volt azt megvettem - olcsóbban mintha itthon vettem volna meg.
A boltba az a baj,ha felpróbálod lehet valami nem fog stimelni a pályán és utólag reklamálni...!?!?!?
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.28. 18:41
Én már 20 felett vagyok, megis vettem bukósisakot. Engem nem érdekel mit mondanak rám az emberek, nem divatból sielek, mert a biztosnág mindenek felett áll!
A bukósisak sokat segíthetett volna azokon a gyerekeken, akik Ausztirában síbalesetet szenvedtek.

Lehet nem elég,h mi óvatosak vagyunk, ugyanúgy belénkjöhetnek hátulról is, és akkor nem is számítunk rá...
...persze ezt úgy meg lehet előzni,h mindenkinél nagyobb sebességgel száguldasz lefelé...:-))
h i r d e t é s
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Cerkno
2005.01.25. 18:03
Mi marc 5v6-tol megyunk oda? Lesz ott akkor vki?

Tavaly ott voltunk a H Cerknoba, a svedasztalos salata nem szunt meg...:-)) Ljubljana fele meg nincsen kesz az autopalya teljesen, de - bar korabbi evekhez kepest nincs viszonyitasi alapom - keves szakasz volt palya nelkuli.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.06. 12:08
Megtudná valaki mondani, hogy melyik szervízbe érdemes vinni a sílécet es kötést, hogy összerakják és rendesen be is állítsák???

pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.05. 15:26
Magamat szakertonek nevezni nem igazan fedi a valosagot....rosszul fogalmaztam....:-)
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.05. 15:23

Volna egy fontos kerdesem!

Vettem egy Elan Whistler 8.0-s silecet, melyben talalhato egy integralt kotesemelo, ez. kb 3-4 mm. Igy nem sokkal magasabb, mint az elozo Elan ProCarve lecem. A kotes az Tyrolia TD 8as, amihez nincs kotesemelo, de en vettem egyet.

Kerdesem, hogy erdemes-e a "plussz" emelot is felszerelni!? En arra gondoltam,h igen, de itt tobb szakerto van rajtam kivul.....
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.