Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbaleset

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
SEdina
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2009.12.04. 14:22
ez valóban piszok jó, mire végignéztem már elfáradtam :-) azt hiszem maradok inkább a sima gugolásoknál, és kitöréseknél :-)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.12.04. 11:49
Nem semmi. Ezt kiollózom....:)
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.12.04. 11:38
(nem saját, vki már linkelte - már nemtom hol)
de nagyon megtetszett:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


könnyed, bemelegítő gyakorlatok :)
az tuti, hogy ezután, erőnléttel nem lesz gond a pályán! ;D
SEdina
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2009.12.01. 15:19
Sziasztok!
Nagyon régóta olvasója vagyok az oldalnak, és látom igen sok igazi hozzáértő is van köztetek (oktató például) Tudtok-e esetleg olyan videót,vagy gyakorlatsort ajánlani, ami a szezon előtti felkészüléshez segíthet. (láttam a videók között 1-2-őt, ami már inkább profiknak való :-)))Hozzáteszem egész nyáron napi 35-40km-t tekerek, alapvetően egy sportosabb alkat vagyok (bringával járok dolgozóba) de amióta "hideg"van, ellustultam és szeretném majd a későbbiekben a sérüléseket elkerülni (2 térdműtét már pipálva..) Így szeretnék otthon rámelegíteni az első csúszásokhoz. Ha van ötlet, megköszönném. Én :-)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.11.25. 20:24
Replaci írja: "Másfelől nézvén azonban, nagyon nem lenne jó, ha azt gondolnák némelyek, hogy a felelősség biztosítás majd teljes mértékben kiváltja az ő személyes felelősségét."

Ezt nem tartom valós veszélynek. Aki másokra nézve balesetveszélyes módon közlekedik a pályán, az nem azért megy úgy, mert majd a biztosító úgyis fizet, hiszen ha elkaszál vkit, attól ő is sérülhet ugyanúgy. Inkább egyszerűen azt gondolja, hogy ő MINDEN helyzetben ura a sebességének, deszkájának, lécének, és az utolsó centin úgyis meg fog állni, ha gond van; baj nem lehet.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.11.23. 14:46
Juj de nagyon egyetértek!
Előzmény: (huligan 74300)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.23. 14:27
Abban igazad van ConClark, hogy nagy százalékban a hülyék okozzák a baleseteket. Velük MÉG nem lehet mit tenni sajnos! A síelők száma az elmúlt 15 évben 10 szeresére nőtt (itt az alkalmanként síelők rendszeres síelőkké válása is benne van). Ebben nagy szerepe van a piskóta lécek elterjedésének. A sí kultúra kialakúlt nem kellett oktatni! A kezdő sízők megfigyelték és meghallgatták az iratlan szabályokat, mert ők voltak a kisebbségben! A kezdők aránya évről-évre növekedett a példát mutatókhoz képest. A megfelelő kultúra kialakulásának folyamata kihalt 2009-re...

Ez a nagy baj!

Ez nem csak a balestekre vonatkozóan figyelhető meg:

- tipikus és idegesítő a felvonók nem megtöltése
- tolakodás
- szemetelés
- lopás (vágnám le a kezét helyben)
- parkolás!!!
- vedelés (én is szoktam ritkán, de nem változok Hermanná)
- és sajnos még sorolhatnám
Előzmény: (ConClark 74228)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.23. 14:14
Nem elrettentés képen kell a felelőség biztosítás!

Példa:

Egy nyugodt jól síelő ember köt egy baleset biztosítást (közepes áron - közepes szolgáltatás)- biztos ami biztos alapon!

25 éve síel évi 30 napot és még nem volt balesete és nem is okozott!

Egyszer vétlenűl balesetett szenved. A biztosítása fedezi a sürgősségi ellátást, talán még a műtétet is 2 millió forintig!

A sérülése miatt kiesik a munkából 1-2 hónapra!

Na ezt ki fizeti meg neki?
Tönkre megy a felszerelés, netán kiszakad a méregdrága kabát?

Ki a felelős érte?
Előzmény: (ConClark 74172)
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.11.22. 14:47
én még mindig azt mondom, h a baleseteket meg kéne előzni, nem pedig utána azon tökölni, h kinek milyen biztosítása van...
mert valljuk be, a balesetek 10ből 8szor a hülyék miatt történnek, nem a véletlenek miatt.

a FIS 10et, vagy a már vhol felmerült síjogsit sokkal hatásosabbnak tartanám, mint még egy sarcot a semmiért.
mert aki köt felelősség biztosítást, az minek kössön még1x, aki meg nem, az megy máshova az árak miatt.
szal, amíg ez nem mindenhol van és nem is következetes, addig almás a buli.

kivéve abban az esetben, ha úgy oldanák meg, ahogy gaboca mondta.
de azt tartom akkor is, h ettől nem lesz kevesebb baleset.
pedig szvsz ez lenne a lényeg!
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.11.22. 09:18
Szerintem ennek már réges-régen be kellene lennie építve a síbérlet árába, nem lenne vele fölösleges bürokrácia, és még ráadásul ha a lift társaságok benyelnék az összeget, (amit szerintem kibírnának) annak volna reklám értéke is. Szívesebben mennének az emberek olyan helyre ahol a bérlet ára tartalmazza a biztosítást.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.11.22. 08:03
Halihó!

Nem egyszerű eldönteni ezt a kérdést. Pro és kontra számos érvet lehet felsorakoztani.

Pl.
Én eleve védem magam azzal, hogy olyan (oktatói) biztosítást kötök, melynek része a felelősség biztosítás. Mert ugye nem mindenki megy őrült módon, és egy okozott baleset nem mindíg felelőtlenség következménye.

Másfelől nézvén azonban, nagyon nem lenne jó, ha azt gondolnák némelyek, hogy a felelősség biztosítás majd teljes mértékben kiváltja az ő személyes felelősségét.

Így hirtelen (elsőre) azt gondolom, hogy a kezdeményezés jó, azzal, hogy valamlyen formában a személyes felelősség azért ne sikkadjon el.

Ezért minél több olyan potenciális helyen, ahol csak lehetséges, a témát állandóan napirenden kellene tartani, az általános síkultúra fejlesztése és fenntartása érdekében.

Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.22. 01:13
Az autóknál sem az elrettentés miatt van a kötelező. A napi 2-2,5 EU-t kicsit húzósnak tartom de az elvvel egyetértek. Ha lenne "kötelező" biztosítás, egy baleset ellátása nem azzal kezdődne, hogy azt vizsgálják, van-e érvényes biztosítása a sérültnek.
Előzmény: (ConClark 74172)
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.11.21. 12:05
nem igazán érzem az elrettentő erejét az intézkedésnek.
magyarul, sztem semmi értelme

illetve... egyetlen esetben talán:
ha a bevételből kamerarendszert építenek ki.
aztán aki veszélyeztet másokat, ill. a már említett centizéseket előszeretettel alkalmazza - főleg kezdőkön - annak a következő csekkoláskor a síliftnél automatikusan darálja be a rendszer a kártyáját, mint a huzat. aztán lehet csipogni...
ha kérdés van, a felvételt vissza lehet nézni, dönteni, visszaadni a kártyát, +büntetést kiszabni, stb
úgy vélem, sok probléma igen hamar megoldódna...
Előzmény: (huligan 74106)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.20. 14:24
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/olasz-biztositas/

Nagyon helyes és támogatom!!! Mindenhol bevezetném!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.08. 15:11
Az volt a szerencse, hogy fekvő pozícióban voltam a becsapódáskor, így csak kivittem a lábukat, amit megvédett a bakancs, így semmi komolyabb sérülés nem történt. Nálam volt egy kis agyrászkódás szerű, érzés, de aztán helyreállt minden.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.08. 15:07
A legnagyobb esésem:
Jövök egy piros pálya végén golyóban, nem kifelyezetten lassan. A pálya jobb szélén 4-5 fős csoport álldogál. Egyszercsak balról valaki belémszáll, kitérek jobbbra, majd mind a ketten elkaszáljuk a kis csoportot. A srác ismerősei voltak, hozzájuk akart befordulni, de valahogy nem vett észre. Egyikük sem maradt állva, felszerelésdarabok, mindenfelé. (Mindenkinek mindene lecsatolt) Az egyik srác lécének éle az államba vágott mélyen, ha kicsit lejjebb megy, már nem írogatok itt. Úgyhogy szépen megfestettem a havat, aztán finom nyomjelzést hagyva magam után orvosért ballagtam.
Nem értem hogy hogy nem vett észre, egyenesen haladtam, senki más nem volt ott.(Teljesen tiszta volt a terep) Én nem emlékszem rá hogy korábban a látóteremben lett volna, egyszercsak egy nagy ütés oldalról. Lehetséges, hogy hasonló sebességgel jöttünk, és egymás holtterében haladtunk, nem tudom. Szóval komolyabb kanyarok előtt érdemes körülnézni...
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.23. 13:58
Sajnálatos, hogy amíg gyerekkoromban a szánkósokat kellett síbottal elkergetni a sípályáról, most meg a síelőtársak követik el a hasonló bunkóságokat. A baleset okozását egyes országokban nagyon komolyan veszik, simán lehet belőle rendőrségi ügy is, nem is beszélve a kártérítési perekről, ami Ausztriában egy komolyabb baleset után szinte törvényszerű.
Csak óvatosan! sajnos nekünk kell figyelni a barmokra. Nem szabad megvárni amíg komolyabb baleset történik.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.10.23. 13:11
A fenébe, h snowboardhoz nincs bot... hú én is tanuló koromban mennyire utáltam azokat akik direkt ijesztegettek. Sőt a legjobb mikor azt hiszik megijesztenek, de túl messzire mennek és utána már nem tudják irányítani magukat. Mikor ilyet tapasztalok kinyílik a zsebemben a bicska (ha már síbotom nincs, megteszi) nekem csákányos felvonón mentek már át a deszkámon, mert hát be akart jutni az erdőbe... és a leggyengébb kifejezés ami eszembe jutott, h WTF, már vártam, h később összefussunk a pályán, de nem így lett, szerencséjére...
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.21. 13:27
Én sajnos minden évben tapasztalom, igaz szűk a pálya, de akkor sem ott kéne szlalomozni. Szerencséjükre sokszor bot nélkül síelek :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.15. 21:29
"A másik "kedvencem" az, amikor Tále pályáin minden évben néhány barom azzal szórakozik, hogy a tányéros felvonó mentén az emberek közt szlalomozik lefelé, vagy úgy gyakorolja a carving technikáját, hogy minden felfelé jövő ember lécétől kb 20 cm-re kanyarodik el."
az angolban van erre egy kevésbé nyomdafestéktűrő kifejezés.. WTF?
Illetve eszembe jutattatja a síbotot, mint multifunkciónális eszköz használatát:)
Ilyet én még nem láttam...szerencsé(jükre?:)re...
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.