Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Cerkno
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Cerkno apartmanok / Alpska Perla - Síbérlet akció utószezonban
ÜZENETEK (92)Időben csökkenő Időben csökkenő
Okulare
12 élménybeszámolót írt
12
8 éve tag
2017.03.07. 19:59
2017. január 29. - február 3. között ismét itt táboroztunk az iskolával. Most az időjárás a fordítottja volt a tavalyinak. (lásd néhány hsz.-el lejjebb)

Az első nap gyönyörű idő volt, szikrázó napsütésben síeltünk. Aztán a 2., 3., 4. napon sűrű felhő, minimális látótávolság, de remek hóviszonyok. Sajnos az idő egyre melegedett és egyre csapadékosabb lett. Fent a hegyen inkább hó volt, a völgybe érve ez esővé alakult, ami eléggé eláztatta a népeket. Főleg a felvonón felfelé volt kellemetlen. Az utolsó napra fel sem mentünk, mert reggel a recepción egész délelőttre folyamatos esőt prognosztizáltak.

A pályák azonban jobb állapotban voltak, mint tavaly. Mi főleg az 5-ös (kék) pályán mentünk, de a gyerekek szinte az összeset kipróbálták. A szállásra ismét csak jót tudok mondani. Idén egy még jobb, tágasabb szobába kerültünk pont a társalgó előtt. Kicsit féltem, hogy az esetlegesen elhúzódó "ismerkedési estek" behallatszanak majd, de semmi zaj nem jött át, pedig volt ismerkedés bőven. ;-) Nagyon jól hangszigetelt az ajtó.

A másik kellemes meglepetés a szálloda uszodájában ért minket. Teljesen felújították, került bele gyerekeknek való sekély rész. Akár egész kicsik is belemehettek, megmaradt a sportuszoda jelleg néhány sávban és némi élmény elem is beépítésre került. (buzgárok, csobogók, stb...) Egy 4 személyes jakuzzi is megfért a sarokban, ahonnan a felnőttek szemmel tarthatták a gyerekeket. A kaja ismét príma volt, a választék is megfelelő volt.

Össz-egészében tetszett az egész. Kicsit tartunk tőle, hogy az enyhe telek irányába alakul az időjárás, így a kb. 1200 méteres Cerkno síterepen állandósulhat a vegyes halmazállapotú csapadék, ami rontja az élvezeti értéket.
P1300016.JPG
P1300026.JPG
Lívia Förgeteg
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2017.01.24. 20:14
Sziasztok.
Itt ragadnám meg a lehetőséget, hogy köszönetet mondjak a sielok.hu vezetőségének, hiszen az Ő nyereményjátékuk jóvoltából tölthettünk el pár napot a barátommal Cerkno síterepén 2017. jan. 21-25 között.
Szeged mellől utazunk, az M5-M7-es útvonalon, majd Szlovéniába érve még egész Ljubjanáig tudtunk autópályán menni. Ezt követően jött a "hegyes vidék", ahova hólánc erősen ajánlott. Mi a Hotel Cerknoban voltunk elszállásolva, ami kb. egy magyar 3 csillagos szállodának felel meg.
Az alkalmazottak jól beszélik az angolt, így a kommunikáció nem okozott problémát. Sífelszerelésünket meleg helyen, elzárva tudtuk tárolni a hotelban és a sípályán egyaránt, ingyen. A sípályára reggel 8:30-kor és 9:30-kor indult busz a hotel jóvoltából szintén ingyen, visszafele pedig 15:30-kor és 16:20-kor indultak buszok a sípályától.
Mi Standard szobát választottuk, amely a mi elvárásainknak maximálisan megfelelt. A szoba megfelelően volt fűtött.
A félpanziós ellátásba svédasztalos reggeli és vacsora tartozott, melyekkel rendkívül meg voltunk elégedve. Nagy és finom volt a választék. A reggeli sokféle müzli, aszalt gyümölcsök, tejtermékek, virsli, tojás, felvágott sonka, péksütik stb-ből állt, míg a vacsora során a szlovén ételeken túl találkoztunk török és olasz ételekkel is.
A szállodában síbérlethez olcsóbban lehet hozzájutni, ráadásul 25 éves korig kedvezményes jegy is váltható.
A sícentrumban 3 napot töltöttünk, vas., hétfő, kedd. Vasárnap brutál sokan voltak a hétköznaphoz képest. A pályák nagy része vasárnap délután már eléggé buckás és jeges volt, hétköznap azonban ez a jelenség kevésbé volt megfigyelhető. A parkolóhoz vezető pálya fekete részt is tartalmaz, úgyhogy emiatt kezdőknek nem ajánlanám ezt a pályát, persze felvonóval is le lehet jutni.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2016.11.30. 15:48
A kvízjáték lezárult! A síterep kisorsolta a nyerteseket, őket e-mailben értesítjük:

Fődíj - síhétvége Cerknoban: Förgeteg Lívia (Mórahalom)
Páros Cerkno napijegy: Dernovics Mátyás (Budapest)
Páros Cerkno napijegy: Becker Mariann (Budapest)

https://sielok.hu/rovat/jatekok/cikk/cerkno-nyeremenyjatek/

A hóágyúzás pár napja elkezdődött, szezonnyitás hamarosan!
Izdelovanje-umetnega-snega.JPG
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Okulare
12 élménybeszámolót írt
12
8 éve tag
2016.02.13. 22:48
Tegnap jöttünk haza Cerkno-ból. Mi is a Hotel Cerknoban szálltunk meg és csak alátámasztani tudom az eddigi jó véleményeket. A szoba megfelelő, az étel választék bőven elegendő, az íze finom.

Sajnos bár vasárnap érkeztünk, de rögtön 8 fokkal és egy 24-36 órás zuhogó esővel köszönt be a hét, így hétfőn a pályákat nem nyitották meg. Kedden ennek utóhatásaként finoman szólva sem volt jó minőségű a hó, minket kezdőket az oktató rá sem engedett a kék pályára (sem).

Na de szerdától a tél minden jó arcát megmutatta. Éjszaka esett a hegyen 8-10 cm, így szerdán borús időben, délutánra jegesedő kék pályával, de remekül gyakorolhattunk. Csütörtökön egész nap ragyogó napsütésben teljesen helyrehozott pályákon csiszolhattuk tudásunk.

Péntekre virradóra megint esett 30-40 cm friss hó, és bár néha az orrunkig sem láttunk, de gyönyörű hóesésben is síelhettünk és így búcsúztattuk a hetet.
P2100103.JPG
P2110133.JPG
P2120159.JPG
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2010.12.29. 18:45
Hello Kócos!

Igen jól látod, ez a hely a szívem csücske, s ha bármilyen mások által "csúcsnak", "extrának"... tartott helyre fogok eljutni a jövőben, akkor is az marad.

Belopta magát a szívembe, a lelkembe és minden porcikámba.

El nem cserélném semmivel ezt az érzést!

Irigykedem is most rád egy picit, hogy ott lehetsz! Érezd magad nagyon jól azon a gyönyörű helyen!

Üdv.
A.
Előzmény: (kócos 100621)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.12.29. 17:32
Az eddigi szólalásaid alapján-merészen-de arra következtettem, hogy szereted ezt a helyet. Ma 29-én a hegy a helyén van.A parkoló tele, a hegytetőn napsütés.A hütte is tele, a tányér, a végén üres. A gyermekgyakorlón voltunk és csodálattal néztük unokáink talpra állásait-volt belőle sok.A hó sajnos a neylon kategóriáju, nem zizzent selymesen, de karakterisztikusan szólt. a felső réteget óvva védte az alatta levő, vízből készült, jég.Az is a helyén volt.A környező hegyek csúcsai incsekledtek.Hóval fedett, tiszta már-már "hófehér" színekben pompáztak. A kellemes - 3-4 fokos levegő csak a védtelen torkokat portyázta- ennek illuzióját a kantin hideg söre is idézte. Képet is rakok ha megpihenek.
Ma is jól éreztük magunkat.
Előzmény: (Anetta 100589)
DSCN1593.jpg
DSCN1596.jpg
DSCN1607.jpg
DSCN1613.jpg
DSCN1617.jpg
DSCN1618.jpg
DSCN1621.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2010.12.29. 11:58
Nem az "akarással" van probléma :-)
Hótoló
90 élménybeszámolót írt
90
13 éve tag
2010.12.29. 10:14
Ne csüggedj! Csak akarni kell nagyon és teljesülni fog. :)
Előzmény: (Anetta 100558)
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2010.12.29. 08:02
Ó, annyira fáj a szívem, nézegetem a webcam képeit és álmodozom.
Gazdasági válság a pénztárcában... Egy darabig biztosan nem lesz léc a lábamon :-(
cerkno.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2010.01.03. 09:50
huhhhh de jó lenne most ott lenni!!!
polozna.jpg
cerkno.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.12.16. 07:41
Hello mindenkinek, aki imádja a havat!!
Annyira jó lenne az irodai punnyadás helyett a léceken pörögni!!!
A gazdasági válság az én pénztárcámat is utolérte, de azért reménykedem, hogy legalább a Mátrába eljutok egy hétvégére:-(
Kellemes és balsetmentes csúszkálást a társaságnak!!
polozna.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.24. 19:57
Ma 12-és 16 óra között próbáltam pótólni egy hatéves kirándulás kihagyásait.
O fok körüli hőmérséklet, jól síelhető pályaszakaszok, a déli napsütés hatása érezhető volt az 5-ös pálya alsó részén. Jól járható volt a 2-es, 6-os és a 7-es pálya.
Voltunk, de csak azért, hogy ne egyedül legyünk.
Különleges élmény volt unokáimmal együtt siklani.

A tetőn lévő deszkabüfé 6 év alatt szépen felcseperedett.
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.15. 18:49
Nos, az alábbi műholdas felvételen nem tudtam eldönteni, hogy melyik is a cerknoi sípálya.
Az 1-es, vagy 2-es jelölésű???

Aki tudja írjon!!! Sajna nem vagyok egy nagy térkép-ész! :-)
cerkno.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.14. 14:49
A Panoramio oldalra feltöltöttem egyet-kettőt a cerknoi pályán készült fotókból.

A Google Earth térképen való elhelyezéssel viszont gondom támadt. Nem tudtam eldönteni, hogy Davca-hoz, vagy inkább Leskovihácoz található-e közelebb a sípálya.
Akinek pontosabb helyismerete van, mint nekem, annak megköszönném a segítséget!

http://www.panoramio.com/user/2266429/tags/Szlov%C3%A9nia%20Smucarski%20Center%20Cerkno%202009.

A tavalyi fotók közül az alábbi három már felkerült a Google Earth műholdas térképére is!!!

http://www.panoramio.com/user/2266429/tags/Cerkno%20Szlov%C3%A9nia%202008
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.09. 08:55
Úgy tűnik ma remek idő lesz a pályákon!!
Gyonyoru-az-ido.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.08. 18:04
Ezt láttam a hotel ablakából. Itt hó még mutatóban sem volt. A patak (folyócska) viszont olyan hangerővel csörgedezett, hogy zárt ablakoknál is zuhogó eső érzetét keltette.
Ezek nem annyira jól sikerült képek, de legalább látni valamit a környékből.
Cerkno-2009.-145.jpg
Cerkno-2009.-146.jpg
Cerkno-2009.-150.jpg
Cerkno-2009.-141.jpg
Cerkno-2009.-142.jpg
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.08. 17:38
Sajnálom, hogy nem sikerült olyan szép élményekkel hazatérnetek az időjárás miatt. Láttam a webkamerák képein, hogy egész héten köd volt a pályákon.
Nekünk szerencsénk volt az idővel. Csak az utolsó napon volt nagy köd, de azt is kihasználtuk, amennyire csak lehetett. Vakrepülésben síelni nem éppen szerencsés, de az is egy élmény. Egyetlen nap volt, amikor esett a hó és nagyon fújt a szél, de én azt is élveztem, mert előző évben kizárólag csak a pályán és távoli hegycsúcsokon volt hó. Egyébként az időjárás kedvezett a csoportunknak.
A mostani utazás igazán jól sikerült.
Kívánom, hogy a következő alkalommal neked is tökéletes legyen az idő a csúszáshoz!!!
Kodnek-nyoma-sincs.jpg
Gitta46
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.02.08. 17:20
Mi tegnap érkeztünk haza Cerknobol. Sajnos nagyon rossz időt fogtunk ki. 1 napot visszatérített a szálloda a hetes síbérlet árából.
Anetta
51 élménybeszámolót írt
51
16 éve tag
2009.02.04. 11:20
Zozóka!

Az enyém is fáj!!!! :-( Főleg így munka közben... Sokkal jobban érezném magam, ha a léc lenne alattam és nem az irodai székem.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2009.02.04. 10:42
Anetta!

Fájdítod itt a szíveket!:-)
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.