Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

papagaj által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
papagaj
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.12. 20:07
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Saját bakancsom (meg sílécem/botom) nincsen, csak bérelek, úgyhogy szerencsére nem is kell most újat vásárolnom, de legközelebb igyekszem ezekre is figyelni, mielőtt kölcsönöznék :)
papagaj
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.08. 23:45
Sziasztok! Két éve voltam először síelni, akkor a jobb nagylábujjamon a körmöm elkezdett fájni, majd megkékült és leesett.
Idén életemben másodszorra voltam síelni, és megint ugyanaz a körmöm fáj (ezúttal nem lett kék, remélem nem fog megint leesni...)

Kíváncsi lennék, hogy ennek mi lehet az oka (síbakancs okozta nyomás, hideg, stb.), és mit lehet tenni ellene.
papagaj
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.24. 01:13
Sziasztok!

Tudnátok tippeket mondani, hogy síkesztyű vásárlásnál mire érdemes odafigyelni?

Amit így az oldalról és ebből a topikból összegyűjtöttem, azok a következők:

- jó, ha a kesztyű be van vonva kevlarral
- főleg a a varrás mentén szokott elfoszlani, ill. a markolatttal érintkező részen kopik
- jó ha van megnyújtott, bebújó szára
- nem szabad, hogy beleizzadjon a kéz

A boltokban is nézegettem modelleket, mindegyikre kb. az volt ráírva, hogy vízálló, szélálló, időjárásálló stb.


Pár konkrét kérdés ezekkel kapcsolatban:
- Honnan látszik, hogy be van-e vonva kevlar-ral? (vagy ez rá van írva, és onnan lehet tudni?)
- Miből lehet tudni, hogy (előreláthatólag) bele fog-e izzadni az ember keze? Gondolom itt az anyagát kell figyelni.
- Milyen féle kesztyűk léteznek? Tudom, hogy vannak külön snow-board-os és síkesztyűk, de ezeket hogyan lehet megkülönböztetni? Illetve a síkesztyűkön belül milyen típusok vannak? Sokszor akár nagyságrendbeli árkülönbségek is lehetnek, szóval gondolom van olyan kesztyű, ami a síelés valamely speciális formájához lett tervezve...

Ha van valami más tippetek, a kesztyűkkel kapcsolatban, azt is szívesen meghallgatom :)


Másik kérdés (kissé talán off-topic): a síkabátok alkalmasak túrázásra is? Próbált már valaki síkabátban hosszabb (kb. 30 km-es) gyalog túrára menni, és mik voltak a tapasztalatok?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.