Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gabor3d által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
gabor3d
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2009.01.13. 20:14
Pár helyen már voltam síelni, de eddig még a Franciák voltak a legérdekesebbek. Elég bunkó, nyelveket nem beszélő,(főleg nem akaró), külföldieket lenéző, "nemtörődöm" népség(tisztelet a kivételnek). Pl: A sonkás pizzát az első nap hosszas activity után ahol a mutogatás és a beszéd nem segített a barátnőm által lerajzolt disznó segített nekik megérteni hogy "sonka", az étterembe egyszer mentünk, természetesen senki nem tudott angolul, németül, olaszul, magyarul :p beszélni, ráadásul az étlap is csak franciául volt. Amikor mondtuk, hogy Bécsi szelet(wienerschnitzel) kihozták a borlapot. aztán hosszas próbálkozás után megértettem velük hogy Cordon Bleu(nem volt könnyű oly módon kiejteni, hogy megértsék) aztán bólogatott a pincér megmosolygott és mondta hogy angolul hogy "NO". Na ekkor feladuk, és böktünk ár szerint egy nem túl "drága" kaját, reggeli lett belőle. Végül megúsztuk fejenként kb 25 euróból. A síléceket még a szálló 4. emeletéről is ellopják horgászbottal. (nem nekünk mi a szobában tartottuk). Egy jó bulizós, hangoskodós, rongálós éjszaka után ha valakinél megláttak a rend őrei egy-egy zacskó tudatmódosító szert(alkohol) az üzletből visszafelé az úton vagy akár a liftben, azt előszeretettel kérték kölcsön amit nem igazán adtak vissza. A pályák nagyon jók nincs is velük semmi gond feltéve, ha meg van csinálva,. jártam úgy hogy barátnőmet kísértem le egy jó kis piros pályán és egyszer csak a vége előtt egy 300mrel ki volt írva hogy lezárva, persze semmilyen más úton nem lehetett lejutni róla, én még csak leküzdöttem magam a kiálló sziklák meg a méteres buckák között de barátnőmnek le kellett csatolnia. Állandóan kiabáltak ha véletlenül kicsit nagyobb tempóban sikerült megközelíteni a felvonót és fékeztem egy nagyot, nem nagyon zavart hogy kiabáltak mert a fülembe szólt az mp3 én csak bólogattam. Amúgy nagyon szép a hely, a pályák is nagyon jók(amik meg vannak csinálva) jó hosszúak, nem kell órákat de még perceket sem sorbanállni (nem ugy mint stuhleken). Tanulva a tavalyi "hibákból"(étterembe nem megyünk, ha piát megyünk venni hátizsákkal megyünk, ja és veszek egy magyar-francia szótárt). Egy pozitívum: az első este sikerült leszakítani az ágyunkban egy fa áthidalót, amit az emeletes ágyból pótoltam(szerszámot vigyetek, legalább lapos meg csillag csavarhúzó), másnap (amikor én pont nem voltam) jött egy úriember hogy "bed problem", barátnőmék azt hitték hogy én szóltam neki és megmutatták a témát neki, később kiderült hogy magától jött és kicserélte amit én megmaszekoltam(mondjuk a deszkát nem rakta vissza az emeletes ágyba amit kivettem), és még a kaukciónk is megmaradt. A szállás is korrekt bár a melegvízzel mindenki spóroljon mert bizonyos időközönként megy csak a bojler, normál használatra jó, mindenkinek minden nap kád forró vízhez kevés. Idén is CSAKIS Isolára megyünk. Jó a társaság! Rengeteg magyar jó arc! Nagyon a szívünkhöz nőtt.(lehet jövőre is) Bocsi kicsit hosszú lett.
DSC00247.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.