Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Isola 2000 síterep leírás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 412, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  DaddyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.27. 21:06
(Üzenetazonosító: 204126)
Daddy Hozzászólások: 247
Regisztrált: 2005.02.10.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A hágó télen le van zárva. Az olasz oldali út hóval borított, a francia útrész határhoz közeli szakasza az isolai sípálya részeként üzemel.
Előzmény: (Brockey 204115)
Feladó:  BrockeyFérfiProfi síelő
Dátum: 2019.01.27. 19:01
(Üzenetazonosító: 204115)
Brockey Hozzászólások: 156
Regisztrált: 2007.03.16.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem vagyok benne biztos, de szerintem az a hágó télen le van zárva. Csak délről lehet télen megközelíteni. Val d'Allosban voltam pár éve, oda is csak Nizza felől lehetett menni, kb. 120km-t kellett menni 2sávos úton (szerpentines is volt benne, hányás miatt meg kellett állnunk). Pra Loup volt a síterep északibb része, azt meg állítólag észak felől (Montgenevre hágó-Briancon-Embrun) lehet csak megközelíteni. Mivel Isola délebbre és keletebbre van, ezért gondolom, hogy hasonló útvonal, mint Foux d'Allos.
Előzmény: (gabord18 204104)
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.27. 18:15
(Üzenetazonosító: 204107)
- Marky - Hozzászólások: 480
Regisztrált: 2008.12.02.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A buszos túrák a tengerparti úton szoktak járni, de nem tudom ennek az e az oka, hogy számukra csak ez a járható útvonal, vagy tényleg ez az optimális minden jármű számára.

Mindenesetre szebbnek, biztos, hogy szebb, illetve meg lehet állni várost nézni Nizzában és/vagy Monacóban is
Előzmény: (gabord18 204104)
h i r d e t é s

Feladó:  gabord18FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.01.27. 17:12
(Üzenetazonosító: 204104)
gabord18 Hozzászólások: 29
Regisztrált: 2008.01.15.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!
Majd márciusba megyünk Isola 2000-be autóval.
Néztem, h merre érdemes menni.
Az útvonaltervezők két javaslatot tesznek:
Az egyik levesz az A21-ről és ~Genova felé irányít végig visz a tengerparton majd Nizza-nál fel Északra Isola felé.
A másik (https://en.mapy.cz): Torinóig az A21-en majd Dél felé Cueno-n át így Észak felől visz Isolába.
Melyik a jobb?
Feladó:  MarceloFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.12.12. 20:36
(Üzenetazonosító: 202436)
Marcelo Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2012.03.19.
1 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Ahogy Nizzában ülök egy pohár remek borral a kezemben, egészen hihetetlen, hogy pár órája még itt síeltem. 5 és fél után ma volt először léc a lábamon, és Isola 2000 jó választásnak bizonyult. Szezon előtt vagyunk, úgyhogy még nem volt minden lift és pálya megnyitva, de így is sikerült elfoglalni magamat.

Ami jó volt:
- mindenki kivétel nélkül baromi kedves és segítőkész volt, a csúcsfelvonónál 2x is megkérdezték, mennyire tetszik a kilátás és a terep, egy másik, kisebb felvonónál emlékeztek rám, és ismerősként üdvözöltek megint
- bár ma szinte senki sem volt fent, ránézésre a kapacitással még a főszezonban sem lehet túl sok gond, minden főlift 4-6+ személyes
- a pályák döntő többsége be van ágyúzva / kezelve van, főleg reggel egy élmény volt lecsúszni
- a terep tengerszint feletti magassága és elhelyezkedése garantálja a sok hót, jobb napokon pedig szinte biztos a napsütés / jó kilátás + Nizza is a szomszédban van

Ami rossz lehet (engem nem érdekelt):
- relatíve sok a húzólift, ezek nagy része baromi nagyot ránt indításkor (ezt én szeretem, mert gyári hibás vagyok)
- az ülőlifteken nincs bubi, és összesen két kabinos lift van... ma -12 fok volt, tehát félig fagyhalál, ez engem nem zavart, mert felvettem még egy pulcsit, de aki a hidegre érzékeny, az itt szenvedni fog, ha nem süt a nap
- a liftek / ülések nincsenek takarítva: aki Osztrákiához szokott, szenvedni fog, én csak röhögtem, és letakarítottam az ülést magamnak
- a terep kicsi - ha az összes lezárt pálya nyitva lett volna, 2 nap után akkor is unatkoztam volna
Feladó:  gabord18FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.11.20. 16:17
(Üzenetazonosító: 201900)
gabord18 Hozzászólások: 29
Regisztrált: 2008.01.15.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szisztok!
Van itt free ride rész?
Dátum: 2018.09.30. 16:38
(Üzenetazonosító: 201463)
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Voltam itt elkeserítően hószegény januárban, de a pályák többségét síelésre alkalmas állapotban tartották. Annyi volt a "hiba", hogy néhány általam kedvelt pálya (pl. amelynek a tetejéről látni a tengert, illetve az olasz határról induló) le volt zárva és a pályán kívüli síelés nem igazán volt opció. Én egy elég hóbiztos helynek ítélem.
Előzmény: (Barty84 201439)
Feladó:  Barty84FérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.09.26. 11:35
(Üzenetazonosító: 201439)
Barty84 Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.03.05.
4 síterepet értékelt

Köszii:)
Előzmény: (Bélapó 201438)
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2018.09.26. 07:04
(Üzenetazonosító: 201438)
Bélapó Hozzászólások: 1186
Regisztrált: 2005.11.07.
81 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Van! Az utóbbi 10-15 évben nem jártam olyan síterepen, ahol ne lett volna hóágyú. Itt jártam.
Előzmény: (Barty84 201437)
Feladó:  Barty84FérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.09.25. 08:47
(Üzenetazonosító: 201437)
Barty84 Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.03.05.
4 síterepet értékelt

Sziasztok!

Ezen a pályán vannak hóágyúk?

Gábor
Feladó:  MontyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.11. 13:32
(Üzenetazonosító: 199270)
Monty Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.02.11.
1 síterepet értékelt

A pályarendszer
Nem túl nagy. Rutinos síelő egy nap alatt besíeli, mindenki másnak másfél nap is kell hozzá. Sokféle pálya, viszonylag jól átsíelhető terület. Hardcore síelőknek mondjuk kevés lesz, mivel fekete pályából alig van, a pirosak többsége pedig nem nehéz. Inkább a kezdőknek, újrakezdőknek, családosoknak és a lazulós síelés híveinek ajánlanám.
A kék és zöld pályák korrektek. A pirosok egy része sajnos csak annyival tud többet, hogy kezeletlen… Amúgy a ratrakok dolgoznak eleget és a pályák nagy részét kezelik rendesen, ha nem is mindennap. A hóminőségre nem panaszkodom. Egyébként viszonylag meleg időnk volt, nappal akár 6-8 fok is volt, picit izzadtunk, de a havon ez kevésbé látszott meg.
A jelzések lehetnének sűrűbben is, úgyhogy a térkép legyen kéznél mindig.

A szállás
A szállásunk a Les Terasses-ban volt. A négyfős apartman alapvetően nem lenne kicsi, de a kihúzható kanapé szörnyű: háton nem tudtam kényelmesen feküdni rajta, mert az alsó része lejt, ergo derékból hátrafelé hajlottam. Csak hason fekve tudtam aludni rajta, de a fémkeret rúdjai még úgy is nyomtak, hogy egy paplant terítettünk rá. A szomszédos apartmanban lakó haverokhoz hasonlóan másnap este már a földre tett matracon aludtunk, így viszont jóval kisebb lett a hely a nappaliban és amúgy is ki szeret a földön lakni?
Polcból is lehetne több. Szekrény ugyan van (a nappaliban és az előszobában + vállfák) és méretre elegendő volna, csak épp rossz a hozzáférés és a hálószoba lakóinak is elkélne legalább egy polc az ágy fölé. Ennek hiányában öltözhetnek táskából.
A világítás közepes, van mozgatható állólámpa és asztali lámpa, de a mennyezeti lámpa épp csak elég fényt ad (legalább a körték erősek).
Mikrosütő, mosogatógép (a miénk pont rossz), érintős főzőlap, stb. van. Az edényellátottság nem rossz, de egy-két tálca és alátét nem ártana.
A fürdőszoba tágas, de baromi idegesítő, hogy vízszintes pakolófelületet már nem tudtak biztosítani, pedig hely lenne rá. Hajszárító és szemetes itt van.
A sítároló a földszinti bejáraton kívül nyílik. Elég szűkös, de a célnak megfelel.
Egy lift van.
A recepción kedvesek voltak. Lehet rendelni esténként másnapra baguettet, croissant, stb. de reggel csak nyolckor nyitnak, szóval előbb nem tudjuk átvenni. És este fél nyolcig vannak nyitva, persze délután zárva tartanak.

A település
Kompakt kis sífalu. A központi plázában minden fontos megtalálható. Lényeges, hogy két Sherpa bevásárlóközpont van, egy kisebb és egy nagyobb. Értelemszerűen a nagyot érdemes választani, korrekt választékuk van mindebből a zöldségtől a fülhallgatóig. Plusz kocsmák, síboltok, pékség, stb. van itt.

Összegzés
Kellemes, laza hét volt, de én jobb szeretem a nagyobb pályarendszereket. Az utolsó napon már nem is síeltem végig, mert kicsit már meguntam. Egy nap egyébként elugrottam Nizzába: naponta 5 járat megy, ezekkel elérhető a reptér és a vasútállomás. A 7.50-essel negyed tizenegyre ott lehetünk a városban és fél öt körül van az utolsó (hacsak nem péntek van és iskolai hét, mert akkor van még egy később is). Ezen idő elég egy alapos sétára az Óvárosban, a várhegyen és a tengerparton. 3 euro volt a retúrjegy és jó volt kicsit elszakadni… Hazafele menet, utolsó nap még Monacóban megálltunk két és fél órára. Nagyon kellemes volt és mivel a törpeállam nem túl nagy, egy nagy sétába sok minden belefér.
Feladó:  zoli78FérfiKezdő síelő
Dátum: 2016.02.12. 20:42
(Üzenetazonosító: 187556)
zoli78 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2005.11.23.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Isola-hoz szeretnék egy szerintem fontos infót megosztani Veletek!
Ha pihenőnapot tartotok, ajánlom nektek, hogy menjetek el Nizzába 3 euróért oda-vissza!
Mi is véletlenül tudtuk meg, hogy van rá lehetőség:
Minden nap reggel 8-kor indul a körforgalomtól a 750-es számú járat Nizzába. A jegy 1,5 euro! Ugyanazt a jegyet kapod ami Nizzában a tömegközlekedési jegy. A busz út igaz, hogy 2,5 óra de 10:30-tól 16:30-ig be lehet járni a város látványoságait. 16:30-kor indul vissza a busz onnan ahol letett (Vauban).
Szerintem nagyszerű pihenőnapi program 3 euróért sajtot enni, bort inni és napozni a Cote d'Azur-ön:-)

Nekem ezzel a plusz programmal kerek volt az 1 hét síelés.
Feladó:  SchumTMFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2016.01.28. 22:19
(Üzenetazonosító: 186921)
SchumTM Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2011.10.18.
14 síterepet értékelt

Sziasztok!
Ezen héten vagyunk kint Isolán jan. 23-tól 30-ig.
Egy kis helyzetjelentés a pályáról: kb. a pályák fele, 2/3-a üzemel, főleg a központi részen. Viszont ha nem jön hamarosan kiadós havazás, akkor gondok lehetnek a pályákkal. Jelenleg kemények, de nem túl jegesek. Végig süt a nap, kicsit olvad, de ez nem vészes. Pályán kívül csak mutatóban van hó, és a pályákon is egyre több kő jelenik meg.
Előzmény: (Bencibubu 186179)
Feladó:  BencibubuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.15. 18:05
(Üzenetazonosító: 186179)
Bencibubu Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2013.10.01.
19 síterepet értékelt

Köszönöm a véleményeteket. Reméltem, hogy pozitív lesz...
Mi január 30-tól leszünk Isolán 1 hetet. Megy valaki ez időtájban? Elvileg van 1-2 hely még az autónkban...
Egyelőre elég mostohának tűnik a hóhelyzet. Ha valaki mostanában, azaz jan. 30. előtt arra jár, kérem ossza meg velünk az aktuális hó illetve pálya helyzetet.
Köszi!
Dátum: 2015.10.25. 16:23
(Üzenetazonosító: 183709)
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem is kellemes pályarendszer. Aki a "halálközeli" élményeket keresi, az ne ide jöjjön, de ha síelni akar egy jót, akkor megfelelő. Én e fórumon gyakran azt olvasom, hogy sokan leszólják azokat a terepeket, ahol a pályák többsége nem sötét-fekete. A helyszínen meg azt tapasztalom, hogy a magyar síelők jelentős hányada nem a lejtők ördöge, sokan bizonytalanok a nehezebb részeken.
Sajnos hazánktól Franciaország elég messze van, így az ottani síterepek is. Ha Isola távolságát (1256km.) összevetem más, magyarok által gyakrabban járt terepekkel akkor azt mondhatom hogy a távolsága a "szokásos".
(Pl.: Les2Alpes 1303km., Alpe d'Huez 1292km., Puy St. Vincent 1214 km.,Valmorel 1311 km.,Valloire 1217km.és a kedvencem Les Orres 1260 km..)
De aki ráérez az itteni terepek által nyújtott síélményekre (pl. pályaszállás, nagy pályarendszer, nincs tömeg a pályákon és a felvonóknál, hóbiztosság, stb) az visszajön.
Előzmény: (Bélapó 183707)
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2015.10.25. 11:07
(Üzenetazonosító: 183707)
Bélapó Hozzászólások: 1186
Regisztrált: 2005.11.07.
81 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Általában nagyon szélesek a pályák! És nem értek egyet Pintér 14 azon megállapításával, hogy rövidek, ill. kicsi a szintkülönbség. Van itt is a feketétől a zöldig minden.Én két hete voltam ott. Nekem bejött! Csak qrva messze van.
Előzmény: (Bencibubu 183185)
Feladó:  pinter14FérfiProfi síelő
Dátum: 2015.09.03. 20:14
(Üzenetazonosító: 183198)
pinter14 Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2013.01.29.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem rossz Isola2000 de nekem rövidek voltak a pályák, vagyis pontosabb megfogalmazás h. kicsi volt a szintkülönbség. Egy felvonóhoz tartozó pályáknál volt mindössze 500 m feletti szintkülönbség, többinél jellemzően 300-400 m volt max, ha naponta 40-50 km felett szeretnél síelni unalmas lesz 2-3 nap után.

Pályák szélessége bőven elég, döntően sötét kékek, halványpirosak egy két meredekebb letöréssel.

Én mikor voltam esett 2 méter hó, freeride mindenhol.
Iszonyat jó volt.
Előzmény: (Bencibubu 183185)
Feladó:  BencibubuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2015.08.31. 20:54
(Üzenetazonosító: 183185)
Bencibubu Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2013.10.01.
19 síterepet értékelt

Sziasztok!

Rájöttem, hogy nem lehet elég korán kezdeni a síelés tervezését.
Tavaly lusta voltam (február végén kezdtem nézelődni), és lemaradtunk Franciaországról.
Most Isola 2000-t szemeltük ki (tetszik, hogy a szomszéd síterepre, Auron-ra is érvényes a bérlet), de van egy kis kételyem. A youtube-on néztem Isola 2000 videókat, de szinte csak "keskeny utakon" csúszkálást és freeride-ot láttam. Léteznek Isolán széles lesikló pályák is, ahol lehet nagy íveket karcolni? Auron inkább ilyennek tűnik...
Ezt komolyan kérdezem.
A beszámolókat olvasva elég vegyesek a vélemények. Jól jönne pár tapasztalt vélemény...
Előre is köszönöm a segítséget :-)
Feladó:  meridaFérfiProfi síelő
Dátum: 2015.02.11. 15:50
(Üzenetazonosító: 180216)
merida Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2011.01.27.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

2015.02.08.-án érkeztünk haza Isolaról. Az út hossza busszal 20-21 óra közt van ami nem kevés.

Szállás: Mi a gyengébb és régen épült két csillagos apartmanban voltunk elszállásolva.
Nem vártunk semmi jót tőle, ezt maradéktalanul meg is kaptuk )))). A szállás koszos volt és lelakott, de ezért el lehetett benne lakni egy kimerítő 8-9 órás síelés után. Sí tároló nincs (állítólag volt egy közös de ezt nem kockáztattuk meg ), így mindenki trappol fel bakancsban, ezt a folyosók meg is sínylették. Viszont volt mikro, tv (fizetős), pirító, nem volt pár nekünk hiányzó konyhai eszköz ( pl.: sajtreszelő, kés ami vágni is tud mert vajazó volt és egy db kenyérvágó ).
Isolán derült ki hogy lett volna lehetőség medence, szauna használatra de ez valahogy kimaradt az utas tájékoztatóból. ( Tapasztalat: minden helyre érdemes vinni egy fürdőrucit, nem foglal sok helyet legfeljebb megnézi az adott sípálya szállását)
Hazaút előtt a szokásos procedúra: Az apartman átvevő meglepően lelkesen minden háztartási eszközt kipróbált hogy működik-e (de nem kötekedett).

Pályák: nem olvastam túl sok jót, de kellemes csalódás ért. A pályák nem túl rövidek, jól karbantartottak,szinte mindegyik kékben is van meredek rész is. 2 nap alatt simán besíelhető utána már a jobb részekre érdemes koncentrálni. A pályák zöme fákkal körülvett, érdekes módon még bőven 2000m fölött is. A fák miatt azonban nem mindegyik pályára kerül elég hó, ez szépen látszott az amúgy mindenhol megfelelő hó mennyiség nem volt elég a Jo Martin kék pályára vagy a piros Bartevellere. A Valette lifttől jobbra ( rajta ülve) Saint Sauveur szektor, vannak a jobb pályák, itt található a legtöbb piros és fekete pálya. A kékeket minden nap fésülték a pirosaknál általában minden másnap vagy az egyik oldalán ment a ratrak. Meglepetésre a fekete Super Vallon pályát is lesimították ami igencsak finom lett :P
Lifteknél „franciás” a felhozatal, buborék nincs (eddig csak Huezben láttam itt) a kevésbé népszerű helyekre kétszemélyes lassú liftek mennek, 2-3 rángatós húzós is van ( tanulópályákat nem beleszámolva), de van egy modernebb és egy régebbi kabinos és egy gyors 6 üléses és két lassabb 4 üléses is. Pályán kívüli síelésre elég sok a jó terep.
Snowpark viszont szegényes. Boarder pálya gyenge, mellette van két ugrató meg két oldalt 5-5 db (fogalmam sincs hogy hívják :D ) deszkásoknak nyaktörő korlátféle és volt még egy fél cső is amire fel lehetett síelni. Ez szerencsére a lift alatt volt így vidám perceket szerzett a felmenetel unalmas perceiben, ahogy sikertelenül próbálták használni a bátor harcosok. Boardos fél cső picike volt a Plateau lift mellett eldugva, nem volt elég hó hozzá és nem is volt karbantartva, így azt most kihagytam.
A Valette liftőll balra ( Lombarde, Pelevos szektor) szinte csak kék pálya van a legtöbb tanulóknak való, túl sok szót nem érdemel, talán csak a hágó az Olasz-Francia határon a Lombarde lift végén, itt átmegy az autóút ami szépen be van havazva csak a táblákból látszik, hogy itt bizony nyáron autók járnak.
A pályák mellett elég sok háborús bunkert lehet látni. A legmagasabb csúcsról ellátni a tengerig, (kb. 60km) nekünk egy kék massza jutott, de lelkesen elhittük, hogy az a TENGER :D
Vigyázat egy tolvaj szamár is tartózkodik a pályán!!! A Saint Sauveur lift melletti hütte aljában van bezárva, reggelente azonban kiengedik garázdálkodni. Gyámoltalan nézéssel közelít (ez csak álca ))) ) majd amikor meg akarnád simogatni akkor hirtelen mozdulattal elrabolja a táskát a napi ellátmány reményében. Vissza nem akarja adni, cserébe menekülés közben rúg. :D ( bizonyíték a képek közt )

Kiutazáskor 120 cm hó várt minket ami tökéletesen elégnek bizonyult a pályák 95%-ra, tehát nem kell megijedni egy gyengébben havas téltől sem.
Említést érdemel még, hogy ennek a helynek a mikró klímája miatt ( állítólag ) sokszor porhó van, így aki szeret ( vagy csak kipróbálná ) szűz hóban siklani, jöjjön. Mi megkaptuk a magunkét 2.5 nap alatt közel 1 m hó esett és olyan porhó volt hogy még egy hógolyót sem lehetett belőle gyúrni. Ennek következtében 1 órás nyitva tartás után, térdmagasságú buckák gyűltek a pályákon, azonban ha belesíeltél azok nem megdobtak hanem mint a víz szétfröccsent ))
A sok friss hó miatt a hegyről levezető utat több lavina is betemette így pár órát várnunk kellett hogy haza indulhassunk.

Összességében egy jó kis hetet sikerült eltöltenünk.
Isola 2000 ajánlott kategória a francia mértékben kisebb rendszerek közül.
Feladó:  rmacoFérfiHaladó síelő
Dátum: 2015.02.10. 10:22
(Üzenetazonosító: 180117)
rmaco Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2013.01.02.

Sziasztok!

3 másik barátommal mentünk Isolára síelni, szombaton értünk haza. Nekem már volt alkalmam itt 2 éve csúszni, így mivel a jó társaság adott volt ezért belevágtam az útba.
A francia ,,határon" megállították a buszt, és érzékelhetően a tragikus párizsi események hatására fokozták az ellenőrzést. Feljött a buszra a rendőr, mindenkinek megnézte a személyi igazolványát, megkaparta, és meg is pöckölte, hogy nem hamisítvány e...Vicces volt.

Meghatározóvá vált számomra, hogy a szállásunk nem az Adrets( nem nagyon ajánlom senkinek) hanem a Le New Chastillon 4 csillagos apartman volt. Azt kell mondjam, ilyen jó apartmanban soha sem voltam. A recepciós srác nem problémázott, amikor közöltem vele hogy a beszerelt hajszárító nem működik, hanem segítőkész volt, és adott egy rendes, működő manuális gépet.
A sítárolónál is figyeltek a részletekre, külön számzáras ajtó nyitja. A cipőknek, léceknek külön tartó van, és mivel van fűtés, ezért a hó is szépen leolvad róluk.

A szoba méretét tekintve franciás, elvileg 26 m", cserébe kulturált, modern, nem leharcolt állapotba vettük át. Az edényeket, tányérokat érdemes átnézni az elején, mert találtunk olyat is, amibe a korábbi tulaj hagyta, hogy beleszáradjon az ételmaradék. A mosogatógép is működött, bár 2-3 óráig biztos eltartott egy program. Akik nagy filmesek, azoknak ajánlom, hogy hozzanak pendrive-ot, és USB hosszabbító kábelt( sajnos a TV fix, nem mozgatható, közel van a falhoz, ezért ajánlott) mert a TV lejátsza még a HD filmeket is. A 204-es szobában aludtunk, tökéletes kilátásunk volt a hegyre, még terasz is tartozott a szobához. 4 főnek ideális a szoba mérete, csak ajánlani tudom.

A síelésről...Első két nap nem is kívánhattunk volna szebb időt. Ragyogó napsütés, kék ég, és a csúcsra is sikerült feljutni. Kedden már picit árnyaltabb volt az idő, de olyan nagy problémák nem adódtak. Szerdán végül már megkaptuk a havazásból az ízelítőt, és mivel sokat nem láttunk már a pályából, ezért 2 óra körül bejöttünk. Ekkor még nem sejtettük, hogy csütörtökön és pénteken mi vár ránk. Mindkét nap 1 csúszás fért bele, ugyanis olyan hóvihar kerekedett, amit senkinek nem kívánok. Inkább visszamentünk a szállóra, mert túl veszélyes volt így a pályán maradni.
Az utolsó 2-3 napban reggelente robbantásokra ébredtünk, az ajtó is rezzent egyet, de a lényeg, hogy próbálták megelőzni a bajt.

A központi épületben van pár lehetőség, hogy az ember feltalálja magát. Különböző síboltok, kölcsönzők várják az érdeklődőket, van egy kis mozi is( 7 Euro/fő áron), mosoda, a hölgyeknek még szépségszalonba is el lehet ugorni. 2 Sherpa található a hegyen. A baguette 1 Euro áron kapható szinte mindenhol.

265 Euro költségbe a 6 nap síelés, a buszos utazás és a szállás tartozott. Aki tud vigyen itthonról magának előre elkészített ételeket, mert bár a sofőrök kikötik a személyenkénti egy táskát, a bepakolásnál mindig akkora a káosz, hogy ezt nem nézik. 1350 km-re az otthonodtól, esténként magyaros ételeket enni.....megfizethetetlen! :)

A hazafelé út is lassan indult, mivel 2 órás késéssel sikerült csak elindulni, ugyanis lavina miatt lezárták a hegyi útszakaszt. Az akkor már 3 napja tartó havazás miatt, a vártnál kicsit lassabban tudtak dolgozni a hiba elhárításán. Olyan mennyiségű hó hullott, hogy a kocsikat is betemette.
Indulásunk napján már fekete zászló lobogott a felvonónál, ami a legmagasabb szintű, 5-ös lavinaveszélyt jelenti. A 8-as kabinos is állt, aznap szerintem nem sok embert ment ki a pályára.

Lefelé a buszra felkerült a hólánc, és lépésbe haladtunk lefelé. Kb. 80 percet töltöttünk csak a szerpentinen. Az Isola 2000-Monaco távolságot( kb. 100 km) 4,5 óra alatt sikerült megtenni, amibe beletartozik még egy Carefouros vásárlás és a francia rendőrök ismételt ellenőrzése, ami azért most már lazábbra sikerült. Monaco kimaradt, csak egy AVIA benzinkútról fotóztunk, mivel a várakozással elrepült az az idő, amit erre szánt volna a társaság. Hazafelé a vásárlást beleszámítva 5 alkalommal álltunk meg, majd 20 óra 2 perces út után érkeztünk meg a Hősök tere mellé.

Gyorsan elrepült a hét, de jót mozogtunk, Isola 2000 mindenkinek tetszett. A pályák valóban jók, a táj impozáns. A hütték viszont elmaradnak Ausztriához képest. Aki teheti, inkább saját autóval vágjon neki, esetleg béreljen egyet, úgy elviselhetőbb az út.

ISOLA 2000: Erősen ajánlott! :)
IMG-5947-2.JPG

következőutolsó laponként: összesen 412, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 37 vendég és 4 regisztrált felhasználó látogatja.