Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tzatziki által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.08. 10:11
@Agent: koszonom, tudtam ugyan valamennyit a Liquidmetalrol, de most teljes a kep (pl. nem tudtam, hogy mas technologiakban, keszulekekben, stb hasznaljak). De igaz az, amit a boltban nekem mondtak, hogy 2-3 ev utan csokken a hatekonysaga? En nem tudom elkepzelni, hogy ez a piezoelektromos tevekenyseg csokkenjen (igy, csak hogy a sajat szakteruletemrol mondjak peldat, pl az ultrahangdiagnosztika keszulekeit is le kene cserelni 2-3 evente, az is a piezoelektromos jelensegen alapul...), de azert gondoltam, utanajarok. :)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.08. 08:48
@Agent: koszonom, tudtam ugyan valamennyit a Liquidmetalrol, de most teljes a kep (pl. nem tudtam, hogy mas technologiakban, keszulekekben, stb hasznaljak). De igaz az, amit a boltban nekem mondtak, hogy 2-3 ev utan csokken a hatekonysaga? En nem tudom elkepzelni, hogy ez a piezoelektromos tevekenyseg csokkenjen (igy, csak hogy a sajat szakteruletemrol mondjak peldat, pl az ultrahangdiagnosztika keszulekeit is le kene cserelni 2-3 evente, az is a piezoelektromos jelensegen alapul...), de azert gondoltam, utanajarok. :)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 18:45
Szervusz!

Koszonom, vegul tenyleg az XRC lett, a legutolso kis lecet (de meg igy is nagyobbat annal, mint amire eredetileg vagytam: 148-50-52 helyett 156 cm) hoztam el a boltbol, raadasul ilyen "csak itt, csak most" akcioval ma 10%-kal olcsobban, 54 ezerert adtak. Az Atomic Drive GT egyebkent is tul kemeny az en tudasomhoz es igenyeimhez, ugyhogy szerintem sikerult megtalalni egy idealis kompromisszumot az XRC-ben - persze ezt majd akkor tudom megmondani, ha sieltem is a lecet. :)

Igaz az, hogy ez a bizonyos Liquidmetal technologia 2-3 szezon utan veszit a hatekonysagabol?

Koszonok minden segitseget Agentnek is es Neked is!
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 18:41
Szervusz!

Igen-igen, ha nem lettem volna egy stylus-PDA kombora korlatozva, ereztettem volna jobban az ironiat a szavak mogott. :) Pontosan tudom, hogy ez semmit nem er (mint ahogy az ev autoja dij se er tul sokat, ez meg aztan plane nem), csak valami hivatkozast akartam adni link (illetve linkelesi lehetoseg) hianyaban, hatha igy konnyebb azonositani a modellt. :)

Amugy vegul a HEAD Edge+ 10 lett a nyero, eleg jo aron sikerult megvennunk, pedig az eredeti araval biztos nem "jatszott" volna szamunkra.

Koszonjuk a segitsegeteket!
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 13:04
koszonom, Head lesz. :)
Előzmény: (Agent 83436)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 13:01
szia! haha, hat a Ti szakertelmetekert megeri a mobilinternettel totojazni :) head edge+ 10 az uj alternativa, max. 80as flex-szel... nagyon valoszinu, hogy ez lesz, ez a legkemenyebb cipo a mi arkategoriankban (max 45 ezer).
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 11:38
szia! en valaszolok saylee helyett, mert epp egyutt vasarolunk - o cipot, en lecet. A Salomont, mivel PDArok irok, nem tudom sajnos linkelni, de a Hervisben neztuk, es az ev ffi sicipoje cimet viseli, 40rol 30ra ertekelve - igy talan beazonosithato a tipus. :)
Az i type amugy valoszinuleg kiesik, mert nem tudja a viszonylag vekony vadlijara allitani.
Előzmény: (Agent 83404)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.06. 11:28
Sziasztok! a tegnapi segitsegetek utan ma elindultam lecet venni, es bejott a HEAD xrc 600 melle 2 masik tipus is: Atomic Drive GT es Fischer Viron 3.3. Bocsanat, de linkelni nem tudok, mert PDArol irok. Szerintetek a lent ismertetett igenyeimhez melyiket valasszam? :)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.05. 22:24
@ Agent, Bartus Peter: koszonom Nektek a gyors valaszt! En is hajlok alapbol a HEAD fele, csak ar/ertek, illetve a technologia esetleges kihasznalatlansaga miatt voltam kivancsi a nalam tapasztaltabbak velemenyere. :) Azt hiszem, tanacsotokkal egyertelmuve valt, hogy a ket lec kozul az XRC jatszik, akkor is, ha 20 000-rel dragabb.
@ Bartus Peter: ugy fogalmazol, hogy "ha ebbol kene valasztani". Van esetleg valami egyeb, hasonlo (ar)kategoriaju javaslatod, ami az igenyeimnek es a penztarcamnak is megfelel? Nem jartam oszinten szolva minden gyarto kinalatat korbe, eddig Elan, HEAD, Rossignol, valamint nehany Fischer lecet neztem meg, azok kozul is csak ugy 4-5 tipusnak jartam pontosabban utana.
Az Icelanderrol valo felvilagositast pedig koszonom, erre eletemben nem jottem volna ra. :)
tzatziki
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2010.02.05. 17:53
Sziasztok!

Otodik eve sielek, es most szeretnek egy uj lecet venni. A regivel a nagy radius (15 m @ 152 cm) a problemam, nehezkes forgatni. Igy most a 12-13 m-es radiuszuakat nezem. A tudasom kozephalado, pirosnak szivesen nekimegyek, fekete palyakat elkerulom. Sokkal inkabb a lassu, kenyelmes lesiklas, mint a sebesseg szerelmese vagyok. Testalkatom 62 kg / 175 cm.
Ennek fenyeben neztem ki nehany lecet. Erosen limital az ar, az abszolut lelektani hatar szamomra a 60 ezer forint.
Gondolom, aki manapsag a nagyobb sportcentrumokban jart, latta az akciokat... en is onnan neztem ki nehany tipust, de donteskeptelen vagyok.
A Head iXRC 600-as modellje ( http://www.headsport.hu/head_ixrc_600_si_szett.html ) messze a legjobb, azok kozul, amit kineztem, es egy helyen 60 ezerert utanam dobjak. Nekem nagyon szimpatikus, de azon gondolkoztam, hogy vajon ki tudnam-e hasznalni a Liquidmetal technologiat egyaltalan, ha nem eresztem meg magam orult sebessegekre. :)
A masik, joval alacsonyabb kategoriaju lec a Fischer RX Fire (nem is ertem, google keves talalatot ad ra, mert az RX sorozat szamozott darabjai valahogy elfoglaljak a talalati listat), amit a Hervisben jelenleg 40 ezerert megkapnek ( http://hervis.hu.spar.at/rsync_hervis_hu/pdf/ajanlatok/2009HW/web_sikatalogus.pdf ). Tudom, hogy ez egy mindenfele okos technologiat nelkulozo hablec, de remek a radiusa, konnyu, es ugy sejtem, az en kozepes sebessegemen (mondjuk egy 5-os skalan atlag 3as) meg menetstabil.
Ajanlatom van tovabba egy uj HEAD Xenon 4.0-ra, de mivel az is epp annyiba kerul (60), mint az ixrc 600, igy akkor mar inkabb az utobbit vennem.
Szoval a nagy dilemmam az, hogy nem tudom, megeri-e nekem a 20 ezer forint kulonbseg a Headert. Lenyugoz az ixrc 600, de nem tudom, mennyire tudnam kihasznalni, illetve nem lenne-e tul merev akkor, amikor viszonylag kis sebesseggel cikk-cakkolgatok lefele egy buckas piros palyan. Mindazonaltal egy olyan lecet szeretnek, amivel tudok fejlodni, hiszen van hova.
Mit tennetek a helyemben? :)

(Egy masik kerdes: mi az az Icelander? Tudom, hogy a Blizzardnak van egy Icelander csaladja, de nekem ugy tunik, mintha az Elannak is lennenek Icelander lecei [szinten a Hervis akcio miatt gondolom ezt]... mit tudtok errol? :))
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.