Melyik lécet válasszam?

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 2644
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  alitta yganFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.11.28. 16:04
(Üzenetazonosító: 216515)
alitta ygan Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2021.12.06.
9 síterepet értékelt

Lécválasztással kapcsolatban élénknek él bennem, hogy egy 12m rádiuszú kemény, nehéz léc megadta magát alattam (kantni kiszakadt..), utána hasonló lécet kerestem (direkt nem írok márkákat), más márkát találtam. Az első két nap után azt mondtam, hogy visszaviszem, ezt én nem tudom meglovagolni, még a felvonóban is folyton másfelé akar menni... Szerencsére harmadik nap is rajta maradtam, azóta csak ezt a lécet akarom. Meg kell szokni, össze kell barátkozni vele, de tudni kell, hogy mit szeretne az ember: csapatni a lejtőn gyorsan 1000-el, vagy a kanyarban élvezni a centrifugális erőt és belefeküdni a hóba. Én ez utóbbi híve vagyok
Előzmény: (Vendel 216512)
Feladó:  Vendel
Dátum: 2022.11.28. 10:06
(Üzenetazonosító: 216512)
Vendel Hozzászólások: 22
Regisztrált: 2019.11.09.

Elnézéseteket kérem ha valakit megsértek, kommentjeimet kizárólag építő szándékkal írom. Egy könyvnyi részletességgel tudnám taglalni a dolgokat, ennyi mondatba ennyit tudok belepréselni. Kérlek próbáljatok olvasni a sorok között. Az előző más kommenteket is olvassátok el, amit más írt, lehet arra reagáltam. A szövegkörnyezet többet elárul, mint a szófoszlány. Sokszor ki is írom, hogy, :(ez az én véleményem, nem biztos, hogy fedi a valóságot). Nincs kőbe vésve az élen járás , így tervezték! De ha követ fogsz kantni kiszakadhat ha sodródik a léc. Nem mellesleg az élét is kíméled,ha úgy használod ahogy a gyártó ajánlja. Elsősorban érezd jól magad, légy a jólevegőn, a többit meg majd megvesszük. Van, hogy én is sodratom, úsztatom a lécet! Lassabb tempónál, ha kisérek valakit gyereket, vagy tanulót, vagy egyszerűen csak a léc viselkedését vizsgálom. Ki-ki a maga meggyőződése szerint cselekszik.
Előzmény: (Bélapó 216509)
Feladó:  hamoriarpiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.11.27. 20:54
(Üzenetazonosító: 216504)
hamoriarpi Hozzászólások: 73
Regisztrált: 2016.10.11.
14 síterepet értékelt

Aki különböző lécek fizikailag mérhető paramétereit szeretné összehasonlítani nagy és sok paramétert tartalmazó adatbázisból, annak hasznos lehet:
https://soothski.com/
A csavarodási és hajlítási szilárdság számszerűsített értékei maximálisan korrelálnak az eddigi tapasztalatokkal.
Segítség lehet lécválasztásnál, ha van egy jelenlegi léc, amihez képest szeretnék nagyobb/kisebb szilárdsággal rendelkezőt választani.
Nyilván a tesztelést semmi nem helyettesíti, de a nagy mellélövéseket ki lehet szűrni.
h i r d e t é s
Dátum: 2022.11.26. 10:18
(Üzenetazonosító: 216495)
14 síterepet értékelt

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata Blizzard Brahma 82- vel vagy 88-al kapcsolatban? 2020 utáni modellév első sorban, mert ott változott a mag.
Köszönöm
Dátum: 2022.11.19. 21:47
(Üzenetazonosító: 216437)

Magnum56, hozzászólásaid az oldalon bölcsek, kritikáid nem tolakodók, megfontolandók szívesen olvasom őket. A lécválasztásban én is inkább a többfunkciós léceket favorizálom. Több alkalommal kínáltak ismerősök kemény full camber léceket, hogy mellényúltak több év tapasztalat mellett is vért izzadtak ( lesett a hó vagy összegyúrták esetleg olvad). A kereskedő megénekelte van testtömeged sportolsz 10 éve síelsz/ hüttézgetsz. Drágább léc nagyobb haszon!

-Sokan nem tudják, nem érzik ,a léc piskóta formáját kell kihasználni, nem feszíteni ,nyomni ,húzni , sodratni ,hóekézni. Hanem hagyni dolgozni a lécet , az élén kell menni. Majd úgy jöjjünk le a pályáról, hogy jól érezzük magunkat, nem pedig fáradtan mint egy hulla ,fájó térdel csípővel. Esetleg adrenalintól fűtötten száguldozva, kockáztatva embertársaink épségét mint egy ámokfutó vagy elszabadult hajóágyú.

-A léc szerkezetét én figyelembe veszem 90kg+ miatt szükségem van rá az innovációt nem helyezem háttérbe ( nem is szabad) a camber/ rocker téma is érdekes a léchossz is szórakoztató 120- 177 ig mindet szeretem( nem tudok síelni de nagyon- nagyon szeretek. Annyira ,hogy még egy kis üzletet is fenntartok használt márkás kabátokkal nadrágokkal kiegészítőkkel az új ár töredékéjért . Egy kis kölcsönzőt is fenntartok 120 új head elan léccel , kézi szervizzel. )

Mindenkit arra bíztatok próbálja ki legyen az gyerek vagy nyugdíjas. Eddig megúsztuk kisebb serüléssel, es mindenki jó tapasztalattal boldogan tért haza. Próbálom hangsúlyozni a felvonóknál való tülekedés mellőzését. Ügyfeleimet előzékenységre biztatom a pályán, ami nem jellemző hazánk eme téli sport kedvelőire. Külföldön aki a lécemre lép, az rendre honfitársam , ezen szeretnék valtoztatni.(köszönöm, hogy leírhattam gondolataimat)
Előzmény: (magnum56 216434)
Feladó:  endre77
Dátum: 2022.11.19. 16:17
(Üzenetazonosító: 216436)
endre77 Hozzászólások: 155
Regisztrált: 2020.04.11.
BEMUTATKOZÁS

Ha kezdo vagy akkor cak figyelj azokra akiknek van tapasztalata es probolj ki sok lecet..ezzel csak az a baj hogy ..nem mindegy milyen hosszu a lece!!Meg aztan az sem mindegy frissen lett tuningolva vagy mar regebben..ott el lehet csuszni az erzessel....

Ha meg tapasztaltabb vagy akkor tudod korulbelul mire szamithatsz..pl egy feszes 66mm talp alatt az tudod sportos lec ha hoszabb vagy rovidebb tudod slalom..vagy inkabb GS ..ha szelesebb 80mm koruli az puhabbra es nem nyomod annyira meg jeges palyan sem alegjobb...a megszeleseb az meg igazan puha melyebb hora inkabb..

Az hogy milyen szendvics szerkezete van meg ...az nem fontos ..de eremes kiprobalni egy full "cambert"..egy elol rocker+camber valltozatot....abbol mar lehet erezni mit szeretnel..
Előzmény: (magnum56 216434)
Feladó:  magnum56FérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.11.19. 10:50
(Üzenetazonosító: 216434)
magnum56 Hozzászólások: 252
Regisztrált: 2008.10.16.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Abban igazat adok, hogy a teszt nagyon hasznos lehet. De egy egynapos teszt nem mindig elegendő. Lehet egy léc az első napon nagyon szokatlan ami elsőre egyáltalán nem tetszik, de két hét után lehet nagyon jó is. Én éppen így jártam.
Én is keskeny szlalom lécről álltam át szélesebb, puhább, hosszabb lécre. Amikor először csúsztam széles léccel, nagyon nem akart élre állni. De hamarosan annyira megszoktam, hogy nem cserélném vissza.
Jelenlegi kedvencem a Rossignol Experience (132-83-120, 176 cm), ami egy igazi sokoldalú léc. Puha összetúrt havon úgy megy mint az álom, de kemény pályán és porhóban is megállja a helyét.
Ha valaki nem versenyzésre használja, és nem akar több lécet magával hurcolászni, akkor ez egy ideális választás lehet.
Szerencsére több hasonló lécből lehet válogatni ebben a kategóriában is.
Dátum: 2022.11.18. 20:04
(Üzenetazonosító: 216426)
14 síterepet értékelt

Már gyakorlatilag minden le lett írva, ami lényeges, de véleményem szerint ez a leglényegesebb. A teszt.
Rengeteg olyan paramétere van a lécnek, ami nem számokban kifejezhető. A számokban kifejezhető paraméterek alapján lehet valami abszolút ideális, aztán használat közben jöhetnek olyan tulajdonságok, amik abszolút nem tetszenek. Ár/érték viszonlylatban nekem is a Völkl a favoritom. Régóta Völkl léceken megyek. Amikor Racetiger SL UVO-m volt, próbáltam Sctöckli SL-t. Valóban komolyabb léc, nem is kérdés. Ott pl. nem UVO-val érik el a teljes rezgésmentességet, hanem úgy van megépítve a léc magszerkezete, hogy még a nagyon magas csavarodási szilárdság mellett sem hozza fel lábra az apró rezgéseket. Nekem az volt az úgymond legkomolyabb léc, amit próbáltam. Egyrészt olyan külömbség van árban egy Stöckli SL és egy Völkl SL között, hogy én személy szerint akkor is azt éreztem, hogy jól döntöttem. Még ezeket a léceket sem tudtam kisíelni, FIS-t meg bőven nem.
Még egy ilyen keményebb SL léc sem egész napos léc, tehát lenni kell mellette valami B verziónak, vagy kikészül az ember estére. Én biztos.
A tömeged és az agresszivitásod nagyban befolyásolja a lécválasztást.
Én az SL mellé rendeltem paraméterek alapján egy all-mountain jellegű kis könnyebben kezelhető, barátságosabb lécet "a másodnapokra és a délutánokra". Felső középkategória a Völkl kínálatában (utolsó szériás RTM 81).
Ha tesztelhetem vásárlás előtt, akkor mást választottam volna... Torziós stabilitása sajnos elmarad az általam kívánt szinttől. És itt a lényeg: főleg nem a sítudásom miatt, hanem a súlyom miatt (95kg).
Lehet bármilyen olyan tulajdonsága a lécnek, ami miatt pont neked nem fog tetszeni egy előre nem kiszámítható paraméter miatt és ebben a kategóriában (Volkl és Stöckli felső kategóriás lécei) tud nagyon fájni egy frissen elköltött 250-400-450 és nem az igazi a léc.
Teszt, teszt, teszt.
Hosszúra nyújtottam a tartalom nélküli mondandómat. Bocsánat.
Előzmény: (MM 216364)
Feladó:  endre77
Dátum: 2022.11.15. 02:17
(Üzenetazonosító: 216399)
endre77 Hozzászólások: 155
Regisztrált: 2020.04.11.
BEMUTATKOZÁS

Ez igy van 100%-ban
Előzmény: (gaboca 216390)
Dátum: 2022.11.13. 17:32
(Üzenetazonosító: 216396)

Üdv, Tc Koppány én a head supershape ,,i”vagy ,, e “ rally ,magnum, speed amit ajanlanék orr szem magasságban saját rally és magnum van nagyon elégedett vagyok velük, nem szakítja szét a térdem, ha lassan mész puhább, ha gyorsítasz bekeményedik. Kanyarból kilő a kers miatt ,és elég könnyű is world cup szendvics szerkezetű. Igazi performans léc nem gond az összegyúrt pálya és a friss hó sem. Régóta figyeltem a versenyek lassított felvételeit egyenletesen fröcsköli ki a havat a kanyarban nem vibrál nem pattog nem rezonál, nagyon érdekes fejlesztés. A versenyléceik is nagyon jók csak nehezebb kihasználni. Hobbi versenyzőként vétek komolyabbat venni. Lezárt pályán frankó a száguldás de ha erre nincs mód lehetőség akkor csak a kockázatát növeled a baleset veszélyének. Köszönöm,hogy elmondhattam véleményem, remélem segít a választásban
Dátum: 2022.11.13. 16:55
(Üzenetazonosító: 216395)
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egyetértek mindazzal amit írtál, bár az én tapasztalatom az, hogy régebben alacsonyabb szinten is felkeményítették a havat a kapuk tövében, azért, hogy az 50. versenyző is még havon tudjon lecsúszni. Csak nem injektálással, hanem más technológiával. Az én időmben valamilyen port szórtak a hóra a kapuk tövébe (már nem emlékszem a por nevére), amitől egy időre megkeményedett.
Előzmény: (gaboca 216390)
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.11.12. 08:13
(Üzenetazonosító: 216390)
gaboca Hozzászólások: 3240
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

..A síversenyzők felkeményített havon, vagyis gyakorlatilag jégen csúsznak. Ehhez vannak kialakítva a versenylécek. De általában a normál pályákat nem jég, hanem hó borítja, és ezek a kemény lécek egyáltalán nem előnyösebbek, mint a puhább jó minőségű amatőr lécek. Sőt talán még rosszabbak is egy hobbisíző számára."

A világ kupás versenyzők mennek felkeményített havon, az ettől alacsonyabb szinten versenyzők normál pályákat használnak, és teljesen jól elvannak a havon is...
Semmi hátránya nincs egy FIS lécnek havon, rommá túrt, hulla buckás pályán küzdősebb, az nem ideális terep neki.

Aki, jól síelő barátom kipróbálta, mindenki élményként élte meg, csak mivel erőben sokat kíván, egész napos síelésre nem vállalnák be.
Előzmény: (magnum56 216386)
Dátum: 2022.11.11. 10:06
(Üzenetazonosító: 216386)
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Gyanítom, hogy a Stöckli népszerűségének növekedésében az is szerepet játszik, hogy a legutóbbi versenyen a svájci Odermatt éppen ezzel a márkával győzött.

Volt egy teniszező ismerősöm, aki minden hónapban azt a teniszütőt vásárolta meg (a szakosztály pénzén), amelyik márkával éppen győzött valami nagyágyú. Ha Lendl nyert, akkor Adidas ütőt vett, ha Becker, akkor Pumát.
De sohasem játszott jobban, és az ütők rendszerint a kerítésen landoltak egy-egy elhibázott poén után.

Így van ez a lécekkel is. Ahogyan a teniszütő sem fut a teniszező helyett, a sítudás sem a lécben rejlik.
A síversenyzők felkeményített havon, vagyis gyakorlatilag jégen csúsznak. Ehhez vannak kialakítva a versenylécek. De általában a normál pályákat nem jég, hanem hó borítja, és ezek a kemény lécek egyáltalán nem előnyösebbek, mint a puhább jó minőségű amatőr lécek. Sőt talán még rosszabbak is egy hobbisíző számára.
Előzmény: (Vazul86 216384)
Feladó:  Vazul86FérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.11.10. 21:07
(Üzenetazonosító: 216384)
Vazul86 Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2016.11.29.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szóljon, ha valaki máshogy tudja, de az infóim szerint a Stöklit kézzel készítik és spéci anyaggal ragasztják. Ettől van az, hogy nem szakad meg a ragasztás és nem puhul ki a léc, ugyanolyan kemény marad használat után is. Persze lehet, hogy csak marketing duma, de akikkel beszéltem és van nekik, hasonlóról számoltak be. Mondom ezt inkább Atomic kedvelőként.
Másik része az árképzés, a Stöklit mindenhol ugyanannyiért veszed meg...
Dátum: 2022.11.10. 12:42
(Üzenetazonosító: 216383)
44 síterepet értékelt

Van SL-nél is, max 13m, ezen belül szabad a választás. Gs-nél is külön van a nőknek 30m, a férfiaknak 35m, ha jól emlékszem, régebben ez 23m és 27 volt.
Előzmény: (bouquetk 216382)
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2022.11.10. 12:34
(Üzenetazonosító: 216382)
bouquetk Hozzászólások: 317
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ahogy néztem SL-ben nincs megkötés a rádiuszra. A másik három szakágban igen, min 30-50 méter a felnőtteknél. Mondjuk ettől többet nekem nem ér ez a téma.
Előzmény: (gaboca 216377)
Dátum: 2022.11.09. 17:24
(Üzenetazonosító: 216377)
44 síterepet értékelt

Három FIS lécem van itthon, egy Sl(R13) és két GS,(R23 és R28) mindegyiket boltban vettem, sőt pénteken voltunk és egy barátom is vett egy FIS GS-t olyant mint az enyém, de SL ből is volt két modell.
Vadosport oldalán is hirdetnek egy FIS Völklt: https://www.vadonsport.hu/volkl-rac...etiger-speedwall-sl-r-plate-14-mm-uvo-1819-si...

Atomic FIS SL lécet is láttam Kaprun Intersportban, és szezon zárási végkiárusításkor a pincében komoly GS lécek vásárolhatóak.
Feladó:  babenebaFérfiProfi síelő
Dátum: 2022.11.09. 16:00
(Üzenetazonosító: 216376)
babeneba Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2010.01.22.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A Stöckli az egyetlen olyan gyártó, amely a verseny léceit halandó számára is árulja. Ez sokkal drágább, mint a +40-50%, onnan tudod megismerni, hogy a neve után ott van, hogy FIS.
Atomic csak a versenyzőknek árusítja, teljesen mások azok a lécek, mint az aktuális kommersz változataik (amiket a kezükbe adnak a pódiumon).
Én kb 15 éve vettem egy Stöckli Laser SL-t (nem FIS-t). Atomkemény, de nagyon jó léc. Most már nem használom, mert inkább pályán kívül szeretek síelni...
Előzmény: (bouquetk 216375)
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2022.11.09. 15:29
(Üzenetazonosító: 216375)
bouquetk Hozzászólások: 317
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem versenylécet hobbi sízőn biztos nem látsz. Ilyet ugyanis boltban nem árulnak. Egy bolti "verseny" GS kb. 20-as rádiuszú, egy valódi verseny léc 30 feletti. Érdemes megnézni pl. reggel Mölltalon, amikor mennek fel edzeni a fiatalok, hogy milyen léceket visznek. Szinte egyenesek, bőven testmagasság felett. De ettől függetlenül a mondandód lényegével egyetértek. De ahogy az autóvásárlásra sem a racionalitás jellemző, erre sem. Ahogy a legtöbb ember egerészik a pályákon, arra elég lenne egy pár 10 ezer forintos használt is.
Előzmény: (magnum56 216357)
Dátum: 2022.11.09. 14:57
(Üzenetazonosító: 216374)
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Így van, ahogy mondod. Régebben én is egy betonkemény műlesikló lécet szerettem legjobban. Évekig használtam, de ehhez valóban kondi kell. Ma már egy lágyabb, szélesebb, hosszabb léc a kedvencem. Sokkal kevesebb energiát igényel, és több élvezetet nyújt.
Majd rájönnek, ha benne lesznek a korban. ;)
Előzmény: (WéberF 216363)
következőutolsó
laponként:
összesen 2644
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2022 - Síelők Bt.