Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

zsolti10 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.12. 15:40
mi az a kofola?
nem kóstóltam meg de nem söraz biztos?!vmi kólaszerű?
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.12. 15:36
A "mindent szabad"=ésszerű kereteken belül kikapcsolódni szórakozni!!!ez nem azt jelenti h tivornyázik randalírozik stb...de ha énekelni van kedve hát énekeljen mulasson...értitek?!
Sajnos a síelés elég nagy luxus manapság és azt a pár napot amit egy szűk réteg engedhet meg sajnos magának hagy töltse el vidáman és önfeledten...és Magyarország is uolyan komcsi ország volt mint Szlovákia-és szerintem elég jó a vendéglátásunk!
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.12. 15:15
Mindenki mond itt igazságokat és én is szoktam tájékozódni h az adott országban h van a sör:)a köszönöm meg stb.ez alap és szó nincs azokról a tévhitekről amiről beszélsz de vannak negatív élmények amiket sokszor nem tudunk mire vélni...nézz át a jasna fórumra vagy egyéb szlovák helyekre...nem szidni akarom szlovákiát csak tájékoztatni h ha nem fejlődnek ezen a téren nem sok magyar fog kimenni hozzájuk!!!pedig szerintem jók az adottságok és sokat profitálhatnának ha a magyarokra is építenek mint ah donovaly...
De mi majdnem 20an voltunk kint4 napot és ebből 15 fő azt mondta h az elkövetkezendő 5évben nem megy szlovákiába síelni!!!Inkább gyújt többet és megy az osztrákokhoz...de a szlovák árak is néhány év és 1szinten vannak az osztrák árakkal!!!Még1 titok:a vendégnek mindent szabad a vendéget ki kell szolgálni és a vendégnek mindig igaza van!!!uis ő fizet!!!!és az a vendéglátós aki ezt nem tudja megvalósítani az elveszti a vendégeit!ilyen 1szerű.és sok helyen ez majdnem fordítva van szlovákiában!
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.12. 14:54
Kit érdekel h nem tudnak magyarul???????????De a minimum h legyen angol v német nyelvű étlap...és ez szerintem az összes Bp-i étteremben van is!Sőt Jasnán is volt1hely ahol volt1-2magyar étlap és ez becsülendő!Nem az üzemeltetű cég vezéreivel van gond hanem a kint dolgozó munkaerő hozzáállásával!!!és ez nem jogos mert mi magyarok akik megtiszteljük őket h átlag 40-50€-t elköltünk naponta kint annak ellenére h köztudott a magyarellenesség Szlovákiában akkor szerintem a mi kedvességünket jutalmazhatnák egy kis odafigyeléssel és vendégszeretettel!!!Úgyanis szerintem ebből élnek és ebből fejlődhetnek és zárkozhatnak fel a nyugati szintre!
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.12. 10:18
Szerintem nem azt írtam h az a bajom h nem beszélnek magyarul mert nem vártuk el csak ha tudnak nem értem h miért nem használják tudásukat...ja azt nem mondom h profi szinten de kommunikatív szinten beszélünk angolul és németül...de vh ők azon a nyelven se(tisztelet a kivételnek!!!)Egyébként azelőttem szólónak jegyezném meg Jasnától 15Km-re lévő Liptószentmiklós kb.40-ban magyarlakta település volt...tehát elvétve lenni kéne magyarnak.Na de mind1...és még1szer nem az a gond h nem tudnak magyarul mert angol és a német se ment nekik...pedig szoktam boldogulni vel e nyugaton...Így nem fejlődnek sehova ha ezen nem változtatnak az tuti...mondjuk az oroszoknak lehet h tetszik ez a mentalitás mert ők is ilyenek és nem teszik tönkre a nyugati színvonalas helyeket!!!
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.11. 18:10
Pattyski!de hol vannak az "őslakosok"?akik szeretik a magyarokat???mert őszintén nem tudom h értették e h magyarul beszélünk(felismerni felismerték az tuti...mert én is azért sejtem ha hallok 1idegennyelvet h melyik is lehet az...)de h ha értették miért nem szólalnak meg magyarul?kiváncsi vagyok h a lengyel barátainkkal milyenek vagy az oroszokkal...de velünk nagyon bunkók.Még1szer mondom Romániában emberibb módon bánnak a magyarral mint itt...pedig ott sem jó a diplomáciánk.De én személyszerint ha hozzánk jön egy külföldi igyekszem a kedvében járni nem csak az anyagi oldal miatt hanem azért h normálisan ítélje meg az országot és szivesen visszatérjen,másrészt kint sem duhajkodok szemetelek stb mert nem ez a normális de persze szórakozni megyek ki és azért elvárok vmit...nem tudom mit csinálnának ha német tinikkel lennének tele a pályák...szerintem nem tolerálnák úgy mint mondjuk Magyarországon...Az alkalmazottakat pedig meg lehet válogatni...Ausztriába se közgazdászok az alkalmazottak...mondjuk ott sok a honfitársunk...de tényleg nem akarom Szlovákiát bántani de ha félre tennék a nacionalista magatartásukat akkor rengeteg pénzt kaszálhatnának a magyarokból...de ha nem hát nem.Ja és még Jasnára visszatérve közös síbérlet É-D...kiváncsi lennék rá az a felvonó amivel ez lehetséges ment e ebben az évtizedben???üdv
zsolti10
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.10. 11:47
Üdv Mindenkinek!Még az elején el kell h mondjam van miért szeretni Szlovákiát...pl. itt tanultam meg síelni és nagyon jó pályák vannak...és Donovalyba még nem csalódtam de hátránya h pár nap és megunod...de szeretem.DE múlt héten voltunk Jasnán és hihetetlen módon elképedtünk h mi folyik ott!!!Na de mielőtt elmesélem szabadjon megjegyezni h ha Erdélybe kimész imádnak az emberek és minden erejükkel azon vannak h a kedvedbe járjank és ott pedig nem is fizetünk érte(annyit)!
Na de vissza Jasnára:Szállás árak türhetőek és kaja se drága mert még a pályáknál is pesti árak környékén vannak...de ez nem gond.A síbérlet árak el vannak szállva mert az internetes árlisták messze nem egyeztek azzal amit a helyszínen kértek de vszínű elírták-ok nem gond.
De az h így viselkednek a magyarokkal az felháborító!!!Pedig egyik autón se volt Nagy Magyarországot ábrázoló matrica!!!Messziről látszik h gyűlölik a magyarokat!!!
Így kezdődött:10Km-re a pályától mellényes droid integet egy fasz rendőrrel és ugat h írány a parkoló ahhonnan csak busz visz fel...nem gond csak mondják h mi van és tájékoztassanak...ne ugassanak!Ja de a parkolóban a csak magyar,lengyel cseh és litván rendszámos autó...egy db Sk-jelzésűse...hogy lehet?!na mind1 megértem én.felvisznek mint a heringek paraszt max8általánossal rendelkező soförökkel...felérünk bérlet vásárlás(ugye meglepő áron...)ki volt vmi írva de CSAK szlovákul...na miután megvettük a bérletet kiderült:1felvonó ment csak...ok nagy szél volt de miért nem tájékoztatják a külföldieket???na azért mert ostoba népek mert idegen nyelveket még az éttermekben se beszélt senki normálisan...meg voltak sértődve h angol étlapot kértünk és pofákat vágtak...a wc-snéni cigányozott mert nem mutattam blokkot a budin-de azt hiába magyaráztam neki h nem is kaptam...na de folytatom...mindenhol ha kérdésünk volt akkor a válaszok mindig egymásutánban nyem nyem nyem volt 10szer.Pl:amikor nem ment biela putnál a lift a buszsofőr nem vitt ám le zhadarky állomásra hiába kérleltük és magyaráztuk neki h mi a bajunk a válasz az volt bázd meg magyarszkiii...erre én is mondtam bázd meg szlovák...na mind1 folytathatnám mert minden felé ez volt...pedig csak azt a pár száz eurót akartuk elkölteni amit kivittünk dehát ezért a vendégszeretetért én tuti nem fizetek nekik többé!!!Inkább az osztrákoknál költöm el mégha kicsit többet is kell fizetnem.Pedig gyönyörű adottságaik vannak,majd talán pár év múlva megnézzük mit fejlődtek...ja Pattyski-nem álltok kapcsolatba Jasnával?tanulhatnának tőletek!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.