Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pisti a garazda által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
pisti a garazda
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2020.02.06. 16:45
Pech. Nekem Pincavallo-n 15%-kkal kevesebbet kellett fizetnem az előre lefoglalt bérletekért, mivel nem volt elég használható állapotú pálya. Síiskola szervezte, egy szállodányi embert érintett - még azt sem lehet mondani, hogy csak egy-egy esetben tudnak gálánsak lenni tőlünk nyugatra a barbárokkal...
És igen, a jegypénztáraknál a helyi nyelven felül minimum angolul kiírják, hogy mi a feltétele a visszatérítésnek - működő felvonó/használható pálya %-ban szokott meghatározva lenni. Csak ugye 50-80 km pályánál és az erre méretezett felvonó mennyiségnél az alsó pályákkal az esetek 99%-ában ki tudják védeni a visszatérítést meleg/eső esetén. Nem arról van szó, hogy reklamációnak helye nincs.
A hirtelen jött vihar - vis major - alapvetően más szituáció, mint amikor én mint üzemeltető úgy döntök, hogy nem éri meg hóágyúzni, de teljes áron adom a jegyet.
Persze kitehetem a honlapra/pénztárhoz, hogy pl. délután vihar/eső esedékes, délben zárunk, mindenki úgy vegyen jegyet. Meg vehetek egy olyan szünetmentes áramforrást - Uram bocsá' aggregátorral, bár felesleges, mert nincs szükség fél Paksnyi kapacitásra -, hogy a pénztárak áramszünet esetén is működni tudjanak pár órát és mindenki visszakaphassa a pénzét. A 21. században élünk.
De még ezek ellenére is azt mondom, hogy jobban szeretném, ha megoldódnának/eltűnnének a hasonló problémák, mert kár lenne az MSZI-ért...
Előzmény: (Tervező 208160)
pisti a garazda
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2020.02.06. 12:48
"Bennem felmerült az is, hogy a mai világban létezik-e olyan szolgáltató, aki el akarja adni a termékét és annak kevésbé előnyös tulajdonságait is reklámozza (pl. tv reklám). Meglátásom szerint a Sípark is egy eladásra szánt termék, így a fogyasztónak kell az ismeretei alapján eldöntenie, hogy megveszi-e."

Pontosan ez ellen létezik ez, illetve ennek a szankcionálása:

Szándékos megtévesztés (Ptk. 210.§ és a Btk. 318.§)

Meg pl. az értékcsökkent áru fogalma, amit azért elég szépen/korrekt módon lehet kezelni.

Szerintem mindenki pontosan tudja, kinek mi a problémája/motivációja és hogy ha mondjuk tömegsport támogatása címszó alatt pár stadion/kisvasút megépítése helyett bizonyos szituációkban kompenzációt kaphatnának az üzemeltetők, akkor jó eséllyel nem született volna meg az indító post. Ezzel nem mentegetni szeretnék bárkit is...
Előzmény: (Tjan 208155)
pisti a garazda
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2020.02.03. 21:17
Meg van akinek bármi jó. Száraz kifli a friss áráért, a körülményekhez képest korrekt információk alapján, a körélményekhez képest korrekt minőségű pálya - értsd "kikerülhető" kopasz foltok - teljes áron stb. stb. Ez egy ilyen ország, itt ezt meg lehet csinálni...
Donovaly 11 km pálya 30 EUR-os felnőtt napijegy. Annaberg 12,5 km pálya 36,5 EUR-os felnőtt napijegy. MSZI 4,3 km pálya felnőtt napijegy ?EUR - elgondolkodtató.
Sok mindenbe nem fognék bele ebben az országban, ezek közül előkelő helyen van a sípálya üzemeltetés - sokba kerül, cserébe egy lutri az időjárás miatt. Eplény is csak az Audival/VW konszernnel tud úgy működni, ahogy.
De ha már belefogtam, akkor legalább megpróbálnék úgy működni, hogy ne lehessen a fentiekkel példálózni. Kár érte, tanulni szerintem sokkal jobb, mint Eplény és hét közben nincs akkora tömeg.
pisti a garazda
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2019.02.07. 11:53
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Én a beléptetetőkapu - itt kell elhúzni a káryát - előtti területről mondtam azt, hogy nem kellene oda beszáguldani az emberek közé. Eddig, illetve az ezt követő beszálló kapuig teljesen nyugodtan
el lehet sétálni snowboard-dal, síléccel a kézben.
A beszállókapu - ez az utolsó akadály a felvonó előtt - után
valóban nem mindenhol akceptálják, ha "üres lábbal" érkezik az ember, de tapasztalaton szerint ennek inkább prkatikusan az az oka, hogy nem mindenütt lehet biztonságosan kigyalogolni az ülősből kiszálás után...
Előzmény: (Tervező 204436)
pisti a garazda
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2019.02.04. 14:28
A múlt hét tapasztalatai - hétfőtől péntekig minden nap kint voltunk.
Hétfőn reggel érkezéskor leirányítottak a 2 üléses aljánál lévő parkolóba - elkövettük azt a hibát, hogy bevalottuk, mindenkinek van felszerelése. Ebből kifolyólag két ovissal és egy kisiskolással talpalhattunk oda-vissza az erdőn át. Képviseltette magát az idősebb generáció is, nekik sem csalt mosolyt az arcukra az extra gyalogtúra. A feljutás sem volt egyszerű, mivel a 2 ülésessel nem tudtunk egy menetben felvinni 3 gyereket - laza 10 perc után találtunk valakit, aki hajlandó volt felvinni az egyiket. Másoknak sem kifejezetten tetszett a parkolás ilyetén szabályozása - mintha betelésig csak az első sorokba lehet jegyet venni a moziban, mondván gondolni kell azokra is, akik később jönnek és távolra látnak jól...
Azon már nem is csodálkoztunk, hogy a két kieső délután kompenzálására nem lehet 4 napos jegy árában 5 napot
kapni.
A megnyitott pályák péntek kivételével gondozottak voltak, a liftkezelők lelassítottak, amikor gyerekekkel akart valaki beülni - a kétkezi munkások szemmel láthatóan ott vannak a szeren. Tömeg nem volt, lassulást a többek által is kritizált beléptető rendszer okozott a 4 ülésesnél. Még a pizzázó is kinyitott hétköznap, tavaly ezt hiányoltuk. Azon viszont csodálkoztunk, hogy bár a megelőző hét sem volt túl meleg, még pétekre sem volt használható minden pálya. Emlékszik valaki arra, hogy mikor és milyen hosszan volt nyitva utoljára minden pálya?
A távolabbról érkezők valószínűleg bekalkulálták a csütöröki/pénteki délutánok kiesését, ezeken a napokon
még a hétköznapokhoz mérten is jóval kevesebben voltak. Péntek reggel ratrakolás nyomát sem tudtuk felfedezni,
illetve a 4 üléses beléptetője előtti szakasz is jeges volt. Talán kevesebb kuncsaftak kevesebb jár.
Tökéletes hely lehetne ez az Eplény, ha nem lennének ezek a "kicsit sárga, kicsit savanyú" momentumok...
Szerény kérésem lenne a oktatókhoz, hogy tanítsák meg a bot helyes használatát - beléptetőnél, beszállónál stb. balesetveszélyes vízszintesen tartva. Csak úgy mint az, ha egy 3-5 fős snowboard-os brigád majd' a pálya közepén egymás mellett elfekve csüng az oktató szavain. Jó lenne, ha rögzülne az is, hogy nem rongyolunk be a beléptető felé haladók közé, bármilyen kényelmes is így. Érdekelne, hogy az üzemelető szerint is a 4 üléses beléptetőjéig tartanak-e az A1, Q2 pályák, ahogy a térképen van. Csak mert így pl. egy snowboard-ját kezében vivő kuncsaft útban beléptető felé gyakorlatilag a pálya közepén sétálgat, ami meg ugye nem kóser.
Talán a nagyobb múlttal bíró síterepek mintájára ki lehetne táblázni, hogy eddig tartott a pálya, innentől csak
lassan...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.