Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Eplény Síaréna síterep leírás szállás cikk galéria videó oktató síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 7091
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  sneeuwFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.03.09. 20:47
(Üzenetazonosító: 215758)
sneeuw Hozzászólások: 52
Regisztrált: 2016.03.02.
2 síterepet értékelt

A pálya jó minőségű (4/5), a reggeli órákban kisebb jeges részek vannak, de ezek kikerülhetők, ill. délre felpuhulnak. Olyan kevesen voltunk ma délelőtt, hogy abszolút nem volt sor, folyamatosan lehetett pörögni.
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2022.03.01. 20:45
(Üzenetazonosító: 215634)
TZoli Hozzászólások: 1063
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sajnos most hétközben nem tudok menni, majd vasárnap. Remélem kitart, illetve addig talán még vastagabb hóréteget sikerül összehozniuk.
Előzmény: (sneeuw 215633)
Dátum: 2022.03.01. 20:18
(Üzenetazonosító: 215633)
2 síterepet értékelt

Szia! Voltál? Milyen a pálya, rendesen be sikerült havazni? Én csak a webkamerán láttam, hogy a pálya alján (ahol már lecsatol az ember) itt-ott áttetszik a föld a vékony hórétegen. Ez persze nem gond, ha csak ott ilyen. Úgy tűnik, hogy ma kivételesen 10:00-kor volt a nyitás, holnaptól ismét 09:00-től lesznek nyitva. Most éjszaka nagyon hideg lesz (az évszakhoz képest :)), szépen ki fog fagyni a pálya, jól járnak, akik holnap nyitásra mennek. Úgy néz ki a jelenlegi előrejelzés alapján, hogy vasárnaptól szerdáig visszatérően kisebb havazás, havas eső lesz, majd utána is 3 napon át 5 °C alatt marad a nappali maximum, de már csapadék nélkül.
Előzmény: (TZoli 215616)
h i r d e t é s
Dátum: 2022.03.01. 10:54
(Üzenetazonosító: 215616)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Reggel még hóágyúznak. Tegnapelőtt csak hajnalban kezdték, ma tudták korábban, de fél10-kor még mentek a hóágyúk.
Mikor kedvező az időjárás a pályák állapotára, ugyanakkor kedvező a hógyártásra is.
Előzmény: (sneeuw 215588)
Dátum: 2022.02.28. 11:19
(Üzenetazonosító: 215597)
2 síterepet értékelt

Nem erre gondoltam (különösen nem ezekre: Országos Bringapark Program, Országos Futópálya-építési Program, Országos Görpark Program, Országos Műjégpálya Program, sportmászással kapcsolatos lehetőségek), illetve csak egészen kis részben igen (Sítanpálya-építési Program). Alapvetően a sípályák létesítésére és az ehhez igényelhető 30%-os állami támogatásra szerettem volna felhívni a figyelmet. Azt nem tudom, hogy csak "műanyag sítanpályák" (ahogy a cikkben szerepel) vagy esetleg műhavas sípályák, síközpontok létesítésére is kapható-e támogatás. Sajnos most nincs időm elolvasni a részletes pályázati kiírást. Azt sem tudom, hogy R. Máriusz korábbi sajtótájékoztatójából idéztek-e a TV-ben vagy ez már egy újabb volt...
Feladó:  Bata Attila | sielok.huFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.02.27. 20:41
(Üzenetazonosító: 215589)
Bata Attila | sielok.hu Hozzászólások: 2056
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Dátum: 2022.02.27. 20:24
(Üzenetazonosító: 215588)
2 síterepet értékelt

A következő 1-1,5 héten éjszakánként kb. -4 ºC várható, nappal pedig +5-7 ºC. Figyelembe véve az eplényiek óriási hótermelő kapacitását, több havat tudnak éjszakánként termelni, mint amennyi nappal elolvad: kár lenne ezt a ziccert kihagyniuk. Az időnként viharos erejű szél jelenthet még gondot (az ülőliftet ilyenkor leállítják). Én már elpakoltam a felszerelésemet, de lehet, hogy még meggondolom magam… Egyébként érdemes lenne korábban nyitni (nem 9-kor, hanem 8-kor), mert csak a reggeli órákban lesz igazán jó minőségű a pálya, később már kásásodik, buckásodik.
Más téma. Nem olvastam ezen a weboldalon, pedig fontos hír, hogy az állam 30%-os támogatást ad sípálya építéséhez (a relaxációért felelős :) államtitkár mondta a TV-ben). Ha nem lenne ez a fránya globális felmelegedés, akkor érdemes lenne egy Eplény2-t létrehozni a Mecsek északi oldalán.
Előzmény: (TZoli 215573)
Dátum: 2022.02.27. 07:16
(Üzenetazonosító: 215573)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Dátum: 2022.02.07. 13:13
(Üzenetazonosító: 215130)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Vasárnap este útban a főváros felé megint belátogattam erre a kis nyúlfarknyinak nevezett Álmos hegyi lejtőre. Gondoltam, a múltkor nálam maradt festypay kártyát visszaváltom az újonnan bevezetett 500 Ft-ért. De felkészültek voltak, az új szabályhoz új kártya, zöld színnel, jár. Arra viszont jó volt, hogy a régi fehér kártyát használhattam, arra töltötték fel a belépőt és nem kellett az 500 Ft kaució.
Szerencsére a szél nem volt jellemző, néha teljes szélcsendben cammogott velünk a felvonó. A meleg viszont nagyon kikezdte a pályát. Teljesen felpuhult, összetúrt buckás havas letapadós lötty, néhol barnás foltokkal színesítve. A nehezítést az adta, hogy még 5 óra körül is elég sokan voltak akik szintén erősen küzdöttek a buckákkal, úgyhogy azért óvatosan kellett közlekedni. Ez most inkább a küzdelemről és nem annyira az élményről szólt. Azért pár bemelegítő kör után már jobban élvezhető volt egy-egy csúszás. Nem bántam meg, hogy az ideálisnak közelében sem lévő körülmények ellenére benéztem. De két óra elég is volt.
Feladó:  DaddyFérfi
Dátum: 2022.02.04. 18:31
(Üzenetazonosító: 215085)
Daddy Hozzászólások: 310
Regisztrált: 2005.02.10.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Úgy gondolom, hogyha a síelés megtervezése előtt ezen a fórumon körültekintően tájékozódsz, elkerülhetted volna a csalódást. Visegrádon biztos nem jártál volna így.
Előzmény: (Pigu 215066)
Feladó:  GargamelFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.02.04. 13:52
(Üzenetazonosító: 215077)
Gargamel Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2018.01.25.
3 síterepet értékelt

Én nem megyek oda, ergo nem is csalódok.
Feladó:  keskesonkaFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2022.02.04. 11:37
(Üzenetazonosító: 215075)
keskesonka Hozzászólások: 151
Regisztrált: 2007.10.27.
23 síterepet értékelt

Mondjuk a honlapjukon ki van irva, hogy a T1 palyat csak oktatoval lehet hasznalni. Valameilyen szinten ertheto, mert a siiskolanak menni kell valahol. Az, hogy a volgyben kicsi a szel nem feltetlen jelenti, hogy fent is az. Sot altalaban ha fuj, akkor fent nagyon fuj... Biztos lehetsz benne, hogy nem passzibol zarjak le a felvonot, hogy mindenki ott tobzodjon a palya aljan. Iden sajnos nincs ho, amugy fent a 7es aljaban, vagy a 4es ulos beszalloja mogott jol lehet tanulgatni (tavaly marciusban is volt ott ho...). Neha nem art a dolgoknak utananezni elore, elkerulheto a csalodas.
Előzmény: (Pigu 215066)
Feladó:  PiguFérfiHaladó síelő
Dátum: 2022.02.03. 23:44
(Üzenetazonosító: 215066)
Pigu Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2022.02.03.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tavaly az akkor 3 eves unokammal egy viszonylag kellemes 1 napos sielmenyunk volt Eplenyben,a tanulopalyan.Ezen felbatorodva kivettunk egy kis szabadsagot a mult heten,kibereltunk egy apartmant nem olcson,tisztesseges osszegeket fizettunk mindenert,csak azert,hogy 2 napot hazank legnagyobbnak kikialtott siparadicsomaban sielhessunk az immar 4 eves unokammal.Bar ne tettuk volna....A kivetiton folyamatosan sugarzott ontomjenezesen kivul semmi nem volt olyan,mint amitol tenyleg Magyarorszag legmeghatarozobb sipalyaja lehetne Epleny.Az arak elkepeszto magasak,cserebe 1 palyat kaptunk,a siliftet a legkisebb szellokesekre lezartak,a tanulopalyat csak meregdragan dolgozo sioktatokkal lehetett igenybe venni....a kivetito pedig egesz nap harsanyan tudatta a valos allapotoktol fenyevnyi tavolsagban levo "siparadicsomot"!Ez a palya egy dologra alkalmas:a nagykepu lehuzasra.Nem amiatt haragszom,mert a franciaknal,a szerbeknel 5-szor erosebb szelben sem zarjak le a sifelvonot,nem amiatt,hogy lajtoskocsiban viszik a vizet a hoagyukhoz,nem azert,mert rank szabaditottak egy falka vad snowboardost a versenyrol,akik majdnem elkaszaltak bennunket a palya aljan,ahol az unokamat probaltuk jobb hijan tanitgatni,hanem azert,mert ezekrol az aldatlan allopotokrol a honlapjukon nem tajekoztattak,nem tudattak,hogy a tanulopalyat a tavalyi szokassal ellentetben csak sioktatoknak alcazott felkaru rablok igenybevetelevel lehet hasznalni,es egyaltalan,hogy a propagandaval ellentetben igazabol ok csupan egy kis nyulfarknyi,de nagynak kepzelt magyar valosag....
Dátum: 2022.01.27. 17:47
(Üzenetazonosító: 214843)
2 síterepet értékelt

2022.01.27-én, csütörtökön síeltem egy jót Eplényben. Nyitásra mentem, ekkor a parkolóban 0 ºC volt, de dél körül is csak +3 ºC. Eleinte felhős volt az ég, majd a fátyolfelhőzet fokozatosan elvékonyodott és kisütött a nap. A völgyben gyakorlatilag szélcsend volt, de a csúcson is csak 5-15 km/h lehetett a szél sebessége. Nem volt eső, hó vagy más csapadék, köd sem, szóval semmi, ami a látási viszonyokat ronthatta volna. Gyakorlatilag ideálisak voltak a feltételek. A pálya minősége is kitűnő volt (frissen ratrakolva), csak a beléptető kapuk előtti szakasz volt jeges, az viszont már a kezdéskor is (erre érdemes lenne odafigyelni, mert itt mindenki lassít vagy legalábbis lassítani szeretne). Nyitva volt az 1-es, a Q3-as és a tanuló pálya (T1). Meg szeretném kérni a sporttársakat, hogy amikor a hegytetőn csoportosulnak, egy legalább 1-2 méteres „ablakot” hagyjanak szabadon azért, hogy akik kiszállnak a 4-üléses liftből, el tudják kezdeni a síelést vagy snowboardozást. Köszönöm. Dél körül már 2-3 percet kellett várni a liftnél, de az első órában 0 perc volt a várakozási idő. A 4-üléses liftnél új gumiborítást kaptak azok a csövek, amikre az utasok ráteszik a léceiket; ez örvendetes, mert korábban itt-ott kilátszott a fém, ami megkarcolhatta a léc talpát, ha az ember nem figyelt oda. Érdemes tudni, hogy 2022.01.24-től 500 Ft kauciót számítanak fel a chipkártyákra (ezt természetesen visszaadják, amikor leadod a kártyát), jelenleg még csak a pénztári vásárlásnál, de a kártyát minden esetben le kell adni. A korábban feltett kérdéseimre megtaláltam a válaszokat, ezeket közlöm, mert másoknak is hasznos lehet. A jegyvásárláshoz nem szükséges FB-regisztráció. A Síaréna honlapján felül jobb oldalon van egy fül (jobbról a 3.): WEBSHOP, erre kattintva lehet online jegyet venni (a K&H fizetési oldalán keresztül, de bármelyik banknak lehetsz az ügyfele). A jegy árán felüli adminisztrációs díj („kényelmi díj”) 183 Ft. A Festipay a Síarénában nem egy karperec, hanem maga a chipkártya (ami megnyitja a beléptető kaput), tehát nem két külön rendszerről van szó. Lehet rá pénzt feltölteni, majd azt pl. az étteremben elkölteni. Jövő héten szerdán vagy csütörtökön megint megyek, ha szép idő lesz.
epleny220127.1.jpgepleny220127.2.jpg
Dátum: 2022.01.17. 20:47
(Üzenetazonosító: 214524)
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Két egymást követő vasárnap is itt voltam egy záróra előtti 2 órás csúszásra. Ebben a nagyon erősen csapadék hiányos szezonban itt nagyon vigyáznak arra a kevés műhóra, amit sikerült eddig legyártani. Jól összetömörítik, nehogy nagyon olvadjon. De azért napközben megkapja a maga napsütését, ami aztán éjjel jól összefagy. Olyan jól, hogy az egész 1-es pálya egy tiszta jégtömb folyosóvá vált végül. Buckák ennek következtében nem nagyon vannak. Némi jégkaparék itt-ott a pálya szélén emlékeztet valamit a sípálya jellegre, de főleg a meredekebb részeken inkább jégpálya. Érdemes frissen élezett felszereléssel nekivágni. Nekem ez most nem sikerült, karistoltam is a jeget rendesen. Covid mintha nem lenne, legalább is senki nem akar tudomást venni róla. A jó idő sok embert kicsalt a szabadba. A múlt héten tudtam 9 perces köröket is menni, ez most inkább 11-12 perc volt. Még zárórakor is elég sokan voltak (vasárnap 18 órakor van zárás, 17:45 után már nem lehet a felvonóval felmenni), gyakorlatilag az alsó parkoló még záráskor is tele volt. Érdemes figyelni az útra, elég keskeny, a sötétben az egyik kanyarban hazafelé valakit úgy kellett kihúzni az útmenti árokból.
Aki a fentiek figyelembe vételével készül ide, jól fogja magát érezni. Jó csúszást mindenkinek!
Dátum: 2021.12.31. 19:52
(Üzenetazonosító: 213855)
2 síterepet értékelt

Az előző szezonban nem síeltem Eplényben. Most megnéztem a honlapjukat, és látom, hogy 2 év alatt kb. 20%-kal emelkedtek az árak, a péntek már hétvégi napnak számít, továbbá nem lehet már készpénzzel fizetni a pénztárban. (Ezek alapján valószínűleg csökkenteni akarják a látogatók számát.) Nekem nincs bankkártyám, mert készpénzben kapom a fizetésemet (pontosabban van bankkártyám, de az csak online vásárlást tesz lehetővé). SZÉP-kártyám sincs. Ha valaki tud, legyen szíves válaszoljon a kérdéseimre. Előre is köszönöm. Az biztos, hogy lehet online elővételben venni jegyet, egy FB-oldalra irányít tovább a rendszer. 1. Lehet FB-regisztráció nélkül is ezen keresztül jegyet venni? 2. Az ÁSZF-ben azt írják, hogy ilyenkor a jegy árán felül van valamennyi adminisztrációs díj is. Ennek mennyi a konkrét összege? 3. A Festipay egy külön karperec (ahogy a netes képek mutatják) vagy pedig a szokásos plasztik kártya (amivel a beléptető kapu nyitható /nem túl nagy érzékenységgel, ahogy én is tapasztaltam már, meg lejjebb is írják/) egyben a Festipay? 4. El van választva a két rendszer vagy a jegyvásárlónak mindenképpen el kell fogadnia a Festipayt? (Ez annyiban érdekes csak, hogy az utóbbi esetben még egyszer sorba kell állni a pénztárnál a síelés végén /ha az ember nem tudja, hogy fog-e még síelni az adott szezonban/, hogy visszakapja a kauciót.)
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2021.12.28. 22:53
(Üzenetazonosító: 213742)
nyugiba Hozzászólások: 374
Regisztrált: 2007.01.18.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma sikerült a család 4 férfitagjának együtt síelni Eplényben. A leutazás elég kalandosra sikerült, mert reggel 8 óra körül Várpalota után ónos eső lepte be a 8-as utat és erre láthatólag nem készültek fel sem az út üzemeltetői, sem az autósok.
Szerencsére időben felfigyeltünk a villogókra és le tudtunk lassítani. Veszprémig 5-6 kisebb-nagyobb baleset mellett haladtunk el. Nem mertem az adott helyzetben a hajmáskéri rövidítést igénybe venni. A sebességi is 40-50km/h volt a 110 helyett. A 82-es úton is dugó várt, így a tervezett 8h30 helyett csak 9-re értünk le.
Szerencsére most gyorsabb volt a pénztár, így 8h36-kor már a Szent Sólyom frissen cserélt ülőpárnáin ülve haladtunk a hegytető felé.
Dec. 23-hoz képest ma sokkal többen voltak. Figyelni kellett a kejlfeljancsit játszó kezdő deszkásokra is.
10 óra után nőtt a tömeg. Az utolsó csúszás előtt pedig felavattuk a fent kinyitott és kibővített vendéglátó helyet. Jó döntés volt, mert a lenti tömegnél lényegesen barátságosabb környezetben fogyaszthattuk el a forró csokinkat.
Az utolsó csúszásra már eléggé össze lett túrva a pálya, de még abszolút jól használható volt. De a 2 órás jegy nekünk így is elég volt. Most is jónéhányan velünk egyszerre indultak haza. Megnyugvást adott, hogy érdemes korán érkezni, mikor az autónkhoz mentünk a lenti parkolóban és láttuk az összezsúfolódott embereket, akiket a szinte megtelt fenti parkolóból kisbuszokkal szállítottak le.
Élvezzük Eplényt, amíg lehet!
UI: a beléptető kapuk érzéketlenségén igazán javíthatnának az üzemeltetők.
Feladó:  Kriszti76NőHaladó síelő
Dátum: 2021.12.26. 21:35
(Üzenetazonosító: 213665)
Kriszti76 Hozzászólások: 32
Regisztrált: 2015.11.29.
12 síterepet értékelt

Nem gondoltam volna, hogy gyakorlatilag ugyanott tartunk, mint 1 éve. Gyógyult, oltott gyerkőceimnek a 2021. december 20.-i ausztriai szigorítást követően, covid-vasfüggöny. Hazai szinten annyi különbség azért van a tavalyi évhez képest, hogy most Eplényben nincsenek járványügyi korlátozások, nincs maximalizált vendéglétszám, nincs autóban evés, mert nincs maszkhordás, a csúszáson kívül, a síterep területén. Asztalnál ehetünk és sötétedéskor végre kipróbálhattuk a kivilágított pályát, mert nem kell este 8-ra hazaérni.
Karácsony másnapján, picit keserű szájízzel, 1 napos síelésért, 2 PCR teszt árát sokallva, a tavalyi síszezonunkat megmentő, megkedvelt, Eplény felé vettük az irányt, a nyugati határ mellől. Miután melegedés várható néhány nap múlva, így legalább az 1 nyitva lévő A1 pályát ki akartuk használni. Plusz pont, hogy az üzemeltető reggelente megfelelő módon tájékoztatja a vendégeket a pálya minőségéről, körülményekről, még az útviszonyokról. 10 fele érkeztünk, a szinte üres parkolóba. Gyors jegyvétel, majd ebédig síelés/deszkázás tavalyi árakon. Semmi sorbanállás a liftnél. A környéken havazott, így ha egy picit is, de havas volt a táj, a hóágyukról pedig a fákra is jutott a fehér varázsból. A Holle Anyó sajnos nem volt nyitva, de erről is tájékoztatott reggel a park a fb oldalán. Az újonnan lefedett teraszon, néhány asztalnál, hőgombák melege alatt lehet falatozni. A Kemencés falatozónál volt csak sorbanállás, azért délutánra a csúszóknak, kirándulóknak kevés volt. De a napokban nyit egy újabb étterem a hegytetőn. Délutánra picivel többen lettek, de a felső parkolóban még bőven volt hely. A transzferbuszra nem is volt szükség. A pálya végig ok volt, ha nem is volt sok vendég, nagyon oda kellett figyelni egymásra. Snowboardosok többen voltak, a nagyobbikom is élvezte. Valahogy jobban fekszik a deszkának a pálya, meredeksége. 22 mp értek le. Halkan megjegyzem a sötétedést követően "félelmetes" volt a liftben libegni. Remélem az időjárás is engedi, hogy újabb és újabb pályák nyissanak meg, azért így karcsú a kínálat. Ja, és jó lenne extra szolgáltatásként, ha a "pórnép" csúszókról is készülhetne videó, saját használatra. Go-pro ide vagy oda....
20211226-153013.jpg20211226-165132.jpg
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2021.12.23. 19:41
(Üzenetazonosító: 213592)
nyugiba Hozzászólások: 374
Regisztrált: 2007.01.18.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Megkezdtem az idei szezont Eplényben. Szokás szerint a nyitás környékét céloztam meg. Le is értem időben, 8h58-kor már a jegyért álltam sorba. Sajnos elég lassan haladt a sor, de 9h08-ra így is már a kapuk felé haladtam. Sajnos a beléptető érzékelők továbbra is inkább érzéketlenek, mint érzékenyek... A megoldás nekem az volt, hogy minden egyes alkalommal kivettem a kártyát és úgy tartottam oda. Fix pozícióra többnyire nem reagált a kapu. Mozgatni is kellett a kártyát.
Ezután már be lehetett ülni a (néhai) Szent Sólyom felvonóba. 11-ig folyamatosan 10 perces köröket tudtam csinálni. Így a 2 órás jeggyel 12 kört tudtam abszolválni. Mire megjött a tömeg, én már végeztem is. Többen is ezt a módszert választották, mint a parkolóban megbeszéltük.
Nagyon jó volt a pálya. A -5 fokos hőmérséklet jót tett neki.
Remélem, továbbra is tartani tudják az üzemeltetők a színvonalat.
Hajrá, Eplény.
Előzmény: (Memu 213369)
Feladó:  Memu
Dátum: 2021.12.16. 12:00
(Üzenetazonosító: 213369)
Memu Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2018.11.28.
10 síterepet értékelt

Valaki a pálya minőségéről írna valamit. A kamerákon kissé sárgásnak látszik a terep.
Milyen a hó?
következőutolsó
laponként:
összesen 7091
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Utasbiztosítás Covid fedezettel
INGYENES TANÁCSADÁS » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »