Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kozga által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.02.04. 15:34
Tegnap hazaérkeztünk Oz-ból. A Couleurs Soleil-ben volt a szállásunk. A hóviszonyok még a pár napos +10 fokok ellenére is jónak mondhatók (sőt Oz-ban szombat reggelre kb. 15 cm friss hó esett). Nekünk a legjobban az Auris-i rész tetszett, mert ott nem olvad szinte egyáltalán és azon a részen tömeg sem volt. A Tunel tényleg csak a jól síelőknek ajánlott, de azért annyira nem vészes (csak nem szabad elesni rajta, mert akkor az aljáig csúszol ). A 16 km-es fekete pálya nem olyan nehéz, inkább a hossza miatt kaphatta ezt a besorolást. Összességében mindennel meg voltam elégedve és mindenkinek ajánlom ezt a helyet.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.01.23. 12:09
Van aki az Unitravellel jön 25-én Oz-ba?
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.18. 12:11
Valaki azt írta egy november környéki hozzászólásban,hogy 16,5 euró a Val Thorens-i felár. Gondolom ez csak a síbérletre vonatkozik, de szerintem összességében kb. 20 euróból kijön. Szerintem ennyit nyugodtan rá lehet szánni hisz' Magyarországon sem sokkal olcsóbb egy napijegy. Ez meg ugye a világ egyik legjobb síterepe. Szóval érdemes oda elmenni na.
h i r d e t é s
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.18. 07:51
Én Val Thorens-t mindenképpen ajánlom. Járatos busz visz Orelle-be, ahonnan felvisz a felvonó a hegyre, ahol már át lehet síelni Val Thorens-be. Amikor Valfrejusban voltunk ez a kirándulás volt a legnagyobb élmény. A helyi utazási irodában lehet befizetni rá. Ha jól emlékszem nem minden nap van ilyen túra, de majd megérdeklőditek.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.01.17. 10:02
Az sok! A 10 lépés az sok! :))
Na jó félretéve a tréfát ez tényleg igazi pályaszállásnak tűnik. Köszi az infót. Majd írok én is ha visszajöttem.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.01.17. 07:53
Köszi az infókat!
Még annyi kérdésem lenne, hogy a Coleurs Soleil mennyire pályaszállás? Milyen messze van a legközelebbi felvonó? Van elég hó Oz-ban, mert most jön egy jelentősebb enyhülés és félek, hogy a lenti pályákat nem lehet majd használni.
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.01.15. 12:02
Rossi!
Köszönöm a gyors reagálást. Mi január 25-én indulunk. Oz-ban lesz a szállásunk. Sajnos elég nagy enyhülést mutat a hétvégére, de remélem kitart a hó és Oz-ig le lehet majd síelni.
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2008.01.15. 08:08
Szívesen várok/várunk hóhelyzet információkat, azoktól akik most jöttek vissza!

Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.08. 08:53
Nem tudom konkrétan, hogy ide kell-e, de mindenképpen ajánlom, hogy vigyél valamilyen fényképet, mert van úgy hogy a bérletet csak az első sínap reggelén kapod meg és gondolom nem szeretnél időt veszíteni a fényképésznél.Lehet 10 évnél régebbi is a kép.
Az angolt eddig minden recepción megértették.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.03. 08:36
Én már kb. 10 éve járok a franciákhoz, de olyan még nem volt, hogy távozáskor a kaucióból visszafogtak volna valamennyit. Azt tudom javasolni, hogy a megérkezéskor nézzetek meg mindent, hogy nincs-e eltörve vagy megrepedve és egyből jelezzétek a recepción, ha valami nincs rendben. Így nem lehet baj.
Távozáskor általában csak a nagyobb tárgyakat nézik meg, meg a takarítást. Kanalakat-késeket nem nagyon számolgatnak.
Ja és porszívót nekünk a recepción kellett kérni a végtakarításhoz.
Amikor mi voltunk a bérlet érvényes volt egy kis felárért 1 napra Val Thorens pályáira is. Érdemes kirpróbálni. Nekünk ha jól emlékszem olyan 12 eurót kellet fizetni az 1 napért, de mindenképpen megérte.
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.12.07. 11:48
Köszi. Várom a fotókat!
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.12.06. 13:29
Neked is köszi. Akkor oda egyedül megyek először és ha úgy látom jöhetnek a többiek is. Nem annyira kezdők, inkább csak megriadnak a fekete jelzéstől (nem is annyira a meredekségtől). Ha mondjuk két ugyanolyan nehézségű pályából az egyiket kékkel, a másikat meg feketével jelölnék, akkor az előbbin vígan lejönnek, az utóbbin meg kicsúsznának a szélére, majd leülnének és úgy ülve fordulnának meg. Ilyen ez a "színpszichológia".
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.12.05. 14:22
Köszönöm az infót.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.12.05. 11:34
Sziasztok!
Úgy látom a sítérképen, hogy ha felmegyek a csúcsra, onnan már csak fekete pályán tudok lejutni, akármerre is indulok. A kérdésem pedig az lenne, hogy ezek a fekete pályák milyen nehézségűek. Gyengébb képességű "játékos" is le tud rajtuk vergödni, vagy őket inkább ne vigyük fel?
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.11.14. 11:33
Köszönöm mindenkinek!
Laca: jók a képek, úgy látom ez egy elég hóbiztos síterep hisz' tavaly azért nem bővelkedhettünk a hóban.
Endre: kozga2@freemail.hu ide küldd már el a képet légyszi.
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.11.13. 08:51
Hello!
Valaki tudna esetleg feltenni pár képet Oz-ról és Alpe d'Huezről?
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.10.26. 10:07
Köszönöm az értékes infókat.
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.10.26. 08:39
Sziasztok!

Alpe d'Huez honlapján - https://www.alpedhuez.com - hol lehet megtaláni a sípályarendszer térképét, valamint Oz en Oisans térképét?
Üdv.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.30. 08:31
Sziasztok!
Az előttem szólóhoz hasonlóan én is vasárnap jöttem haza és én is a Flocon d'Or-ban laktam. A sípályák 2000 méter felett jónak, 2600 felett pedig kíválónak mondhatók (főleg a keddi havazásnak köszönhetően). Az egyetlen bibi az, hogy a hó az alsóbb részeken még mindig kevés, így a fel/lejutás gyaloglás+síbusz+kabinos felvonó kombinációjával érhető el.
A magasabb régiókba való feljutás (síbusz+alsó kabinos) néha valóban a Mekkai zarándoklathoz volt hasonlítható. A sor viszont meglepően gyorsan haladt. Mi a buszos tumultusok elkerülése érdekében mindig a 8:40-es (egyébként 20 percenként járnak) busszal mentünk. Igaz, hogy ekkor még 20 percet várni kellett lent a kabinos liftnél (csak 9:15-kor indul), de 9:45-re mindig fent voltunk a célterületen.
Mindent egybevetve pozitívan értékelem a helyet!
Ha lesz még időm, képeket is teszek fel!
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.12. 09:03
Ok, ezt elismerem. De nem ezt kérdeztem! :) Valaki jár mostanában arra?
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.