Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

darkchild által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.12. 13:36
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Lécet szeretnék vásárolni. 180 magas vagyok, 60-65kg és a sítudásom 10-es skálán 7-es kb. Kinéztem az RX6-ot, van lehetőség a 2005/2006-os modellt és a 2006/2007-es modellt is megvásárolni, a különbség árban 10.000 Ft.
Kérdezném, hogy van-e fejlesztési különbség a két léc között? Van-e érteleme megvenni az újabb modellt. A réginek nagyon kedvező az ára 60.000.
Annyi különséget észrevettem, hogy mások a méreteik. 165 cm-es lécnél a régi 111/67/96 az új meg 114/68/98. Ez gondolom a rádiuszban azért különbséget jelent.

Légy szives írjatok a lécről, mert sztem jó áron van, többet nem nagyon szeretném rákölteni, de egy általánosan jól használható haladó lécet szeretnék. Persze ha van más márka vagy adott léc, amit ajánlani tudtok, szívesen fogadom!
Köszönöm előre is!
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.11. 15:36
Sziasztok!

Láttam Hervisben számomra megfelelőnek tűnő lécet. Néztem a márka saját holnapján, hogy 10-es skálán 6-7-8-as sítudáshoz ajánlják. Fischer RX6-os.
A kérdésem az az, hogy a Hervisben van tavalyi RX6-os és ez évi model is, mi lehet a különbség? Azt láttam, hogy a tavalyi felülete fényes, míg a mostanié kígyóbőr mintázatú, tehát mattabb. De igazából én arra lennék kiváncsi, hogy tudásban jobb-e az ezévi? Mert hogy az 10.000 Ft-tal drágább, mint a tavalyi modell. A tavalyi nagyon kedvező áron van, 59990,-.
Mi a véleményetek?
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.02. 22:48
Sajnos nem találok konrét 165 centis férfi leceket a honlapon. Ezek szerint csak személyesen tudok válogatni?
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.02. 22:34
Na pont ezért gondoltam, hogy hozzátok fordulok, mert azt mondták hogy középhaladó lécek ezek. Eddig Ausztriában síeltem és inkább a piros pályákon mentem, de ha jött fekete, azon is végigmentem igaz azért összeszorítottama fogam, hogy húú, na most ezen lemegyünk, de lementem.
Nem akarok hülyeséget venni, ráadásul nem olcsó mulatság.
Köszönöm szépen a hozzászólást!
darkchild
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2007.12.02. 22:20
Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni sílécvásárláshoz. 13 éve tanultam meg síelni. 11 év kihagyás utan újra síelek 2 éve. Nagyon szeretem. Akikkel járok egyből mélyvízbe dobtak..tanulnom kellett gyorsan, nem volt kecc-mecc. Azt mondják jól síelek, bár én ezt nem tudom eldönteni. Viszont az igaz, hogy fekete pályán zokszó nélkül végigmegyek, de azért jobban élvezem a közepeset. Sajnos eddig kölcsönkapott léccel síeltem, ami egy régi típusú (nem piskota) Rossignol volt. Nem tudom sajnos a típusát és a keménységét sem (elég keménynek tűnt) MOst karácsonyra tervezek új lécet vásárolni. 180 cm magas vagyok, 60-65 kg között mozog állandóan súlyom.
Már voltam sportboltokban érdeklődni. Egyik helyen azt mondák, hogy a sílécek keménységi skálája 12 fokozatú.
Ha igaz, akkor nekem kb milyen keménységű lécre lenne szükségem?
165 centis léceket ajánlottak számomra, köztük Head Xenon 5 FX11-es kötéssel, illetve Rossingol Actys 200 A100-as kötéssel.
Mi a véleményetek?
Szeretek szalolomozni de néha néha meghajtani is, tehát egy mindenfélére jó lécre lenne szükségem (persze a lehetőségekhez képest).

Köszönöm előre is dilemmáimra adott válaszaitokat!
Üdv
Darkchild
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.