Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

snow17 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.25. 23:17
Szia!
Szerintem legközelebb ne menj a barátaiddal Szlovákiába.
Állj bosszút rajtuk, amiért kirángattak magukkal, és hagyd őket egyedül szenvedni ott, mert valószínűleg ők is csak ezért járnak oda.
(Legalább több hely lesz a sípályán meg a kocsmákban.)
Amúgy ne haragudj, de az ilyen, egy nap alatt összeszedett "hatalmas" élményadagoktól és tapasztalatoktól kiver a frász.
De nem akarom kétségbe vonni azt, ami tapasztaltál.
Szerencsére én egy teljesen más Donovalyt ismerek és szeretek. :o)
Előzmény: (feketegsxf 81714)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.10.19. 15:23
Köszönjük szépen, ez egy hasznos módosítás volt! :o)
Előzmény: (WAndrea 71745)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.10.15. 15:54
Gabriel:

Pl. egy ilyenre gondoltam:
http://www.mliekaren.sk/admin/foto/original/vyrobok_080423123022.jpg

De nem ez a legjobb, hanem van egy zöld dobozos, aminek most nem találtam a fotóját.
A másik nagy kedvenc meg az "acidko" család majdnem összes tagja.
Pl:
http://grundaktiv.hu/wp-content/uploads/2008/07/acidko_grundaktiv_acidko.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.10.15. 15:05
Szép napot!
Ez a savanyítot kolbász tényleg finom. :o)

A káposztalevesek nálam is mennek.
Az erdei gombás és a szarvasos kaják is jók.
A sztrapacska minden verziója bejön, bár volt egyszer egy, ami még az én gyomromnak is túl zsíros volt.
Abban aztán volt minden: káposzta, tepertő, kolbász, tejföl, és 2 liter kiolvadt zsír.
Nem volt egyszerű menet legyűrni!:o)

Amit ajánlok még, próbáljátok ki:
rendeljetek egy bögre Zakysanka-t (átmenet a finom aludttej és egy világbajnok kefir között), bármilyen alkalomból.
A Bryndzove halusky vagy a sztrapacska tetején is isteni!
Fokhagymaleves is ajánlott még.

Tescoban a Rozok (kifli), a rumostea ízű szörp, májból készült májashurka.
Coop-ban a Herbex gyártmányú Priedoskovy Caj.

Na, egyből szlovákhon-vágyam lett. :o)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.03.03. 06:24
Úgy néz ki, hogy még van néhány jól sízhető nap a szezonból.
Ha netán nagyon olvadnának a pályák, még akkor is van megoldás a csúszkálási igények kielégítésére: vegyetek olcsón sífutó cuccot, és próbáljátok ki. Megéri.
Használt léc: 5-15ezer, cipő: 3-10ezer, bot: 1500-3000.
És akár egy farmerben is neki lehet állni.
Megspórolod a felvonót, elkerülöd a tömegiszonyt, nem kerülsz komoly balesetes helyzetekbe, és még a családoddal, gyermekeddel is többet tudsz beszélgetni közben. :o)
Tök buli!
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.23. 15:47
Én nem azt mondom, hogy ár/érték arányban verhetetlen, mert ez nagyon régiófüggő.
Pl. ha lenne egy egész hetem, már nem biztos, hogy Donovalyba mennék, pedig imádom azt a helyet.
Sajnos az Unióhoz történt csatlakozás a szlovák árakat is megemelte, nem is kicsit!
Már csak bizonyos dolgokat érdemes ott megvenni, de azért még akadnak kedvezményes tételek.
És aki keresgél egy kicsit, az találhat olyan sípályákat (és hozzá viszonylag olcsó, de korrekt szállást is), ami még mindig vonzóvá teheti a régiót azok számára, akik nem akarnak (vagy nem tudnak) több száz km-t haladni a sógorok felé.
Én is imádom a jó kis osztrák szállásokat, de azért az előbb említett Martinban is szívesen eltöltök egy-két napot, mert annak is megvan a maga fílingje. Hogy a többi eldugott, kevésbé felkapott helyről már ne is beszéljek.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.23. 14:05
Daddy:
ez egy korrekt és átlátható hozzászólás volt.
Abban igazad van, hogy ezek a topicok arra vannak, hogy mindenki tanuljon a más kárából, ne essünk ugyanabba a csapdába, mint póruljárt olvtársaink.
Nekem csak egy dolog lebeg a szemem előtt:
miközben itt néhányan kiragadnak egy-két kellemetlen momentumot, aközben ne sikkadjon már el az a tény sem, hogy szezononként több (tíz)ezer honfitársunk (és jónéhány egyéb nemzet gyermeke) tér haza Szlovákiából, maximálisan elégedetten az ott töltött időszakkal.
Nem vonom én kétségbe egy másodpercig sem azt, ha valakit kellemetlen élmény ért odaát, de nem szeretném, ha egy tájékozatlan informálódónak csak az jönne le egy ilyen topicból, hogy a szlovák sícentrumok xart sem érnek, mert: ... .

"Az, hogy Szlovákia nacionalista politikusai a szlovák identitás növelését, a nemzeti érzés fokozását a magyarellenesség útján kívánják megvalósítani sajnálatos, de ez ellen mi, magyar állampolgár síelők csak azt tehetjük, hogy nem ide járunk síelni."

Én ezt nem így látom.
Pont a kisembernek kell fittyet hányni a politikusok baromságaira, és szépen elmenni a szomszédba, és megpróbálni jól érezni magát.
Nem hiszek abban a kollektív bűnösségre hajazó teóriában, hogy egy országban csak nacionalista, bunkó, vendégutáló, lehúzós emberek vesznek részt a vendéglátásban.
Ez így egy nagyon igazságtalan és durva vád lenne azokkal szemben, akik nem kevesen vannak, és korrektül teszik a dolgukat.

És még 1x mondom: senki bűnét nem akarom védeni, engem is sok dolog zavar Szlovákiában.
De igyekszem mindig a pozitív dolgokat szem előtt tartani, és azokból építkezni, lehetőleg kerülve a konfliktusokat.
Higyjétek el, nem olyan nehéz, csak akarni kell.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 23:46
Nehéz ügy ez emberek.
Az a helyzet, hogy elég sok időt töltöttem már el Szlovákiában az utóbbi években, és van viszonyítási alapom, mert Romániában is volt szerencsém hosszabb időt eltölteni, ugyanakkor jártam már nyugati síterepeken is.
Én azt mondom (és ezzel nem kell egyetérteni), hogy vannak emberek, akiknek bizonyos terepek megfelelnek, másoknak meg nem.
Megmondom őszintén, hogy finnyás, sznob, és nyugati luxushoz szokott, és azt megfizetni bíró embereknek nem is ajánlom szívesen a szlovák sípályákat, még akkor sem, ha most már nekik is van az igényükhöz mért szállás és szolgáltatás bőven.
Azok menjenek St. Antonba vagy St. Moritz-ba.
Én úgy érzem, hogy Szlovákiához kell egy bizonyos fokú affinitás, ami nélkül kár oda elindulni.
Ez az ország nem Ausztria, és még sokáig nem is lesz az.
Viszont nagyon sok energiába és pénzbe kerül az, hogy mentalitásban és színvonalban odáig fejlődjenek.
Mondtam már az előző hozzászólásomban is, de megismétlem: engem is zavar egy csomó minden a szlovákiai vendéglátásban, és az emberek közt is van egy-kettő, akit orrbavágnék, de úgy érzem, hogy sokan könnyebbnek találják a kritikát megírni hosszú oldalakon át, semmint észrevenni a fejlődést, és meglátni a jót.
Távol álljon tőlem, hogy olyan embereket (bunkó pincérek, paraszt felvonósok, lehúzós kasszás nénik, köcsög szállástulajdonosok, részeg villanyszerelők, lejmolós rendőrök) védjek, akiket én is pofánvágnék.
De azért ne menjünk már el szó nélkül azok mellett, akik korrekten és minden igyekezetüket beleadva fáradoznak azon, hogy valami megváltozzon, hogy emelkedjen a színvonal (és ezt nem csak az üzleti érdektől hajtva teszik, hanem adott esetben csak egyszerűen a jobbítás kedvéért, még akkor is, ha ez esetleg üzleti hasznot hozhat).
Aki pl. régóta és rendszeresen jár Donovalyra, az láthatja a fejlődést.
Az ottani vezetőség folyamatosan kikéri azok véleményét, akiknek közük van a magyar vendégkörhöz, és elég gyakran meg is fogadják az ilyen emberek tanácsát.
Ők is akarnak pályákat bővíteni, összekötni más centrumokkal, de semmi nem megy 1 nap alatt.
Csak hogy mást ne mondjak: a régi csákányos helyére tervezett pálya engedélyeztetése és beindítása olyan kálváriával jár a különböző tulajdonviszonyok és a zöldek tiltakozása miatt, hogy azt az ellenségemnek sem kívánnám.
(A zöldek pl. a lécekről lekopó wax miatt akarták megfúrni a projektet.)
Más.
Engem is zavar, hogy pl. van olyan étterem, ahol régen kint volt a magyar étlap, és most a birka tulaj már nem fordít erre hangsúlyt, és eltűntette őket. Ő baja.
De erre van egy jó megoldás: azzal büntetem, hogy átmegyek a szomszédjába (ahol van magyar étlap), és ha nem kimondottan a könnyen megjegyezhető Bryndzove Haluskyra vágyom, akkor ott fogom a sok kis eurómat elköltögetni.
Viszont palinkas olvtárs jól mondja, a környéken elég sok étteremben van magyar étlap, sőt: többen van, mint nincs.
Éppen ezért érzem azt, hogy ez az egész követelőzősdi egy kicsit faramuci dolog, mert miközben mi Donovalyt magyarok által megszállt turisztikai központnak tekintjük, ahol természetes, hogy magyar étlapnak kell lenni az asztalon, aközben nem gondolunk arra, hogy adott esetben egy szlovák turista is jobban érezné magát, ha a közvetlen szomszéd országból átkerülve Budapestre (vagy bárhová!) szintén a saját nyelvén tudná olvasni a pacallevest, inkább elintézzük azzal a dolgot, hogy: "ááá, a szlovákok úgysem jönnek túl gyakran és túl sokan Magyarországra!"
Ez aztán az igazi magyar vendégszeretet!
Ne értsetek félre, nem akarok minden magyar kocsmába szlovák étlapot, de azért egyet-kettőt mutathatna nekem valaki, csak úgy érdekességként.
Mert nekünk természetes, hogy Görögországban, Ausztriában és mindenhol kiteszik elénk magyarul az étlapot.
Mi milyen nyelven tesszük ki a német és angol nyelven kívül?
És aztán van itt még egy-két érdekes dolog.
Az egyik énünk pöröl a színvonalért, besír minden egyes le nem gyalult bucka miatt, ratrakért kiált, osztrák színvonalat vár, sírunk a fűtésért, de ha ennek megkérik az árát, akkor az már nem tetszik nekünk, akkor már egyből azzal az Ausztriával példálózunk, amelyik legalább száz éve kapitalista üzemmódban űzi a vendéglátást.
Ne feledjük el, hogy egy csomó régi, még az átkosban felhúzott, és rettentően korszerűtlen épület vár még átalakításra, ami nem 2 fillér.
Az újakat létrehozni sem túl egyszerű feladat, mert egyrészt magasak lettek a telekárak, másrészt a szlovák ingatlanok árai valamiért eléggé megemelkedtek.
Nem akarok itt számháborúzni, mert nem tudom a pontos számokat, és csak a nagyságrendekkel vagyok tisztában, de pl. Donovalyban a fejlesztések olyan összegeket emésztettek fel, amelyeket sok más helyen is szívesen látnék, látnának sokan.
Évről évre emelték a ratrakok, a vízágyúk, a személyzet, a szálláshelyek, a beléptetőrendszer, és az éttermek számát és minőségét.
Egyre színvonalasabb rendezvényeket hoznak a környékre (szánhúzó EB, snowbord megaparty, stb.).
Tudsz Budapesten bérletet venni, ráadásul kedvezményes áron, forintért. Ugyanitt magyarul foglalhatsz szállást is.
Azt is mondtam már, hogy a 2 évvel ezelőtti hóhiány majdnem csődbe vitte az egész befektetést.
Nem mindegy, hogy egy olyan osztrák síterepet sújt a hóhiány, amelyik már a hosszú évek alatt kiépítette az infrastruktúrát, megvan mindene, és most elmaradnak a vendégei, vagy egy olyan szlovák centrumot, amelyik évekig nem emelt jelentősen jegyárakat, de egyszerre vesz több ratrakot, kiépít egy teljesen új beléptetőrendszert, felvonót újít fel, ratrakokat vesz, és hóágyúkat telepít, mindezt kőkemény hitelekből.
Nem sajnálom én őket túlságosan, de higyjétek el, hogy az ottani vezetőség is pont ugyanolyan elkeseredett a mostani rossz helyzet miatt, mint bárki más, aki érzékeny a témával kapcsolatban.

És még valami: engem is ért már néhány kellemetlen élmény Szlovákiában, de szerencsére még mindig több a pozitív élményem, mint a negatív.
És megmondom őszintén: én inkább ezekből merítek emlékeket magamnak, mint a néhány malőrből.

u.i.: egy kis Románia.
A régi, patinás síterepeken (Sinaia, Brassó, Bustény) olyan árak vannak, hogy hiába is fejlesztenének, ember nem fog ennyiért odamenni sízni.
Pl. egy menet a kabinnal 20 RON (1300 Ft.), és ez csak oda! Mivel lesízni nem tudsz a Caraimanról, ezért tuti fizeted a visszautat is. Lehet számolni!
Itt egy pálya, amit 30 éve figyelek:
http://www.mogosa.ro/galerie_foto/galerie.php?img=26
Nézzétek meg ezt a gyönyörű helyet.
Ez a székes felvonó olyan, hogy anno 40mp telt el a két szék között.
Igaz, hogy húztak felvonót egy másik völgyből, de az igazi fejlesztésnek még csak a közelében sem járnak.
Én lennék a legboldogabb, ha a HóShow-n a román standokon lenne már a tumultus, és nem Mariazellnél.
De az még odébb van.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 17:50
Peti!
Ha 11-5-re áll a számlálód, akkor én azt mondom, hogy egyáltalán ne foglalkozz már Szlovákiával.
Kár szenvedni ott.
Tedd az egész bagázst Ignore-listára, aztán majd 10 év múlva próbálkozz be megint, hátha javul a helyzet.
Bevallom neked, engem is sok minden zavar abban az országban. Csak én mindig megpróbálok kettős mércével mérni.
Pl.:
ha egy hazánkfia nem talál magyar nyelvű étlapot (és pincért) egy szlovák sícentrumos étteremben, akkor már húzza a szája szélét.
Kérlek mutass nekem néhány éttermet a turisztikailag vonzó, Szlovákiától mindössze néhány km-re fekvő Budapesten vagy pl. Egerszalókon, ahol szlovák nyelven is hozzáférhető étlapot tartanak.
Ha találsz ilyet, akkor én azt több helyen is publikálni fogom.
Más.
Amikor Ausztriával hasonlítgatunk, akkor szerintem balgaságot követünk el.
Nézzük konkrétan Donovalyt.
Néhány év alatt rengeteg melót és még több pénzt öltek bele fejlesztésbe, aztán egy siralmas időjárás majdnem taccsra tett mindent.
Ne feledd, nem azonos forral indult a két ország a sícentrumok kiépítésében, a szolgáltatások színvonalának a fejlesztésében.
Ki kell hulljanak az öregek, a fiataloknak világot kell még látni, és tanulni.
Ez nem megy egyik napról a másikra.
Azok a vén szakik, akik évek óta felvonót javítanak, kezelnek, már nehezen tanulnak nyelveket, de kidobni még nem lehet őket, mert nekik is kell a munka.
Modort tanulni ebben a korban meg már nehéz.
Szóval türelem.
És még mindig azt mondom: tanuljuk inkább a szomszédaink nyelveit, és csak azután a világnyelveket, és akkor több lesz a közös hang.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 16:11
Szerintem meg cégnévvel részt venni egy vitában kisebb bűn, mint inkognitóban aknamunkát végezni, nem? :o)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 16:08
Azt gondolom (a csetepaté hangnemétől, stílusától és tartalmától függetlenül), hogy ez a mondatod:
"Az itt jelenlevő vállalkozó tegye kezét a szívére és mondja azt hogy mindig a fogyasztó érdekei miatt ad itt véleményt és nem azért hogy Donovalyba vonzza azt hogy nála költse a pénzét..." egy kicsit félresikerült.
De erről nem akarlak most sok ember előtt tényekkel meggyőzni.
Egyszerűen csak tudom, hogy most nem igazán ül a mondatod.
Még akkor sem, ha lehetne benne részigazság.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 15:50
Off:
Sziasztok!
Csak azért, hogy ne lehessen bárki is OFF-topic, ezért nyitottam egy közös placcot, az alábbi címmel:

Miért SZERETEM / NEM SZERTEM Szlovákiát? Összevont "küzdőtér"!. :o)

Csóközön. :o)
On.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 15:49
Off:
Sziasztok!
Csak azért, hogy ne lehessen bárki is OFF-topic, ezért nyitottam egy közös placcot, az alábbi címmel:

Miért SZERETEM / NEM SZERTEM Szlovákiát? Összevont "küzdőtér"!. :o)

Csóközön. :o)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.01.22. 15:21
Szomorúan tapasztaltam, hogy van két, Szlovákiáról szóló topic, amelyikben mindig OFF-olásnak minősül az ellenvélemény, merthogy az egyikben csak magasztalni, a másikban meg csak szidalmazni lehet.
Na, akkor most itt egy új topic, ahová mindkét tábor drukkerei beírhatják a tutit. :o)
Csak finoman! :o)
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.12. 15:26
A vendégnek alapvetően tényleg mindig igaza van, de én sajna elég gyakran találkozom olyan vendéggel, aki nem tudja, hogy miért, és hová ment telelni.
Minden helynek megvan a maga varázsa, jó és rossz tulajdonsága.
Tény, hogy Szlovákia kicsit nehézkesebben halad a humánerőforrás vonalán, de a fejlődés határozottan mérhető.
Ne feledjük, hogy a tegnap még szakszervezeti, lepukkant üdülőkből átminősített vállalkozások személyzete nem pörög ki két nap alatt, és ezért a szemléletváltozás is lassabban megy.
Nyilván nem fognak kezdő felvonósokat felvenni a tapasztalt rókák helyett csak azért, hogy állandóan mosolyogjanak ránk.
A pincéreknél már más a helyzet, ott már sokkal könnyebb fiatalítani, és konkrétan tudom, hogy vadásszák a magayrul is jól beszélő személyzetet.
Higgyjétek el, nagyon sok baj van a (magyar)vendégekkel, és nem mindig a szállásadók a hibásak.
Én tudom, hogy pénzért sokminden megvehető, de akinek az az osztrák színvonal kell, amit a sógorok (nekem ugyan nem!) uszkve 100 éve csiszolgatnak a sípályák közelében, az ne induljon el Szlovákiába tájékozódás nélkül.
De ha már elindult, akkor meg legyen kompromisszumképesebb, elnézőbb, megértőbb, barátságosabb, és bízzon abban, hogy egy szép napon ide is begyűrűzik a globalizációs vendéglátás csúcsszínvonala!
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.12. 15:16
Na itt a baj, hogy még CZ-t és SK-t is állandóan keverjük! :o)
Off:
mikor kapok új anyagot? :o)
On.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.12. 15:03
Egyébként meg az az érdekes, hogy a magyar emberekben még mindig ugyanúgy él a "knédli-sör-Becherovka-utálják a magyarokat" - fogalomegyüttes, mint ahogyan a külföldiek látják tévesen a magyarokat a "gulash-gipsy music-vendégszerető nép (l.....t!)-Bukarest?" képzavarban.
És az a baj, hogy ezt még tanult emberektől is hallom, és ezeket a baromságokat nem ritkán 15-20 évvel ezelőtti élményekre alapozzák.
Sokan még mindig azt hiszik, hogy Donovalyban fizetős a parkoló, és ha leparkolsz, már beléd is köt az első szlovák, ahogy meghallja a magyar beszédedet.
Ja, és a sorban meg a kocsmákban még mindig verekednek az emberek. :)
Amúgy meg itt Budapesten is baromi sok pincér van, aki nem tud nyelveket, de a nyelvek nem ismerete senkit nem emel a magaslatokba, ez inkább szégyellni való története minden aluliskolázott népnek.
Engem is dühít néha, hogy nem találkozom idegennyelvű étlapokkal, de hiba lenne azt terjeszteni, hogy még a szándékot sem fedezzük fel a szolgáltatások javítására.
Jómagam évek óta figyelem a fejlődést, és azt mondom, hogy ha Budapesten (vagy bárhol, ahová szlovák vendégeket várnánk nagy szeretettel) annyival több szlovákul tudó pincért vennének fel, mint amennyi magyarul tudó alkalmazottat igazoltak le az utóbbi években Besztercebánya vonzáskörzetében, akkor elégedett lennék magunkkal.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.12. 14:52
off: Ja, kivették nagy dérrel dúrral az oroszt a tananyagból, aztán majd nézzük csak meg, hogy miként nyúlják le a szorgalmasabb és okosabb népek a zsíros orosz bizniszeket előlünk azért, mert felkészültebbek lesznek az adott területből.
Márpedig Orosz.o.-ban van potenciál bőven.
És Szlovákiában is van! Csak hát ugye ciki nekünk odamenni, mert nem értjük a nyelvet!
on.
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.12. 13:35
Üdv mindenkinek!

Azon agyaltam itt, miközben olvastam a hozzászólásokat, hogy gondolt-e már bárki is arra, hogy mondjuk Büdipest nagyjából azonos távolságra esik a szlovák-magyar határtól, mint Donovaly.
És mint ilyen, egy vonzó turisztikai célpontja is lehetne a szlovákiai látogatóknak.
Ezek után, kérdem én tisztelettel: hány, a potenciális szlovák vendégnek szánt szlovák nyelvű étlappal találkozatok bármelyik magyar étteremben? (Esetleg románnal, horváttal, szerbbel?)
Hosszabbra engedném a pórázt: a határhoz közelebb eső éttermek melyikében láttatok szlovák étlapot, illetve hallottatok szlovákul tudó magyar pincért rendelést felvenni?

Én már éltem egy keveset Romániában, Magyarországon és Szlovákiában is.
Az alapvető gondot abban látom, hogy a gyermekeinket hamarabb adjuk be japán nyelviskolába, semhogy megtaníttatnánk nekik a szomszédaink nyelvét.
Lehet, hogy a tanügynek kellene a témára egy pár órányi megfontolást szánni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.