Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Megszállott által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2015.01.19. 13:10
Kerékpáros balesetem után nehezen gyógyuló térdem miatt tegnap síeltem először a szezonban, pontosabban csak próba csúszkálás volt.
Nyögtem szenvedtem , de magam, térdem miatt, de nem a hegy miatt,mert a pályán az 1-esen olyan sok hó volt amit el sem tudtam képzelni.
Nem tudom mikor tudtak ennyit csinálni, de ez még hetekig kitart , akkor is ha az idő rossz lesz. Sok helyen 1-1,5m vastag a hó.
Délutánra a teteje kásás lett, de ez ebben a melegben természetes.
Térdem miatt inkább átmentem , gondoltam nagy merészséggel, a 7-re, ahol a látvány nem volt túl jó , néhol már foltosodott.
Meglepően jó volt , semmi jég, kiváló kemény alap, aki tud síelni annak kiváló.
Én tudnék, de féltettem a térdemet, ezért csak félgőzzel mentem, de 7 kört, mert ment a felső csákányos is.
Ajánlom mindenkinek Eplényt meglepően sok a hó, és nagyon jók a pályák.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2014.02.05. 21:33
Nem voltunk kevesen a pályán, de ez minden pénzt megér.
A felvonóknál nincsen sor, a hó isteni.
Jól főznek, nem is drága, de jó lenne még sokkal több meleg hely.
Mikor indul a 4-es pálya?
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2014.02.01. 22:50
Zseniális minden, érdemi sor állas nelkül.

parkolóból busz le, max 5 prc sor a Sólyomnál, nincsen sor a csákányosnál.
Mindenhol vendéglátó hely , kedvező árakon.
Porhó, mint a porcukor.
Hazafelé sózott utak, nincsen jég, a riogatás a rádióban túlzás, nem tényszerű,
Holnap is megyünk délutánra.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2014.01.29. 12:37
Tegnap voltam, hihetetlen.
Sok kiváló pálya, hibátlan porhó, sorbanállás nélkül.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2014.01.20. 20:58
Ma Tapolcán dolgoztam , hazafelé elmentem megnézni , igaz-e hogy lehet síelni?
Hát igaz, pedig én nem hittem.
összesen 6-an voltunk, a kinézete a hónak inkább szürke mint fehér, de nem olyan rossz mint a web kamera képen.
Minden elismerésem, hogy ezt a két szakaszt fenntartittátok.
Remélem tényleg jön a tél, én mindenkinek azt fogom mondani, higgye el a híradásotokat,nézze web, Fb oldalakat, mert most sem kamu volt az amit írtatok
GRATULÁLOK!!
SOK ÉS NAGY HIDEGET!!
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.12.17. 12:47
Ismétlés a tudás atyja, de most már amellékletet is ide tudom tennni.
Csak hogy lássunk tisztán.


A nagy Osztrák csalások után megmértem a magyar sípályákat is .
Google Earth eléggé pontos ehhez.
Most Eplény 3 pályát nyitott meg, valójában részben egymás melletti pályaszakaszok ezek,, vagy ugyanaz a egy terület egyszerre kettőnek is része része, tehát ez nem egészen reális így, de elfogadható, mert külön felvonó visz fel a különbözőnek nevezett pályákhoz.
A valóság, ha minden pályát külön mérünk, azaz azt az egy területet kétszer is számoljuk:
1-es pálya 971m
1/b pálya végig 514m
T1 85m
Ez összesen 1570m
E a lehető leghosszabb utakat jelenti.

Kérem az elhangzott 1,7km pálya hosszat a helyes értékre beállítani, szerintem 1,6 km a valóság.


Egyébként:
Ha az önálló részeket vesszük csak , akkor
1-es pálya 971m
1/b pálya felső rész 210m
T1 pálya 85m
Ez összesen 1266m
Ennyi az össz síelhető havas hosszúság
Epleny-hossza.jpg
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.12.15. 22:20
A nagy Osztrák csalások után megmértem a magyar sípályákat is .
Google Earth eléggé pontos ehhez.
Most Eplény 3 pályát nyitott meg, valójában részben egymás melletti pályaszakaszok ezek,, vagy ugyanaz a egy terület egyszerre kettőnek is része része, tehát ez nem egészen reális így, de elfogadható, mert külön felvonó visz fel a különbözőnek nevezett pályákhoz.
A valóság, ha minden pályát külön mérünk, azaz azt az egy területet kétszer is számoljuk:
1-es pálya 971m
1/b pálya végig 514m
T1 85m
Ez összesen 1570m
E a lehető leghosszabb utakat jelenti.

Kérem az elhangzott 1,7km pálya hosszat a helyes értékre beállítani, szerintem 1,6 km a valóság.


Egyébként:
Ha az önálló részeket vesszük csak , akkor
1-es pálya 971m
1/b pálya felső rész 210m
T1 pálya 85m
Ez összesen 1266m
Ennyi az össz síelhető havas hosszúság.

Nem tudom hogyan illeszthetem ide a Google Earth-ban megrajzolt pontos képet, ki tud segíteni?
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.12.15. 08:02
Na tegnap megvolt az első.
Dícséret hogy kinyitottatok, és jót síeltünk, nem voltunk sokan, azt hittem többen vágynak a hóra.
Mennyi pálya hossz ez??
Hó még sok kéne, itt ott kicsit barna is, mint tavasszal.
Meglepődtunk, a vagány fiam új lécén nem lettek karcok estére, pedig azt hittem eldobhatjuk, mert nem hozta el a kövezőt.
Ezek szerint nem is kell kövezőt hozni.
Én nem voltam a kőszedő akciókon, de ha ez ennyit segített, jövőre itt a család helye, ha lesz.
A rántotthús, és a mákos rétes most is jó.
Miért nem volt nyitva a körvár?
Mikor próbálhatjuk ki a vakhetes idei álomhetesét?
A tavalyi rémes volt, de imádni való.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.10.09. 07:24
Ehhez csak gratulálni tudok, remélem a hétvégén eljutok, és látom majd a helyét is.
Mi ez a nagy csend?
Senkit nem érdekel rajtam kívül?
Legalább annyi infot, hová kerül, milyen hosszú, és mikor lesz működőképes, mikor tesztelhetjük?
Sok sikert....
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.09.22. 20:20
Ehhez nem egészen értek, de ez azt jelenti, itt FIS versenyek lesznek?
Gondolom nem világkupával indítanak, de lehet , hogy már idén télen nemzetközi versenyt nézhetünk Magyarországon, Eplényben?
Húúú...............
Nagyon durva!!!!
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.09.15. 08:38
Honnan van ennyi infotok, találgattok?
Én tegnap Bfüreden voltam délelőtt, és miután elállt az eső hazafelé elmentem Eplénybe, furdalt a kiváncsiság.
Sem szorgalmas dolgozók, sem gépek hada, sem semmi látható nagyszabású dolog.
Ezek a fejlesztések csak reklámból vannak leírva? talán majd jövőre?
Még egy fát sem vágtak ki, pedig ott anélkül nehéz új pályát csinálni.
Túl nagy a csend, pedig mindjárt havazik.
Egyébként a pályák szépen füvesítve lettek, le vannak nyírva, ez szebb mint más években, de rajtam kívül csak 3 bringás kesergett az álló felvonó miatt, semmi mozgás.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.02.15. 08:37
Köszönöm, de máskor ha lehet korán reggel írjátok ki a frisset, mert én korán kelő vagyok, gondolom nem egyedül.
Akkor ma megyünk, reméljük bejön a 4-5 perc sorbanállás, és nem lesz több.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.02.15. 07:54
Ma délben mennénk, azt írjátok , reggel óta havazik.
A 2-es web kamera szerint a háztetőről tegnap leolvadt a hó, és most is vizes, nem az eső esik?
Met.hu szerint ma meleg, és eső lesz, mi az igaz, mert elázni nem szeretnénk.
Várjuk a híreket, ma vagy holnap menjünk?
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.02.07. 21:34
Bocsi...
Most vettem észre, hogy videó is van.
Hát erről csak annyit, ha egy sípálya üzemeltetőnek azzal kell igazolnia , hogy ratrackolt, hogy erről videó felvételt tesz közzé, az viccc, de nem kicsit.
Nem a pályán , a havon kellene ennek látszódnia????
Én edddig ott figyeltem, úgy látszik 30 év sígyakorlat is kevés.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.02.07. 20:54
Nem értem a sípark válaszát.
Miért sértő, ha valaki nem elégedett valamivel.
Ha nem volt jól, vagy sehogy megratrackolva, az egy tény , de nem kell lemosni, aki erről beszél.
Én például ma délelőtt gyalogoltam felfelé, mert áramszünet volt megint fél 2-ig.
Mi az a nagyon agyonhallgatott csend, nem is volt áramszünet, én csak hobbiból gyalogoltam fel nejemmel?
Lehet hogy nem MSZI hibája, vagy lehet hogy részben igen?
Azért ilyen nagy az elhallgatás mert .... van a palacsintában???
Még egy .
Az elmúlt 3 hétben az MSZI által bejelentett hóesés mennyiségeket összeadtam , több mint 2,5 m most meg azt mondjátok, már van vagy 60cm természetes hó.
hová lett atöbbi?
Ellopták a síelők, vagy a napi jelentéseket vízszintesen méritek?
Egyébként tényleg csodásan sok hó van, de nem 2,5m.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.02.03. 19:29
Ma déltől voltunk ott.
Meglepetésképpen 20% engedmény volt a jegyeknél, met a viharos szél miatt nem mehetett a sólyom. A különbözetet finom vacsorára váltottuk. Ezt lehet máskor is...
Az alsó pályákon bőven volt hó, kezdés előtt átraclakolták, így nem volt jeges, és bár sok helyen fél méteres volt a laza firn, ezt élveztük, szinte mélyhavazni lehetett.
Du 3 ig dübörögtek a hóágyúk fent, és azt ígérték, egész éjjel megy mind, így holnapra sok porhó lesz.
Ez igen!! ki nézi meg holnap, mert akkor szerdán az esti super szerdán ott a helyünk.
Állítólg 10-ig megy majd a sólyom szerdán.
Ma sorállás nem volt, ez igazán OK vasárnapra.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.01.26. 17:57
Fabtasztikus volt!
Ma 8 45-kor már felvittek, mindőnket, 9-ig ingyen van!
4-órás jeggyel teljesen el lehetett fáradni.
A 3 nagy csákáényos mind 500m-nél hosszabb, sűrűn a csákányok , és gyorsan mennek, ezeknél 0-4perc volt a sor, de jellemzően semmi.
Hétvége, magyarország, főszezon, szuper hó, és nem kell várni, pedig sokan voltak!!!
A Sólyom megszállottak várhattak 5-7 percet, a leghosszabb sornál megmértem, nem volt több 7 percnél, de nekünk a csákányos a nyerő, főleg főszezonban, várakozás nékül.
A pályák hibátlanok, mind nyitva, vastag a hó, persze ennyi embernél nepkozben lesznek kupacok. Csak az 5-ös meredek nem hóágyúzottt, de a lécnek az sem ártott.
A legmeredekebb magyar szakasz , a 3 vége is ágyúzott, jó.
Du 1 után ebéd, még 2 új hely nyílt, és 5 percnél többet nem kellett várni 1 után sem. jobb, mint edddig.
Aki még nem döntötte el hová menjen holnap, csakis ide, jól kezelték a tömeget, a parkírozási rendszer úri!
Nekünk a holnapi nap rövid, ezért Visegrád.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.01.21. 17:30
Mi vasárnap voltunk, de hozzád képest pozítívabb a véleményem, jóval több a dícséretes dolog, mint a hibás.
Igazad van a pályákról hiányzik sok helyen a pálya jelzés, szám , szín, nehézség, kezeeltség, stb, remélem hamar megoldják.
Észrevételeid jó része a világon mindenhol megoldhatatlan főszezonban, és Eplényben most az volt.
A vizes padló, a wc előtt a sor, rövid sor a pénztárnál, gond , de meg kell érteni. A 3 pénztárbó 2-nél lehet fizetni szép kártyával.
Vasárnap reggel nyitásra mentünk, és a 4-es pályán kezdtünk, sokáig szinte üres volt, és ha gépi szita nem is volt , 2 ember manuálisan az összes követ kidobála. ez a féautómata módszer? Írták web oldalon, 3, 4, 5 pálya nem hóágyúzott, ezt tudomásul véve, megérte a lécen néhány karistolás a csodás élményt. Ilyen jó, hosszú meredek 3 pálya egymás melett nincsen az országban több.
A pálya számozási ötleted tetszett elsőre, de abban az nem jó, hogy egy pályának amin végogcúszol, szakaszonként más száma van. egy pálya egy szám mindenhol. Még agyaljunk a jó javaslaton.
Én megkérdeztem, állítólag ez avilágon a legjobb szőnyeg, még a színe is klassz csíkos, állítólag jövő hétre átalakítják a becsúszót.
A sólyom 2x megállt, de minket nem zavart mert a 3-as csákányoson egész nep nem volt sor.
Azt a hangosban mondták, mindenki kap 2 óra plusszt, így a 3/4 4-kor lejáró 8órás bérlettel nyomtunk több mint 1 óra potyát. ez szuper érzés volt, ingyen síeltünk!!! Gáláns kárpótlás volt.
Este sötétben az 1-es pálya persze kicsit buckás volt, de milyen lenne ennyi síelő után?
Ki kellene világítíni a 7-es pályát az lenne szuper.
Barátomék középkezdők, nekik a 7 tetszik, mert nagyon széles.
Aggódtak , hogy a verseny miatt le lesz zárva, de olyan széles, hos semmit nem zavart, a maradék elég széles volt , és du 1 órára az egész nyitva volt.
A kaja jó, és nem drága, de délben azért volt 10 perces a sor, kellene még néhány helyszín. Szuper mindkét fenti hütte.
A körvár nagyon jó meleg bent ahogyan át lett építve, a 7-es alján meg a nyugágyak tetszettek , csak már süssön a nap egyszer.
Kár hogy köd volt, bár emiatt nam olvdt érdemban a pálya , csak üvegesedett.
Előzmény: (bartoki 151790)
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.01.21. 16:57
Mi szombaton voltunk, Gratula mindenhez, igazi tél , hó, és sok.
Sajnos a sorok nagyon hosszúak voltak, nekem túl hosszúak.
Új, hosszabb pályák kellenének, és új nagyobb teljesítményű felvonó/k.
Mikor lesz valami az ülőszékesből?
Tetsztett az étel ital választék, az alkalmi megoldások, bár nekünk még mindíg horrornak számítanak az árak.
Sajnálattal hallottam a vasárnapi katasztrofát, szerencsére nem éltem át. Sajnos az áramszolgáltató ezért nem felelős, ne szidjátok, ez a vis major, ők nem tehetnek rőla, és nem is fognak senkit kárpótolni.
Én, mi jobban szeretnénk, ha a sípályán síelni lehetne, a pénzt arra költsétek, hogy az egyre élvezhetőbb legyen a síelés, akit érdekel a celeb világ , nézze a Tv-ben, nekem ott is sok.
A síelésből beszedett többlet pénzt fejlesztésre költsétek inkább, nem énekesekre. Engem ők a sípályán nem vonzanak.
Kár hogy nem tudok hétköznap menni, amikor nincsen nagy tömeg.
További sikereket.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2013.01.13. 18:26
Ma nyitásra ott voltunk.
Szuper ratrackolt hó, 1 km -en 4-5 apró bucek, ezt elviseltük , 3-ik körban eltűnt.
A 7-es sajna csak 11-kor nyitott, de zseniális ahogyan meg lett csinálva, most már 3 különbüző 1km hosszú pályán lehet lemenni.
Új pálya , ú felvonó, új büfé, új szellemiség!
Barátaink kis unokával később jöttek ők kipróbálták az új parkoolási rendszert, szuper. Nem tudom mennyibe kerül, de ennyi értelmes, kedves, beszélni tudó, forgalomirányítót én még nem láttam, mondom, mert korán el kellett jönnünk, és visszakanyarodtam kipróbáltam, mintha most jönnék.
Sajnos a második tanuló pálya nem ment, légyszi jövő hétre csináljátok meg, a tanulópályán sokan voltak, de a felvonóknál nem. Jó gyorsak voltak a csákányosak.
Az összes vendéglátó hely osztályon felüli.
Hogyan tudtátok eltüntetni a tavalyi zsíros ételeket, és morgós kiszolgálókat? Tavaly volt bőven, most nem , ez ok!
A mostani felhők remélem nagyon sok havat hoznak, jó lenne a többi pályát is behavazva látni.
Én kipróbálnám egy nap az össze 16 pályát.
Sok sikert , 1 hét múlva ott leszünk.
A meghitdetett esemény alatt lehet síelni vasárnap?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.