Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

_yoss által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.03.18. 22:03
Vicces, de nem. Azaz: lecsat, felcsat. Lehet menni csak az ülőlifttel is, de a pályák (egyelőre?) nem ehhez vannak "alkalmazkodva", így a felvonó tetejétől a pálya tetejéig is van egy kis séta ("sífutás"), illetve az I.-es pálya aljától (azaz a jó kis tényáros indulóhelyétől) is.

Remélem érhetőre sikerült, bocs, de "elég" fáradt vagyok...

Majd ha ráérek, csinálok egy vázlatrajzot, úgy könnyebb lesz megérteni (elmagyarázni)......
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.03.04. 18:03
Sziasztok!

Én kipróbáltam. Ezért írok is. Remélem nem haragusztok:)

A pályák a francia középső állomásánál kezdődnek. 2 darab van belőlük. Hosszat nem tudok saccolni. Az I. pálya teteje-közepe "jó" meredekségű;, az alja eléggé laposka, kezdőknek mindenképpen tökéletes. Az I. pálya aljából indul egy tányéros felvonó, ám ez az I. pálya kb. közepéig megy, pontosabban a meredek rész aljáig, viszont jó gyors.

A II. pálya az I.-nél hosszabb, majdnem a toronytól (a hegycsúcstól) indul, párhuzamosan halad vele. Csúszhatunk az aljáig, ám akkor gyalogolni kell vissza ;), a felvonó nem ér az aljáig, a vége előtt egy rövidke ösvényen kell megközelíteni. Ez a felvonó egy olyan 70 éves példány, bányászatban használták, mielőtt sífelvonó lett belőle, ennél fogva elég lassú is :/. Amiért ez elég szomorú, az az, hogy egyedül ez megy a tetőig.

Mivel a két pálya majdnem egymás mellett halad, számtalan csatlakozási pontjuk van.

A véleményem: nagyon jó turista centrumot lehetne létrehozni a felvonók felújításával, valamint a pályák megnyújtásával. A helyi adottságok megvannak hozzá, azonban hiányzik hozzá még valami... gondolom sejtitek mi...

Üdv.
_yoss
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.09. 19:55
Kedves Stanee.

Én azt ecseteltem, hogy a patak kell, de nem elég - víztározó is kell.

Erre meg lehurrogsz és írod:
"egy kis patak vagy éppen forrás, hisz ezeknek a vizeknek gyűjtik össze a vízét majd pumpálják fel a hegyre csővezetékeken keresztül, amelyek végülis ezekben a mesterséges víztározokban futnak össze."
Vagyis: a vizet össze kell gyűjteni, víztározóba kell vezetni.

És én mit mondtam? ???

_yoss
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.05. 23:18
te is ugyanazt mondod, mégpedig hogy nem elég egy kis patakocska, víztározó is kell... (vagy csak nagyon fáradt vagyok?? :-/)
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.02. 16:59
Csak megjegyzem, hogy a hóágyúhoz úgy tudom, hogy nem elég egy kis patakocska a közelben, vagy egy forrás. Ha megnézitek az ausztriai csúcsok környékét, a legtöbb helyen találhattok egy nagy víztározót, na az való a hóágyúzáshoz.
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.31. 11:56
Sziasztok!

Az előző héten végre nekem is sikerült kipróbálnom a carvingot, így véleményem is van róla, amit meg is osztok veletek.

Amit tudni kell: a léc egy "átlagos" carving léc volt, nordica cuccos.

Első; menet: ilyenkor persze még semmi durvulás, carving technikát is hanyagoljuk még, cél a túlélés :) Aztán rájövök, hogy ezzel mindent meg lehet csinálni, amit a hagyományos léccel is lehetett. Nem értek veled egyet azzal, hogy egy keskenyebb pályán való átcsúszás (vagy mi is volt pontosan) gond lenne.

Később már a kanyarban a popsim a havon (kis túlzás :P), nagyszerű; élmény, ehhez az is hozzátartozik, hogy én szeretem a sebességet. Carvingozással pedig a kanyarban nem lassul az ember, szép íveket lehet karcolni, mikor már ráérez az ember a mozgásra, stílusra.

_yoss
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.10. 23:49
Kedves Zede!

Azért azt értem, hogy mi az a reklám :))
Csak arról nem volt szó, hogy ez "expedíció jelleggel" történik, meg arról, hogy felvétel készül + beszámolók + tv szereplés...

Így már minden oks ;)

Jó bulit, jó havat, Jószerencsét! :))
_yoss
u.i.: és majd mutassatok sok sok fényképet pls ;)
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.08. 19:00
hell zede!

mint (sajnos) kívülálló érdeklődő kérdezem, hogy a sponzor mire ad pénzt?

szóval hogy lehet, hogy van/nak olyan cég/ek, akik fizetik azt, hogy te kimész szórakozni?

thhhxxx......
_yoss
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.04. 22:43

összesen kb mennyibe kerül egy ilyen kiruccanás?
(mindent beleértve)
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.02. 14:57
hát srácok, én csak egy picike pötty vagyok, de ez kib' jól hangzik!! :))))
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.02. 12:56
Sziasztok!

Eloször is: láttam már egy-két fórumot, eddig ebben volt legnehezebb megtalálni, hogy hogyan írhatok új üzenetet... vmi kis plusz infó, apró kis felirat jól jöhetne sokaknak!

Másodszor is: ez az, amiért írok.
Nem tudom, hogy mi volt elobb, a nyúk vagy a tojás, de hogy a carving sís leírás nagyon hasonlít a SíMánia elso számában olvasható ugyancsak carving sí leíráshoz, az biztos. Bárki másol bárkirol, vagy akár közös megegyezés, nem szeretem az ilyet, hogy pici módosításokkal ugyanazt olvasom máshol (legalább a forrás lenne megjelölve!!).

Harmadszor: nem mondom, hogy lassú netem van, az oldal mégis nagyon lassú, és fórum még übereli is ezt.

Sok sikert, és remélem a továbbiakban egyre több önálló cikk és kevesebb más oldalra mutató link lesz:
_yoss

u.i.: az o" miért lesz ő?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.