Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nem értem miért ez a kanyarsi (vagy majomsi?) őrület?

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2011.01.01. 11:30
Ha sor kerül a moderálásra, akár a "Mosoly" topikban is megállná a helyét némelyik hozzászólás. De csak azért, mert én (laikus) is jót mosolyogtam a véleményeken. 6-7 évvel ezelőtt megállta a helyét, nem akarok senkit bántani.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2005.01.13. 07:55
Misa - hoz.

Egy funcarvung léccel kék pályán is nagyon szépen lehet ívelgetni. Tény, hogy magasabb sebesség esetén könnyebb megállni az ívben, lassú sebesség mellet nehezebb az egyensúlyozás. Lásd kerékpározás.
De gyakorlással fejlődik az egyensúlyérzék.
Barna
11 élménybeszámolót írt
11
19 éve tag
2005.01.05. 13:07
Nem lehet a carving-technikát a hagyományoshoz hasonlítani..olyan mintha a lézer nyomtatót a tintasugarashoz hasonlítanánk,mert ugye nyomtató<->nyomtató.Más technika,más léc,más élmény!Nem feltétlen kell nehéznek lenni a síelésnek,sőt még szépnek sem...csak élvezze aki csinálja és ezzel ne zavarjon másokat,magaddal szemben az az elvárásod,hogy összezárt léccel csússsz lefelé a lejtőn,hát akkor ne vegyél carving lécet (bár tapasztalataim szerint avval is lehet a hagyományos technikát nyomni,sőt sokak szerint megtanulni is.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.02.23. 13:16
Én azt szoktam mondani a szkeptikusoknak, hogy csak egyszer csinálják meg azt, hogy egy carving léccel,jó mély súlyponttal csak a léc élén sielve végig mennek egy piros pályán. Ez mindent megválaszol. Nekem egy 170 centis Head Space Board lécem van (121/66/108 r = 9 m/160), én 100 kiló és 180 centi vagyok. Élvezet vele minden olyan körülmény között sielni, amihez nekem eddig szerencsém volt: friss hó, ratrakolt hó, jeges pálya (csak legyen éle a lécnek), fekete pályán rövid kanyarok, piros pályán nagy, carving ívek. Egyedül a kék pályát nem szereti, mert ott legtöbb esetben fordulás nélkül, a léc talpán cammog az ember, ahhoz meg tényleg lassú. Egyébként ez egy elég gyors, kemény léc. Csak ajánlani tudom.
dove
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2004.02.09. 22:25
sziasztok!
szerintem a legnagyobb előnye, hogy könnyebben irányítható, és ha egyszer ráérzel, hogyan kell irányítani, nagyon lehet élvezni. egy napot rászántam a kipróbálásra, s szerintem nagyobb élvezet a szélesebb végű léc. egy középmeredek pályán kanyarodásához elég egy finom derékmozdulat, már kanyarodik is. ezzel szemben a sima néha szereti a saját útját járni.
a carving lécek jobban fekszenek a buckás pályán, így praktikusabbak is (megszűnhet a jó öreg buckapara)
egyenesben nem annyira gyorsak mint a régiek, de hát aki gyorsan akar síelni az menjen gyorsasági sízőnek....
ja és a 360fock ot könnyebben megcsináltam vele :)

a carvinghoz kell egy jó meredek pálya, szerintem tömegben is lehet csinálni, mert az íved így is jócskán kiszámítható

ui: carving léccel királyul lehet hátrafelé menni a pályán és a tökös felvonón is :)
a fenti felvonókezelő tag igen nagyott nézett mikor meglátta , hogyan értem fel :)
Only
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2004.01.26. 18:27
Szia!

Nem értek Veled egyet! Szerintem a carving síléccel sokkal elegánssaban lehet sielni, mint egy hagyományos léccel! Könnyebben tudjuk venni vele az íveket, rövid távon több "flikk-flakkot" tudunk csempészni a lesiklásba! Szerintem egy hatalmas élmény és egy csodálatos találmány! Kétlem, hogy az emberek rossz szemmel nézik azokat akik "piskóta" léccel csúsznak!
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.01.31. 11:56
Sziasztok!

Az előző héten végre nekem is sikerült kipróbálnom a carvingot, így véleményem is van róla, amit meg is osztok veletek.

Amit tudni kell: a léc egy "átlagos" carving léc volt, nordica cuccos.

Első; menet: ilyenkor persze még semmi durvulás, carving technikát is hanyagoljuk még, cél a túlélés :) Aztán rájövök, hogy ezzel mindent meg lehet csinálni, amit a hagyományos léccel is lehetett. Nem értek veled egyet azzal, hogy egy keskenyebb pályán való átcsúszás (vagy mi is volt pontosan) gond lenne.

Később már a kanyarban a popsim a havon (kis túlzás :P), nagyszerű; élmény, ehhez az is hozzátartozik, hogy én szeretem a sebességet. Carvingozással pedig a kanyarban nem lassul az ember, szép íveket lehet karcolni, mikor már ráérez az ember a mozgásra, stílusra.

_yoss
Szilágyi János
2 élménybeszámolót írt
2
21 éve tag
2002.10.24. 12:46
Kipróbátam, jó-jó de
-nem lehet vele igazán elegánsan, összezárt lábbal, vagy egy lábon sielni,
-a pályaviszonyok és a tömegjelenetek gyakran nem támogatják a carvingosokat,
-leszokik elsősorban a kezdő, a sízés egyéb apróságairól - kivétel a tempós kanyarodást,
-nehézkes vele szűk helyeken (pl erdő) átsiklani, stb.

Ezzel szemben szinte mindenki carvingot gyárt (ez üzlet), de szinte minden oktató ezzel oktat, gyakran hagyományos léccel kezdőket, stb.

Várom véleményeteket!


h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.