Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

-MM- által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
-MM-
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2016.01.10. 22:04
Köszi, azt hiszem kipróbálom majd az egyik Nomd Ti-t, de megpróbálok olyat keresni, ami méretben ( értem ez alatt a hosszat, és a kötés alatti talp szélességet) és radius-ban közelebb van a mostani lécemhez.
Előzmény: (zsoci 185657)
-MM-
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2016.01.02. 21:51
Sziasztok!

37 éves, 163 cm 67 kg vagyok, és lassan tíz éves Atomic Metron 11-es lécemet (152cm, 10m körüli radius) szeretném lecserélni, ebben kérném segítségeteket, javaslatotokat.
Kisgeyerekkorom óta síelek, nem vagyok profi, de talán ahhoz nagyon közeli amatőrnek mondanám magam, és szeretek tempósan is menni, de ahogy öregszem egyre jobban szeretem kis íveket, és frissen ratrackolt pályákat...
Buckázás, szűzhavazás is egyre ritkábban hiányzik.

Évente 1-2 alkalommal megyek 4-5 napokat, az elmúlt 2-3 évben kipróbáltam pár verseny(szerű) lécet (Atomic Race SL és GS), de ezek csak 1-1 csúszást jelentettek. Egyik sem volt olyan "kényelmes", mint a Metron 11, de gondolom ez inkább megszokás kérdése.

Idén a "minden nap kikölcsönzök egy új lécet" elv mentén kipróbálnék 3-4 félét, ezért a lécek belvilágát jól ismerő síelő társaktól kérdezném, mit ajánlanátok helyette, ami beválhat, és létezik újonnan a 100-150e ársávban. A favorizált "mindenrejó" lécek úgy látom a 200-250e közöttiek, és szerintem ellennék egy jól kezelhető, de kemény léccel, (pl egy Atomic Redster XT).

Amit szerettem a Metron11-ben, és amit nem:
+ rövid kis ívekre, illetve közepes sebességre carvingolni igazán szuper volt
+ bármilyen latyakos pálya nem volt gon
- nagy sebességnél azért éreztem a rövid-széles kombináció hátrányát,
- buckázásnál, ugrálva fordulásnál azért a ~10kg súlyt megérezni

Segítségeteket előre is köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.