Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sputnik által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
sputnik
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.10.03. 13:57
Köszi golo! Ez alapján egyáltalán nem csábító ez a terep, ránézek a környező helyekre.
Előzmény: (golo 121319)
sputnik
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.10.02. 21:45
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy milyen pályán kívüli lehetőség vannak ezen a terepen? Kisebb társasággal szeretnénk síelni, és vannak páran a körben, akik rajonganak a freeride-ért, de azért a nem annyira elvetemülteket sem szeretnénk unatkozni látni (ami sajnos kizárja pl. Krippensteint). Vannak hosszabb útvonalak, ahol el lehet kerülni a pályákat anélkül, hogy az embernek töviről hegyire ismernie kelljen a terepet? Vagy tudtok esetleg olyan iskolát a környéken, ahol van pályán kívüli "tanfolyam" is?
sputnik
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.04.29. 08:57
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Vennék most egy lécet, és nem tudom, hogy milyen széles kötést vegyek hozzá. A kötés, amit kinéztem, 90 és 110 mm-es fékkel fixen szerelve létezik csak (Marker Griffon 12). A lécből én a 182 cm-est tervezem megvenni, ez középen 89 mm, a 172 cm-es, ami még ugyancsak jó méretben (én kb. 180 cm vagyok) középen 86 mm.

A kérdésem egyrészt az, hogy a 89 mm-es szélességre túl széles-e a 110 mm-es fék, zavaró lesz-e menet közben, vagy elhanyagolható, vagy eleve ez az optimális összeállítás?

Másrészt az is érdekelne, hogy szerintetek a fék szélességét a csövek középpontjai közt számítják, vagy a legkeskenyebb távolságnál (azaz a műanyag "lapátok" belső oldalai közt)? Ha a csövek középpontjai közt, akkor a 89 mm-hez a 110-es kötés pont jónak tűnik, megmértem a saját régi (pálya) lécemen a legkisebb távolságot a léc éle és a fék közt, 7 mm, ez feljebb nyilván több.

Még azon is gondolkoztam, hogy feladom a tervemet és a Marker helyett egy Tyrolia Peak 15-öt szerzek be, az 97 mm-es fékkel jön, és akkor a rövidebb lécet veszem meg.

Mi a véleményetek?

Köszönöm előre is!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.