Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

zsoltiKaland által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.03.11. 11:58
Figyelem, direkt és leplezetlen reklám következik. Elnézést azoktól, akik ezt sérelmezik, de talán sokak számára minimum érdekes az információ:

http://www.ikaland.hu/terepsi
Terepsí, túrasí oktatás és túrák találhatók a fenti lapon a Chopoktól a Dolomitokig... és folyamatosan bővül. Az oktatást Máthé Laca ex-hegyimentő, terepsí virtuóz végzi.

Minden kurzus lavinaoktatással kezdődik, ahol a cuccok használatán és a gyakorláson túl kitérünk a pszichikai tényezőkre. A hangsúly persze a prevención van, tehát a lavinahelyzet felismerésén/értékelésen.

Minden túra jó drága, de legalább adunk minden szerkót
(bakancson kívül).

--reklám vége--

köszi!
Előzmény: (Johny bá' 5058)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.03.11. 11:49
Igazán örülök, Rob. Elment mindhárom fóka, itt a vége, fuss el véle. Remélem, pazar túrátok volt!
Előzmény: (robi 86429)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.03.02. 11:05
A háromból két fóka elment tegnap, jó egészséget kívánok használatukhoz.

Maradt egy 175-ös, narancssárga, orrán rögzítős Colltex tokkal, tisztítókendővel
11.000 HUF áron, egyszer használt.

Gellért téren tudjuk megejteni az adásvételt (vagy valamelyik iKaland sítúrán).
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.28. 20:53
Igen. Nálunk egy túravezető (cseh) ismerőse épp a hetekben úszott meg egy lavinabalesetet úgy, hogy ABS airbaggel volt és nem aktiválta. Ült a hócsuszamlás alján, azt sem tudta, fiú-e vagy lány és egy órával később jutott eszébe, hogy "ja, van ABS-em is..."

A psziché minden.
Előzmény: (bitera 85994)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.21. 20:25
Heló Rob!

65 mm szélesek. Az egyik kék Colltex, menetkészre össze van szerelve kampóval és horoggal. A másik kettő narancssárga Colltex szintén 65 mm, ez a versenyzősebb fajta, aminek egy karika van az elején amit a sí csőrére húzol, nincs gumi, a fóka vége pedig egyszerűen a léc végén kerekre van vágva, itt nem fogja semmi.

Előbbi frankó a hagyományos stílushoz, utóbbit gyorsabb fel-le venni, jobb minőségű a fóka, de gyakrabban kell ragasztóval sprézni mert fontosabb a ragadás.

Kék Colltex, hagyományos 170-es fóka: 9000 HUF (egyszer használt)
Narancssárga, csak az orrán rögzítős Colltex 170-es fóka: 11.000 HUF (egyszer használt).

Hívj, ha gondolod 20-828-0162
Előzmény: (robi 84966)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.17. 16:31
Nálam van 3 pár eladó fóka. Egyszer lettek használva egy Venediger túra alkalmával. Hossz: 170-175 cm. Colltex, frankó, még tok és védőfólia is van hozzájuk.
Ha netán érdekelne valakit: 20-828-0162
Előzmény: (robi 84922)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.17. 16:27
Nem voltam, de hogyha kell kontakt aki képben van és tud segíteni szállításban/szállásban, akkor keress.
Előzmény: (Miki82 84305)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.06. 00:39
nem kellett hackelni, síma bigfoot kötés volt rajta - rápattintós, ami hasonlít az automata hágóvasra, így gond nélkül ment a mászóbakancsra....

mondom, teljesen jó buli akkor, ha nem a csúszás miatt mész, de poénnak belefér nyáron.

én nem próbáltam, de mély hóban sokan jól mennek snowbladeddel...
Előzmény: (vasssy 83345)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.05. 10:43
Jaja, nekem is van egy kis tapasztalatom bigfoot+kevlar mászóbakancs. Természetesen túl puha a baki, bigfoottal kevésbé volt gáz.

A rövid lécek, snowblade-ek nyáron lehetnek izgalmasak, amikor nem kifejezetten túrasízni megy az ember, de jól esne megrájdolni néhány nagyobb hófoltot. Ezért nem cipelnéd magaddal a túrasít, de egy bigfootot vagy snowblade-et könnyen felnyomsz a zsák oldalára és a mászóbakival belepattansz.

Én is egy nyári Grossvenediger mókára vittem magammal. 8-10 perc gleccsercsúszásért ugye nem cipel az ember túrasí cuccot, de a bigfoot +néhány kilóját kibírtam.

Túrasízni túrasível kell, mókázni pedig mindenféle mutációval.
Előzmény: (kiczi 82878)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.27. 23:22
Az automata kötés nagyon sokat számít. Eleinte nem értékeled, de ha elmész többnapos túrára és nagy zsákkal a hátadon hajolgatsz napjában sokszor, hogy föl-le csatolj, no akkor tele lesz a tököd egy idő után.

Az ebay.at-t tudom javasolni első körben vásárláshoz - én is ott vettem kötést. Persze, osztrák síbörzékre is lehetne járni...

404... hát, nem tudom. Ha nagyon olcsó és nagyon kevés a pénzed akkor jó.
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.27. 00:15
Hátigen.
Évente én is egyszer felfrissítem a pieps-szel keresést... de kétszer kéne legalább.

Azt hisszük, hogy elég a pieps, mert majd kézzel vagy síléccel kiássuk a társunkat. Aha. Aki látott már lavinatörmeléket közelről, az tudja, hogy ez abszurdum...

Pieps, lapát, szonda. És évi 2 felfrissítő gyakorlás és folyamatos elméleti tudásbővítés. Egyébként a lawine.at elemzéseit olvasva egy csomót lehet tanulni. Aki nem beszél germánul, annak ott a google fordító hozzá.
Előzmény: (bitera 76296)
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.27. 00:00
Hali mgy,

Szerintem vegyél minél izmosabb kötést - Naxo vagy Freeride Plus (Diamir Frischi). Óvakodnék a rövid lécektől. A túraléc ugyanis általában puha, ami kemény terepen, lefelé szívás. Én is 186 cm vagyok, túrákra 174 cm-s lécet viszek. Lefelé sokszor necces ha begyorsulok és kemény a hó...

Ha persze fogsz egy rövid, de atomkemény szlalomlécet és arra teszel túrasí kötést, akkor az működhet, de az atomkemény szlalomléc nehéz és hosszú, egyenes keresztsiklásoknál szívni fogsz mint állat, ha 17 cm-nél kisebb a rádiuszod...
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.26. 23:54
Detto - a Gyömbéren és a Chopokon kemény a hó, nem vészesen kevés és az időjárás előrejelzésnek nem lehet hinni - Szilveszeterkor a Magas-Tátrába és a mai napon a Chopokra is tök mellé lőttek, ijesztgetnek felhőkkel stb...
Előzmény: (surek 81655)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.