Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

őleís által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.05.15. 20:15
Bocsánat!Most látok egy bejegyzést P.Sz.N.-től/szia Norbi!/,h. Mölltal bezárt volna.Ha így volna ez a lehetőség törölve.
Ez nekem különben is valamiért a futottak még pálya/egyéni hóbort/,de ez van legközelebb.Őleís
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.05.15. 20:04
Péntek délutáni indulással megyek valahová a három közül:Kaprun,Tux vagy Möll.Vasárnap délután indulok vissza.Egyedül megyek vagy egy tíz éves kis sráccal/erről ő dönt/.Nagyon jó esetben hétfőig is maradhatok.Őleis.
Előzmény: (gabor00 159564)
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.03.21. 19:07
Péntek este felmenni nagyjából olyan - vagy rosszabb - vállalkozás,mint március 14-én elindulni az M-1-esen.Nem javallható!Elég megnézni most a kamerákat,Dimitrij Lénáról mesélne,de tele van a szája hóval.Az alsó állomásnál egy pasas/személyzet,mert más nem lehet/az imént bokán felül érő,friss hóban botorkált felfelé.Ez az úton tökig érő tarajokat is jelenthet.Reggel a munkás járatnak fogják először elkotorni a havat,de 8-1/2 9 civilnek nem nagyon lesz járható az út.Ez az egész péntek este is érvényes lesz,lehet,ahogy a prognózis mutatja.Ha mégis:tele tank,víz,takaró,lámpások,edzett idegek.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.03.21. 08:58
'13.03.19.-én,kedden reggel Bystrán 32 cm.új hó.Az utat Hopokra 9-re kitisztították.Fent 40cm. friss hó.Fent kemény hideg/-16 C./,de mit ér a hideg szél nélkül,ezért kemény vjetor,hogy érezni lehessen.Lehetett.Eleinte csak a tányér ment fel és onnan tovább járt a fenti kis tányéros is,aztán csökkent a szél és elindult a kabin is.Kora délután újabb szélroham,hófúvás.Nekem ez megkönnyebbülés volt,mert előtte két napon át fogyasztottam,jó hóban,aznap délelőtt pedig roncsra készítettük magunkat a térdig érőben.Mostanra kialudtam magam és látom,hogy megint esik.Kár onnan hazajönni,haza ugrani is.Szombaton bugyet szonce.
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.03.10. 19:51
Szecsinek,Digifotosnak és másoknak:Az a furcsa figura tátrai serpa.Tavaly,a kabinos felvonó elkészülte előtt,ha nem ment a vonszolós,tehát az év nagy részében így hordtak fel mindent a Kamena Chatába.Is.Mert a Stefanikába jó hó mellett is így kellett és kell ma is mindent felhordani. Annyi könnyebbség van,hogy évente egyszer-kétszer felmegy a ratrak,olyankor megpakolják,de ennyi.Elképzelhető,vagy el sem képzelhető:600 m.a szintkülönbség,egy csomag 60 kg.Tartalma:hús,tojás,krumpli,sör, lónyál,cukor,zsír,minden.Néha 2oo ember is megfordul a hatában.Esznek,isznak.A bejáratnál kint vannak az elszámolások.Igor,aki most a bérlő,78/!/ ezer kilót vitt fel az évek során,amíg serpa volt.Ez 1300 forduló.A második jócskán lemaradva követi.Korábban,míg szabadságon voltak a szálkás ízmu serpák,kigyúrt fiúk álltak be segíteni.Kín volt nézni,hogy kínlódtak.A Magas Tátrában évente van serpaverseny.Erről is van kint néhány felvétel a Stefanikában.Azelőtt,voltak szamarak,öszvérek,az építkezésnél is azokat használták,aztán elhagyták őket.
őleís
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2013.03.08. 20:53
Ajánlatom:Az utak most annyira rosszak,hogy talán érdemes másoknak is megpróbálni egy másik lehetőséget/Besztercéig különösen rossz az út a határ előtt és után,Ipolyságnál,Felsőszemeréd előtt, egy szakasz Gyerknél,később a télre tekintettel félbehagyott építkezéseknél Domaniky/Domaháza/ után,Zólyomnál kriminális a helyzet../.Tehát:újabban magam Esztergom-Párkány felé megyek,ezt javaslom.Az út 15-20 kilométerrel hosszabb,de 75-80 km kiváló - a mieinknél jobb minőségű - autópályán lehet menni.Közben a Garam árterén kb.30-35 km jó minőségű,kis forgalmú,nyílegyenes úton inkább arra kell vigyázni,hogy el ne kapja az embert a lendület.Itt is mérnek.Természetesen.De száz alatt azért lehet menni.Hátrányok:a dorogi úton is vannak rossz szakaszok és esetleg torlódás is lehet.A kesztölci leágazás előtt mizerábilis az aszfalt.A határ után van néhány,elég hosszú falu./Igen csak lepusztult magyar falvak,mint pl.Oroszka/.Léva közelébe érve arra kell ügyelni,hogy a T elágazásnál nem Léva felé kell menni jobbra,hanem Zdar nad Hronom irányába,balra,az vezet az autópályára.Ennyi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.