Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tibma által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (60)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2023.01.30. 10:54
Köszönöm szépen a javaslatodat, elgondolkodunk Tauplitzen is.
Előzmény: (TZoli 217603)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2023.01.28. 12:18
Köszönöm! :)

Bad Aussee-ban lesz a szállás. Valójában pihenés a cél, csak gondoltam, ha már télen itt járunk, akkor újra sílécre állok, meglátjuk...
Köszi!
Előzmény: (- Marky - 217582)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2023.01.27. 21:06
Értem, köszönöm!
Esetleg tudsz ajánlani olyan pályát a környéken, ami nekem való?
Köszönöm!
Előzmény: (- Marky - 217488)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2023.01.24. 14:17
Sziasztok!
Már jó régen írt ide valaki, azért megpróbálkozom, hátha jön segítség... :)
Aki ismeri a pályát, egy extra majrés újrakezdőnek mennyire javasolja?
Köszönöm!
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.03.05. 11:34
Sziasztok!
Tartozom annyival a sok segítségért, hogy megírjam Nektek, Obertauern idén kimaradt... talán majd legközelebb. Viszont Filzmoos kipipálva, én pedig egy csomó pozitív élménnyel gazdagodtam. Ha gondoljátok, olvassátok el a beszámolómat a Filzmoos fórumban.
Akinek még hátra van, annak jó havat kívánok! :)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Filzmoos
2020.03.05. 11:27
Sziasztok!
2020.03.01-jén kerestük fel a síterepet, megosztanék néhány gondolatot egy örök kezdő szemüvegén keresztül. Kizárólag kék pályákon csúszkáltunk. Az előttem szólok sok mindent leírtak, amit csak megerősíteni tudok. A hely nekem is nagyon tetszett, mint egy mese erdő. A felvonót kezelő urak tényleg segítenek (bizonyára látszik a mozgásomon, hogy segítségre szorulok :)), köszönnek, mosolyognak. A pályán egész nap kevesen voltak, de délután többször volt olyan szakasz, ahol csak mi voltunk.
A pályákról:
2: nekem a vége, ami leérkezik a parkolóba egy picit meredek, de mivel széles nem okozott gondot. Jó volt.
3: talán ez lett a kedvenc. Egy párszor keresztezi a csákányos felvonót, ha ez zavar valakit, akkor biztos nem fog annyira tetszeni, mint nekem.
4: ez a pálya is nagyon tetszett. Az eleje erdőben megy, ahonnan csodálatos a kilátás, majd miután átmegy a felvonó alatt rettenetesen kiszélesedik, nagyon kellemes pálya. A vége ennek is egy kicsit meredek, de ha az ember elmegy a csákányos felé, akkor a meredek rész kikerülhető.
5: ezen a pályán szívesen csúsztam volna többször is, de a csákányos rettenetesen hosszú, már a második felvonózás után remegtek a lábaim :( Amúgy ez a pálya is nagyon tetszett (mint mindegyik :)
Sajnos a nap végére +6 fok volt, de ez már nem volt probléma. Legalább nem fáztunk, sőt...

Ebédet a Kleinbergalm hüttében ettünk. A kilátás innen volt a legszebb és az étel is finom volt. A hütténél van egy photopoint. Itt csináltunk egy képet, de már csak otthon láttam, hogy ezt a síbérlét számának megadásával lehet megnézni. Ezt sajnos nem jegyeztük fel, ezért nem tudtuk megnézni a fotónkat :(
Még azt sajnálom, hogy a Papagenoval nem mentünk fel, csak szétnézni, mint a libegővel, de sajnos ez is már csak otthon jutott eszünkbe. Majd legközelebb...

A pályák szélesek, gyakran van olyan elkerülő, ami a kicsit meredekebb részt kerüli el az erdőben. Az erdei pályák egy kicsit szűkek, viszont egyáltalán nem meredekek, simán lehet gyönyörködni a tájban miközben csúszik az ember.

Összességében a hely nekünk nagyon tetszett, aki a piros és fekete pályákat is képes élvezni valószínűleg jobban ki tudja használni ezt a kis hegyi paradicsomot. Maga a falu is egy ékszerdoboz, érdemes sötétedés után is sétálni, mert nagyon hangulatos. Meg kell nézni a templomot, és ajánlom a lovasszánozást is a Fiakerwirt-ben, ahol isteni a konyha és az étterem hangulata is.

Rossz idő esetére ezt ajánlom: https://www.thermeamade.at
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.27. 07:34
Oké, értem, ez esetben nem erőltetem :)
Előzmény: (Robin 208703)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.26. 19:36
Köszönöm a megerősítést!
Tehát akkor jól értem, hogy ha felmegyek a 18-as felvonóval, akkor le tudok csúszni a 12-es felvonó aljába a 12a pályán. :)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.25. 14:14
Köszönöm, megnézzük a Hochalm hüttét is :)
Hűha, akkor azt nem jól gondolom, hogy ha felmegyek a 18-as Edelweissbahn felvonóval és lecsúszok (vagy valahogy át botozom magam) a 12a pályán, akkor a 12-es Angerbahn felvonó aljára kerülök? Vagy az a másik irányba lejt? Kár, hogy nincs rajta egy nyilacska :(
Igen, ezért is külön köszönöm a tanácsaidat, mert tapasztalat nélkül ezeket elég nehéz megítélni :)
Előzmény: (Hogwash 208633)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.25. 10:04
Köszönöm, átgondolom.
A 3a-nak nem a legtetejére gondoltam, hanem arra a szakaszra, ami a 12-es lift felérését követően összeköt a kék 12a vagy 18a pályákkal. Az csak egy rövidke résznek tűnik, persze ha szemétledobó érzésem van, akkor az rövid ideig is elég szörnyű :)
Köszönöm a konkrét tippeket, a 10a mindenképp tervben van.
A hangulatos, élő zenés hütte az Edelweiss hütte? Vagy valamelyik másik? :)
Előzmény: (Hogwash 208628)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.25. 08:09
Köszönöm a biztató szavakat, nagyon kedvesek vagytok!
A felessel az a baj, hogy ha egy biztosítási eseményre kerül sor, ne adj Isten helikopteres mentésre, az ugye elég drága feles lenne, mert ha jól tudom, ilyenkor a biztosító nem fizet. Vagy ez még nem számít alkoholos befolyásoltságnak? :)
Majd jövök a beszámolóval :)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Filzmoos
2020.02.24. 14:29
Köszönöm! Meglátjuk... :)
Előzmény: (- Marky - 208298)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.24. 11:46
Köszönöm a véleményedet!
Előzmény: (bouquetk 208592)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.24. 11:21
Igen, a kérdés jogos, de nem magam miatt. A család szeret menni, én üljek a szálláson? Bízom benne, hogy ha a tudásom elér egy szintet, akkor már több lesz benne az öröm, mint a para.
Azért volt olyan nap, hogy letoltam 40 kilométert.
Meg az embernek néha ki kell lépni a komfort zónából, nem? :)
Előzmény: (bouquetk 208589)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.24. 11:18
Azért izgatta annyira a fantáziámat ez a kör dolog (mert amúgy nem szeretek ugyanazon az úton menni az élet egyéb területein sem), hogy megpróbáltam kizárólag kék pályákon összerakni. Most úgy tűnik, hogy elég jól sikerült is, kivéve, amikor kiszáll az ember a 12-es felvonóból, ott muszáj egy picit piroson menni (3a része), mielőtt eléri a kék 18 a-t. Esetleg emlékszel, hogy az mennyire durva szakasz?
De mindegy, megcsinálom és túl fogom élni!!! :)
Előzmény: (botiati75 208560)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.24. 08:19
Hát az erős túlzás, hogy valaha csúsztam olyan pályán, ami nem okozott volna gondot :)))
Sajnos valamiért akkora félelem van bennem, hogy egy méretesebb lejtő előtt bepánikolok és vagy csak leülök a pálya szélére 5-10 percet sírni aztán lemegyek, de van hogy lecsatolok és lesétálok :( Ezt kéne valahogy legyőzni...
Tényleg köszönöm a biztatást, a tanácsokat, majd beszámolok a végeredményről.
Előzmény: (botiati75 208560)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.22. 21:27
Köszi a biztatást! :)
Ez akkor is igaz ha egy kicsit parás vagyok? :) Nézegetem ezt a zöld kört és látom, hogy azért van benne piros pálya rendesen, pl. a 4a, amiről itt a fórumon is azt olvasom, hogy elég meredeken kezdődik.
A zöld kör könnyebb mint a piros vagy csak véletlenül jelölték zölddel?
Lehet, hogy annyira inamba száll a bátorság, hogy maradok a bal oldali kék pályákon, de akkor egy életen át bosszantani fog, hogy lehet hogy képes lettem volna megcsinálni a kört... :(((
Előzmény: (botiati75 208532)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Obertauern
2020.02.21. 09:23
Sziasztok!
Próbáltam utána olvasni, de a tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi. A Tauernrunde green kört egy erős kezdőnek mennyire megterhelő teljesíteni?
Minden tanácsért, véleményért hálás vagyok és köszönöm!
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
Topik: Filzmoos
2020.02.10. 15:22
Sziasztok!
Február végén mi is Filzmoosban leszünk. Azt szeretném a tapasztaltabb társaktól kérdezni, hogy a piros egyes pálya egy örök kezdő, beto*inak mennyire lenne durva?
Köszönöm! :)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2019.02.19. 11:27
Sziasztok!
Még egyszer szeretném megköszönni mindenkinek a hozzászólásokat, már itthonról :(
A pályáról kialakult véleményem egy örök kezdő, majrés nő szemüvegén át:
- piros pályán végül egyáltalán nem mentem,
- az egyes pálya egészen jó volt, kivéve azon a szakaszon, ahol a kék 4c párhuzamosan megy vele. Ott szerintem rettenetesen meredek és ez jó hosszan tart,
- az egyes legalja, az Alpincenter fölött a nap végére igencsak buckás lett. Nekem alapból nincs bajom a buckákkal, de itt ehhez még jött, hogy keskeny és meredek volt. Sajnos itt lecsatoltam és lesétáltam, ez volt a nap vége,
- a tízes pályán van egy jó nagy lejtő, amin érdemes jól felgyorsulni, mert különben hajtani kell magát az embernek, elég hosszan (úgy mint nekem). Amúgy a pálya tetszett, csak a hajtással volt baj,
- a tizenhármas pálya tetszett.
Az időjárással nagy szerencsénk volt, gyönyörű napsütésben tölthettük el ezt a napot, rengeteg hó volt. Én személy szerint jobban szeretem azokat a pályákat, ahol porcukorral leszórt fenyők között mennek az utak, ez nagyon kopár volt.
22 km-t mentünk.

A Maiskogel kimaradt, amit így utólag lehet, hogy egy kicsit sajnálok, de legalább lesz miért vissza jönnünk :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.