Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - Karácsonyi csomag - 4 éj
ÜZENETEK (2481)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.06.19. 10:02
Csak a statisztika véget: a síterep május 25-én zárt. A májusi havazásoknak köszönhetően a hóréteg 235-240 cm-re hízott, egyben ez volt az idei szezon legvastagabb hótakarója a gleccseren.

Június első fele még tartogatott havat odafenn, időközben ismét berobbant a nyár.

Jó hír, hogy tavasszal annyi havat sikerült "elrakni" (tömörített hódepókba halmozni és részint letakarni), mint eddig soha.
Az ún. snowfarmingot az útóbbi években tökélesítették és az őszi, korai nyitások nagyrészt ennek is köszönhetőek, a soron következő szezonban október 10. a tervezett nyitás.
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.03.15. 17:17
A csütörtöki kisebb havazás után (kb 5-6 cm friss hó) kiderült és igazi képeslap idő fogadott bennünket.

Bár a Kaprun Center közelebb van, ha egyből a gleccserre szeretnénk menni, úgy érdemes bebuszozni / autózni a Jet 1-ig és onnan felmenni, a feljutás jóval gyorsabb az Alpincenterhez.
A Jet1 tiszta menetideje 12 perc, míg a Jet 2 kb 5-6 perc alatt szállít az Alpinhoz.

A sípályák nagyszerűek voltak, jó kompaktak porhavasak.

Mára virradóra ismét volt némi havazás, illetve keddig 10-20 cm jöhet össze a gleccseren.

Pénteki nap képekben:

https://sielok.hu/fotoalbum/kaprun20260313/galeria/
IMG-6444.JPG
IMG-6440.JPG
IMG-6446.JPG
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.03.11. 07:28
Tegnap is szuper napunk volt a gleccseren. A véget nem érő napsütés hű társunknak bizonyult kedden is. A déli órákban -8 C fokot mutattak 3000 méteren a hőmérők.

A sípályák továbbra is kompakt porhavasak, kifejezetten jól síelhetők.


Aki porhavat keres az most az osztrák gleccsereken és a magashegységi síterepeken [2000 m felett] remekül megtalálja a számításait.
20260310-115320.jpg
20260310-095127.jpg
20260310-114047.jpg
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.03.07. 14:57
A hét eleji / közepi - 10 C fokos reggelek fenn a gleccseren egyelőre szünetelnek, ma -5 C volt 3000 méteren (reggel).

Valamivel 11 óra előtti felmenetel a völgy végéből a Panoramabahn-nal, majd utána egy-két kör a Kristallbahn /Sonnenkar hatülésesekkel és fel a gleccserre.

A szép idő és a jó hó sokakat felcsábít a gleccserre, de a felvonókat ügyesen használva minimális várakozással lehet pörögni.

Ha sokan vannak , akkor a Jet 3+4 kabinosait nem használom, helyette a Kristallbahn (5 perc), Sonnenkarbahn (2 perc) hatüléseseket használtam, majd Schneehasenlift (várakozás nélkül) és a jobboldali Kitzlift (Kitz II), itt kb 5-6 perc.

A pályák nagyon jók, porhavas - kompakt lejtők és nem csak a gleccseren, hanem az Alpincenter alatt is, tehát 2000-3000 m közt.

Mai nap kedvence egyértelműen a korábbi térképeken T (mint Trainingsgelände) jelzett döntött és széles biliárdasztal a Jet 4 kabinos alatt. Majd annak folytatásában a 3b a Sonnekar hatos hegyállomásáig.

Ahogy nézem a jobbára napos idő a jövő héten is marad, így hasonló pályaviszonyokra lehet számítani a jövő hétvégén is.
Előzmény: (Stani 224459)
649201654-1381556410653163-6849237039970761750-n.jpg
649208550-1381556287319842-1105986995578188741-n.jpg
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.03.03. 19:59
A nagy havazásoknak vége (legutóbbi jelentős havazás múlt hét kedd). Azóta a napsütés került előtérbe. A leesett friss hó szépen összeállt a korábbi rétegekkel, így nagyon jó ki porhavas pályák várnak minket a gleccseren.

Ma reggel -9 C fok volt fenn és napközben is mínuszok röpködtek, amihez alkalmi hózáporok társultak, néhány cm levegős porhó esett.

A felső részeken (Jet 3+4 középállomástól felfele) a hóágyúk is üzemelnek.
1000069085.jpg
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2026.02.14. 08:37
A január eleji szinte egész Ausztriát érintő havazások után egy jobbára naposabb időszak következett, amit itt Salzburgban csak időnként zavart meg egy-egy felhősödés és hozományaként némi hóesés. Számottevő hó a Magas-Tauernben, így Kaprunban esett. Legutóbb (tegnapra virradóra) 10-15 cm.

Most viszont úgy néz ki beindulhat a mai naptól a hógépezet, ami vasárnapra 20-40 cm friss hóval kecsegtet.

Szerencsére Holle Anyó utána sem érzi magát dologtalannak és időnként megrázza azt a bizonyos dunyhát, így többek közt hétfőről keddre virradóra is.

A jövő hét meglehetősen téliesen telhet és nem csak a gleccseren, hanem az alacsonyabb térszíneken is. Sőt, ha nagyon kitekintünk, úgy február utolsó hete is a tél oldalán játszhat.

Január utolsó napjain egyébként nagyszerűt síztünk a gleccseren és a Maiskogelen.

Bár utóbbi már 2019 óta összekötve a gleccserrel, továbbra is tuti tipp. Úgy veszem észre, aki ide érkezik síelni vagy Zell am See-be vagy a gleccserre megy, pedig, ha más nem egy-két kör erejéig Maiskogel is megér egy kitérőt fantasztikusan kezelt reggeli pályáival igazi örömsí van itt. Ez a mi kis "mini Reiteralmunk" :)
Tipp: az MK Maiskogelbahn alján főszezonban 9 óra után kb 10.15 h-ig nagyobb sorállás lehet, így ebben az idősávban nem érdemes ide lecsúszni, hanem helyette a hatüléses Almbahnt használni, ami a sípályák felső részét szolgálja ki.

A kép január végéről egy reggeli Maiskogel
20260130-094149.jpg
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2025.10.18. 02:07
Csak a "statisztika" végett.

A síterep május 18-án zárt be. Az idei május meglehetősen téliesen alakult, a zárónapon 260 cm hó volt fenn a gleccseren. A téli hóvastagság végül május utolsó napjaiban érte el a maximumát, 310 cm körüli vastagsággal!

Utána érkezett a turbónyár júniusban, ezt alaposan visszafékezte a júliusi Karácsony, aminek havi átlaghőmérséklete országos (Ausztria) szinten -1,5 C illetve - 2,5 C fokkal lett hűvösebb.

A gleccseren többször havazott és nem csak pár centi kirakathó formájában, hanem sokszor 20-30 cm, vagy ennél több is összejött, kifejezetten jól állt Kaprunnak a nyár derekán a minden héten felfrissülő fehér ruha.

Október 11-én kinyitottak. A tavasszal minden eddiginél nagyobb hómennyiséget halmoztak fel, az utóbbi 10-15 évben tökéletesre fejlesztették a "hómenedzsmentet". Ezt megtámogatva a hóágyúzással és alkalmanként Holle Anyó dunnyha rázásával egész korrekt pályákat sikerült létrehozni.
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2025.02.19. 07:59
Február 17:

Múlt péntekre ide is megérkezett a havazás, amit hétfőre virradóra további 15 cm levegős porhó fogadott, így egy kis Maiskogel után nem volt kérdés, hogy délután a gleccser következik. A környékbeli síterepekhez képest itt végre úgy igazán van hó, bár a 150 cm a megszokott alatt van, bízunk benne, hogy ez még jócskán növekedni fog. Erre egyébként február utolsó napjaiban , egészen márciusba menőleg van esély, ha az időjárási modelleket nézzük.

A reggeli havazást délután napsütés váltotta, a hó remek porhó volt és az eddigi szezon legjobb freeride napja kerekedett ki belőle. Bár a freeride útvonalokat már teljesen kijárták délutánra, egy kicsit kikalandozva (és bevállalva némi mászást, sétát, traverzot) még bőven akadt rajzolni való a szűz hegyoldalakon, így a Lakarschneid vagy éppen a Geißstein csúcsai alatt.

Egy-két bemelegítő kör és az elmaradhatatlan Alpincenter után Kaprun túloldala következett, ami csodás porhóval fogadott.
Ezen a napon csak ketten csúsztunk le, én és egy osztrák oktató.

Vissza Kaprunba a Krimml és Zell am See közt közlekedő vonattal, majd tovább a 660-as síbusszal Kaprunba.

A síbérlet egyébként a síbuszokon kívül a vonatra is érvényes !


Képek:

https://sielok.hu/fotoalbum/kaprun20250217/galeria/
20250217-140957.jpg
IMG-1674.jpg
20250217-141828.jpg
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.12.01. 13:48
Kis pénteki-szombati helyzetjelentés Kaprunból.

Pénteken igazi januári idő (-15 C fok körül a gleccseren), délelőtt még itt-ott enyhén havazott, kora délután kiderült és a napsütés a hétvégére is maradt.

A gleccsersíterep aljáig (Langwied - 1976 m) nyitva a pályák. Tegnap a 12-es alsó szakaszát (13,11-es pályáról startoló leágazás) is kinyitották.

Intenzíven hóágyúznak a 12-es középső részén, a 6-oson, a Black Mambán és a Maurer (5-ös) pályákon.

Várhatóan a jövő hét folyamán megnyitják a 6-ost, 12-es középső szakaszát és talán a Maurert is.

A pályákon zseniális hó, saját és ismerősök tapasztalatai alapján jelenleg a tartományban Kaprunban és Obertauernen vannak a legjobb viszonyok.

Freeride-olni, ahol befújta/lerakta a havat (vagy csak nem fújta el) a szél ott nagyon korlátozottan lehet, de ez az időszak inkább a pályasí és snowboard örömöké, azoké viszont nagyon :)

A jövő hét kedden érkezik egy gyengébb front, amiben 10-20 cm friss hó benne van a gleccseren. Nagyobb hó szempontjából érdekesnek tűnik a december 6-tól kezdődő időszak.


Lentebb a Maiskogelen is mennek a hóágyúk, a 3K összeköttetést és a MK Maiskogeélbahnt december 6-án megnyitják.
A középállomásig (Stanger, 1100 m körül) szerintem megnyitják a pályákat, le a faluig még azért kell egy hosszabb idő a hóágyúknak.
unnamed-18.jpg
LeviL
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2024.10.11. 11:18
Végül Kaprun nyert és nem bántam meg - nagyon príma a pálya és az időjárás is kegyes most délelőtt.
Előzmény: (Stani 221469)
20241011-111706.jpg
20241011-101234.jpg
LeviL
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2024.10.10. 17:27
Köszi!
Úgy tűnt még hét elején, hogy olvadásnak indult.
Kaprun és Stubai között vacillálok. Stubai most két napig zárva volt, de ma esett ott is hó...
Előzmény: (Stani 221469)
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.10.10. 17:05
Gyatra ?

Szerdára (tegnap) virradóra friss hó esett a gleccseren, hóhatár valamivel az Alpincenter alatt volt, de ezen a részen minimális esett.
(csatolt kép szerda reggeli)

Ma, azaz csütörtökön megérkezett a havazás, péntek reggelig 30 cm, esetleg több is összejöhet a felső részeken, a hóhatár 2000 m alatt van, de ez még egy kicsit lejjebb kúszik.

Holnap kis szerencsével már lehet napsütés, így rá lehet próbálni.
Előzmény: (LeviL 221460)
462373250-975001427975332-8800945367481411116-n.jpg
LeviL
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2024.10.09. 11:34
Pénteken érdemes kinézni a terepre, ha az ember épp arra jár, vagy nagyon pocsék lett a pálya?
Előzmény: (Stani 221446)
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.10.06. 17:56
A november 1-i hétvége húzós, érdemes előtte menni.

Az Alpincenter pályát már elkezdték ratrakolni, havat szétteríteni, jövő héten ezt is megnyitják (jelenleg a Jet 3+4 közepéig csúszhatunk).


Egyébként 2020-ban volt hasonlóan korai nyitás, akkor október 3-i hétvégén nyitottak.
Előzmény: (name 221444)
name
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2024.10.06. 14:14
Esetleg van arról valakinek tapasztalata hogy mennyien szoktak lenni őszi szünet alatt a síterepen?
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.09.26. 09:19
Várhatóan a Jet 3+4 középállomásáig lesznek nyitva a pályák. Üzemelő liftek, amik a sípályákat szolgálják ki:
Magnetköpf, Jet 4, esetleg baloldali Kitzlift. Többi felvonó és sípálya az október folyamán.

Hétvégére egész jó kis havat mondanak a gleccserre + szombattól hideg is érkezik, így jó esély van a hóágyúk beindítására is (nem csak itt, a többi osztrák gleccseren is).

Csatolva néhány kép a hét elejéről és múlt hétről.
Előzmény: (WAndrea 221401)
461286730-964420702366738-6865989459284789260-n.jpg
WAndrea
1113 élménybeszámolót írt
1113
24 éve tag
2024.09.25. 15:23
Most kaptuk a hírt:
A tervezettnél egy héttel korábban nyit a Kitzsteinhorn gleccser!
A szezon első napja: 2024. október 5. szombat
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.09.10. 06:06
A Bundessportheimet bővítik, illetve a Gletschermühle éttermet teljesen újjáépítik (két daru is van).
Előzmény: (- Marky - 221363)
- Marky -
789 élménybeszámolót írt
789
17 éve tag
2024.09.09. 11:33
Látok egy darut az Alpincenternél, mi épül ott?
Stani
5481 élménybeszámolót írt
5481
Admin
2024.06.08. 07:40
Kaprun június 2-ig üzemelt. A gleccser közel 3,5 méteres hóval zárta az idei szezont, ami mindenképpen több, mint a tavalyi értékek, így optimistán indul a nyárba.

Míg Magyarországon az első hőségriadó lehet a jövő hét második felében, addig Ausztria nyugati fele a hűvösebbik oldalon maradhat, olyannyira, hogy a hét derekán akár 2000 méterig is lehavazhat.
következőutolsó
h i r d e t é s