Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

...FGHKLÉJ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.12.05. 17:12
Mi 2x voltunk Puy-ben, 3 és 4 éve. Első alkalommal nekünk sem volt hó, de mégis minden napra korrekten megcsináltak 4 pályát. Második alkalommal egy éjszaka leszakadt az ég, térd fölött érő friss szűzhóban nyomtuk, mert hagytak meg ilyen pályákat is. Bulizni nem nagyon lehet, bár először egyszer kifogtunk egy fergeteges partit.
Esti sízés is van (volt), bár akkor már jegesedett a pálya.
Összességében ajánlani tudom, bár ha rádob valaki egy 10-20 ezret, jobb francia helyre is lehet menni.

Ja, és másodjára olyan pályaszállásunk volt, hogy közvetlenül a sítárolóba csúsztunk be (azaz annak az ajtajáig).
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
Topik: Sachticky
2005.02.22. 15:46
Korán kell odaérni, mert különben Bánkút szindróma. :)
A pályák szerintem sem kezdőknek valók, sorállás van (a fekete pálya alján nincs), de nem akkora.
Szerintem jó hely.
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.08. 12:17
Én tavaly áprilisban voltam ott, idézem mit írtam akkor máshová:
Elég sok síterület van, szétszórva a környéken. Láttam, hogy a Nosal rész megy, ott nem voltam. Polana Szímoszkowa-n se síeltem , csak gyalog voltam ott, elég jó hó volt (a pálya mellett semmi hó, a pályán kb. 80 cm-es hóréteg, tökéletesen karbantartva).
Kasprowy Wierch-re mentem fel, 3 pálya volt nyitva, 2 fekete (1 ratyi 2 székes lassú felvonó (GORYCZKOWY), 1 jó 4 székes Doppelmayer(GASIENICOWY), ill. egy piros pálya, amin le lehetett jönni az aljába, a kabinos felvonóig). A kabinos felvonóra 1 órát álltam sorba, kb. 20 perc fölfelé az út, át kell szállni menet közben. Odafenn a két fekete pályán már eloszlott a tömeg, délután már örültem, ha embert láttam rajta, a felvonók aljánál soha nem volt senki előttem.

Az árak a Kasprowy-n elég drágák, egy felfelé menet 19 zl (1000 ft), félnapos jegy 60 zl, egész napos 80 zl. A fekete pályák durvák, az egyik eleje nagyon meredek, amásikban pedig vannak suűk részek. Du. 16 körül már iszonyat buckás volt. Ja, 120 cm hó volt fenn, köd, és hóesés, hózápor.
A síbérletet nem lehet a kabinos aljában megvenni, hanem a 2 fekete pálya vmelyik aljában.

Voltam gyalog a Gubalowka pályán is, ott a kiírás szerint 50 zl volt a napihegy (sínes vasút), de már csak hófoltok voltak.
A városban lépten nyomon sí, snowboard üzletek, kölcsönzők , szervízek találhatóak.

Egyébként nagyon szép a környék, a város fekvése, kiváló sportcentrum (sí, túra, hegymászás stb.), Zakopane-ban mint városban picit csalódtam, üdülőfalu jellegű, de azért elég szép gorál házakat lehet látni.
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.08. 12:11
Ezzel az útvadász csapattal az egyik barátom is pórul járt.
Ők Szlovákiába mentek, a pályától messze kaptak szállást. Azt ígérték, hogy van síbusz, de nem volt, helyette menetrendszerinti járattal ingáztak minden nap oda-vissza.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.