Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

G. Sand által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.11.19. 21:36
Klub Hotel Kreischbergben 2 fős apartman kiadó 2015 március 21-től 27-ig ( 3-as épület 2. emeletén ). 90.000.-
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.24. 09:09
Hát, örülök annak, hogy mindazok akik ebben a témában rajtam kívül írtak jól érezték magukat Kreischbergen!
Azt írják néhányan, hogy tanuljak meg rendesen síelni, és akkor nem lesz gond.
Szerintem sehol sem írtam, hogy a buckák miatt inkább abbahagytuk, de mindegy.
Szerintem a Rosenkranzhöhe 9-es pályája csütörtök reggel (fagyott buckákon friss hó) azt mutatja, hogy elmaradt a pályakarbantartás. Valóban lehetett síelni a 18-ason, a 7-es már rázósabb volt, viszont lefelé jövet azt tapasztaltuk, hogy a 2-es még délután is teljesen sima, pedig a néhány napos tapasztalatom alapján ezt a pályát használják a legtöbben.
Ez is mindegy.
Majd az oldal kezelői eldöntik, hogy marad-e az értékelésem, vagy törlik.
A magam részéről ennél többet nem fogok írni, majd ahogy éveken keresztül eddig is tettem, csak olvasom a fórumot.
Mindenkinek jó síelést kívánok!
Előzmény: (Klara 170346)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.22. 11:40
Sok jelentősége nincs, de megnéztem, a hegy aljában lévő kabinos felvonó 08.30-kor nyit. Amíg ott voltunk, egyszer sem nyitottak valóban akkor, pedig elég hosszú volt a sor.

Mi pont nem láttunk rá a hegyre a szobából, úgyhogy nem láttuk a ratrakokat.

Ezzel viszont megleptél:"Többnyire nem ratrakolnak minden nap minden pályát hanem csak a nagyobb forgalmúakat. Ha fontos a kezelt pálya, akkor érdemes körbejárni többet is."

Ilyennel még nem találkoztam. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem!
Előzmény: (nyugiba 170301)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 20:31
Szakértő választ nem tudok adni, de nekem is lenne egy tiszteletteljes kérdésem:
Van-e különbség a kezelt és a kezeletlen pálya között?

Nagyon szuper, hogy annyira jól tudsz síelni, hogy akár a méteres buckák sem rontják az élményt! Az is szuper, hogy megértéssel vagy mások munkájával kapcsolatban!
Ezzel kapcsolatban is lenne néhány tiszteletteljes kérdésem:
Én - és gondolom még elég sokan - a munkámból szerzett pénzzel fizetem ki a bérlet árát.
Akik nem jól végzik el a munkájukat miért nincsenek tisztelettel az én munkám iránt?

Mit tegyen az, aki nem síel olyan jól, mint Te?
Előzmény: (csabor 170262)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 17:21
Most már értem, bocsánat! A síterep értékelésre gondoltál!
Lassan esett le, elnézést!

Hát, talán az egy csillag valóban kevés, de kettőnél többet biztos nem adnék. Ízlések és pofonok...

Na, ebben viszont teljesen egyetértünk! Leginkább kezdők, vagy alig haladók azok akiket láttam. Ha nekem feltűnt, talán a helyiek is észrevették. Biztos, hogy jó lesz nekik a mély hóban gyakorolgatni?
Előzmény: (Robin 170253)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 17:06
Teljesen igazad van, le lehet síelni 2100- ról 860-ra. Szerintem ennek a megvalósítása kicsit körülményes. Először sorba állsz a lenti felvonó előtt, aztán felmész a Kreischbergre. Átcsúszol a Rosenkranzhöhe aljába, irány a teteje, és el lehet kezdeni a síelést. Ha nincs tömeg a hegyen, ez nagyjából fél óra. Nem vagyunk egyformák, nekem ennyi felvonózás és sorbaállás sok.
Ez szintén nem értékítélet, egyszerű, szubjektív vélemény.
Biztos sokan szeretik ezt a hegyet, remélem nem veszik rossz néven, ha nekem más a véleményem.
A rossz időjárás persze nem segített, de ezzel nem lehet mit tenni, tudomásul kell venni és kész. Nekem a pályakarbantartás hiánya fájt a legjobban. A felvonó görgői más pályákon is szoktak időnként koszt dobálni, ezzel sincs bajom, egyszerűen pechem volt.
Előzmény: (nyugiba 170249)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 14:54
Egyébként nem értékelésnek szántam, csak leírtam a tapasztalataimat. Nem tettem hozzá, és nem vettem el belőle semmit.

Akik számára érdektelen, hagyják figyelmen kívül.
Előzmény: (Robin 170241)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 14:40
A korábbi ausztriai és olaszországi tapasztalataim szerint, hacsak nem szakad egész nap a hó, rendbe rakják a pályát. ( Ez vonatkozik a hétfői 40 - 60 cm hóra. Délelőttre alábbhagyott a havazás, megcsinálhatták volna a pályákat. ) Ha a szükség úgy kívánja - mert éjszaka esett - reggel felmennek a ratrakok újra.
Lehet, hogy szerinted elsiettem az értékelést. Az viszont biztos, hogy én láttam a mély hóban tömegével eső - kelő, szenvedő embereket.
Szerintem más az, ha nem tudok megtenni valamit, és az is más, ha meg sem próbálom.
Előzmény: (Robin 170241)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 13:23
Hát, ha olyan lécünk lett volna, jó idő lett volna, és nem kellett volna kerülgetni a buckákat, az elesett, vagy elesni készülő embereket, biztos mi is élveztük volna...:)
Előzmény: (Robin 170237)
G. Sand
13 élménybeszámolót írt
13
10 éve tag
2014.02.21. 12:11
2014.02.16-án érkeztünk meg. Szakadt az eső egész nap, de este 7 körül átváltott havazásba. Másnap reggel a hegyen kb 60 cm, a völgyben 40 cm friss hó várt. Az első meglepetés a Kreischberg tetején fogadott minket, mikor kiderült, hogy ratrak nem járt a hegyen. Gondoltam semmi baj, ennyi havat nehéz rendbe rakni, még esett is egy kicsit, majd napközben lezárnak pályákat, leratrakolják, újra megnyitják, és lehet síelni. Nem így történt. Egész nap a térdig érő hóban próbáltunk síelni, kevés eredménnyel. Kedden már inkább a meleg és a köd jelentett gondot. ( A köd egyik pillanatról a másikra lep el egy területet, vagy oszlik fel.) Szerdán egy kicsit hűvösebb volt, vagy a hó szitált, vagy havas eső esett, de lehetett síelni. A pályák többé - kevésbé rendbe voltak téve, és az időjárás miatt nagy tömeg sem volt. Este megint elkezdett esni az eső, de éjszaka lehűlt az idő, úgyhogy reggelre a völgyben 1 - 2cm, a hegyen 15 cm friss hó volt. Elég hideg is volt, gondoltuk remek, ma nagyot síelünk! Újra tévedtünk, a ratrakok előző nap este mentek fel a hegyre, a havazás után már nem, úgyhogy a délutáni olvadt hó össze lett tömörítve, reggelre szépen meg is fagyott, majd ráesett a 15 cm friss hó, amivel nem kezdtek semmit. Amíg nem mentek fel az emberek a hegyre, nem is volt gond, de viszonylag gyorsan buckákba lett túrva a friss hó, és előbújt a jég. A hegy aljában a kevesebb friss hó miatt lehetett volna síelni, de ott akkora volt a köd, hogy nem volt érdemes.
Búcsúzóul a Rosenkranz beülős kétszemélyes felvonója összefröcskölt bokától a hátam közepéig valami zsíros - olajos fekete löttyel, a három éve vásárolt dzsekim helyet attól tartok újat kell vennem.
Összegezve: A négynapos síbérletért kb 150 Eurót fizettünk, ebbe az árba sajnos a pályák megfelelő előkészítése úgy tűnik nem fért bele. ( A pénztárban kiírt bérletárak csak akkor érvényesek, ha rendelkezel Murtal kártyával, különben 10 %-al drágább. ) A pályák túlnyomórészt elég rövidek, pályának jelölnek egyszerű átcsúszókat is. A hegy aljában lévő felvonó ritkán indul el 08.30-kor, pedig akkor kellene.
Nekem csak rossz tapasztalataim voltak ezen a helyen.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.