Ugyan könnyed, de ha tanácsolhatom, ezt inkább ne másoljátok le... Az elejétől kezdve vártam az egyharmadánál látható kicsúszást. Az ilyen mozgású síelők így szoktak esni kelni, és ha lehet így tarolják le az egész csoportot...
Nagyon szép mintája annak, amiről beszéltünk korábban: megtalált egy módszert az élezés kialakítására. Ráadásul ha csak az élszöget nézzük, még jó módszernek is tűnik. Csakhogy a terhelés szempontjából már messze nem ideális, és összességében a stabilitás szempontjából meg katasztrófa. Látszik rajta a sok kilométer, de a könnyedség ellenére végig bizonytalannak érzem. A mozgásszerkezet alapján cseh vagy lengyel lehet. Síeltem már pár ilyen mozgásszerkezetű ismerősömmel ezekből a nációkból, nagyon nehéz helyrehozni ez ilyen mozgásokat, inkább jobb messziről elkerülni.
Az élváltást fejjel indítja, a csípő emiatt kifelé indul el. Ezt azzal kompenzálja, hogy elforgatja a csípőt, kialakít egy nagy hokét, és még be is ikszel a külső lábával. A terhelés így nagyon későn érkezik meg, de akkor is a belső síre (emiatt van a gyakori kicsúszás). A felsőtest végig függőleges, hátul van (ezt jól mutatja a végig hátrahúzott könyök).
Ennél sokkal biztosabb és dinamikusabb mozgást lehet megtanítani, talán kicsit több idő alatt, és ráadásul csúnyább sem lesz!