Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Magyar síterepek összefogása - közös bérlet? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2012.04.13. 08:52
Szerintem alapvetően csak szándék kérdése.
A legegyszerűbb megoldás egyébként az lenne, ha tömbjegyek vagy bármi más segédeszköz nélkül az összefogásban résztvevő síterepek elfogadnák egymás éves bérleteit kedvezményre jogosító okmánynak, így nem merülne fel plussz költség sem.
Pl. veszprémi vagyok, van eplényi éves bérletem. "Átruccanok" MSZI-re, a pénztárban leadom a bérletem, az ott vásárolt napi/délelőtti/esti jegyre kapok mondjuk 20 % kedvezményt. A bérlet leadásával a visszaélés kizárva, és sorszám felírásával ill. ellenőrzésével sem kell vesződni, a síelés után pedig visszakapom a bérletem.
Bár első blikkre úgy tűnhet, hogy MSZI bukik 20 %-ot, valójában nyer 80-at, mert enélkül a lehetőség nélkül az eplényi bérletes lehet nem ment volna oda.
Előzmény: (WéberF 138524)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2012.04.12. 21:04
Az ötlet addig jó, amíg a megvalósítás stádiumában is egyetértenek a résztvevők. Van lehetőség /bár lenne/ a megvalósításra?
WFeri
Előzmény: (klaci 138430)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
17 éve tag
2012.04.10. 08:25
Szerintem jó ötlet!
Előzmény: (b735 138406)
b735
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2012.04.07. 23:48
Ötlet:
Minden síterep árusítja a saját bérletét igény szerint ott és annyiért, ahol akarja/tudja.
De.
Minden eladott saját síbérlet mellé átnyújt/csatol 1 "tömbjegyet" 5-10 lappal, mondjuk jelképes 1.000,- forintért (nyomdaköltség).
A tömbjegy feljogosítja annak tulajdonosát arra, hogy az éves bérletének bemutatásával egyidejűleg a neki tetszőleges síterepen (kivéve a bérlet "honos" terepét) X%-os kedvezménnyel napijegyet vásárolhasson.
Előnyök:
Nincs ide-oda számolgatás, adminisztráció, azt mindenki saját "hatáskörben" rendezi.
A honos síterepen nem lehet felhasználni a saját kibocsájtású tömbjegyet, mert eladásakor azt a fedőlapon megjelölik (eladó érdeke).
A kedves síelő ott és annyi alkalommal váltja be a tömbjegyét, ahol neki tetszik (üzemeltető "harcoljon meg érte").
Visszaélni nem lehet vele (szerintem), mert a beváltásához a bérlet bemutatása szükséges. Annak számát pedig a beváltóhely saját jól felfogott érdekében rávezetheti a beváltott tömbjegyre (házi statisztika).
Minden üzemeltető olyan kedvezményeket talál ki a saját területére, amilyet szeretne (családi-jegy, esti-jegy, stb.)
Hátrányok:
Egyszer meg kellene egyezni a programban résztvevő üzemeltetőknek.
Tömbjegy gyártásának költségvonzata van (talán a Magyar Turizmus Zrt. bevállalhatná ezt.)
Mindenhol érvényes, rögzített %-os kedvezmény jár minden síterepen a megállapított jegytípusra. Kivétel nincs.
Vélemények?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.