Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek összefogása - közös bérlet?

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.12.19. 00:32
Döbbenetes, nem is lehet erre mit írni... :-(
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.12.17. 15:32
Miért gondolod, hogy megköveznék a fórumozók a Sípark üzemeltetőjét? :):):)
Előzmény: (akatonka 146589)
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2012.12.17. 14:56
Kicsit más, de erősen érinti a hazai síterepeket. Az idei szezontól jelentősen emelkedtek a hatósági vizsgák árai és egyéb terhek a síterepeken. Egy kis ízelítő:

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/sur-ujabb-magyar-palyan-szunhet-meg-a-sieles/
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2012.12.17. 13:47
Még mielőtt megköveznének a fórumozók, szeretném leszögezni nem vagyok (és nem is akarok lenni) a Sípark szóvivője!!!
Elismerem, lehet hogy a (jogosan)jelzőt nem zárójelbe, hanem idézőjelbe kellett volna tennem, de ez nem változtat azon a TÉNYEN, hogy bárhol a világon, nem jellemző az olyan kereskedői/szolgáltatói magatartás, amikor annak a terméknek/szolgáltatásnak az árát vinnék le, amire árengedmény nélkül is megvan a kereslet.
Ezért az általam megfogalmazottak a megállapításaimat és nem a vágyaimat tükrözik!
Előzmény: (Szkíta1 146581)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.12.17. 12:16
Legalább most megtudtuk a mátraszentistváni üzemeltetők véleményét is! :):):)
"miért nem érzek késztetést (jogosan) az üzemeltetés részéről "akciós" bérletkibocsátásra"
:):):)
Előzmény: (akatonka 146565)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2012.12.17. 10:43
TGeree! Azzal, hogy a lift kapacitás/várakozók számát említettem, csak arra akartam utalni, hogy miért nem érzek késztetést (jogosan) az üzemeltetés részéről "akciós" bérletkibocsátásra addig, amíg így teljes áron is meg tudják tölteni a pályákat minden sielhető hétvégén.
Azt hiszem egyébként egyről beszélünk, bár Mátraszentistván esetében én még látok lehetőséget pályaépítés nélkül is liftkapacitás növelésében. Csak az 1-es és a 2-es pályát kellene behavazni és az már elbírna akár egy újabb liftet is. Mindezt természetesen nem a végleges megoldásként javasolnám, mert a már korábban betervezett nagyléptékű fejlesztésekre óriási szüksége lenne mindenkinek. Visszatérve a közös bérletkibocsátásra, eszmefuttatásomal nem az összefogás ellen szerettem volna szónokolni, hisz a síterepek összefogására szerintem is elengedhetetlenül szüksége lenne a magyar sítársadalomnak.
Most hogy itt vagyunk, nekem is lenne még egy megfontolandó ötletem, aminek biztosan sokan örülnének. Szerintem ha bevezetnének egy a félnaposnál rövidebb, 1-2 órás bérletet, velem együtt sokan kihasználnák pl. a reggeli nyitás utáni holtidőt. Tudom hogy ez nem érinthet túl nagy tömeget (pl.akinek többet kell utaznia nem feltétlenül élne vele), de ha az árát sikerülne jól belőni, azért sok olyan síelőt odacsalogatna, aki "iszonyodik" a tömegtől, és ezzel mégsem generálna hosszú sorokat a felvonóknál.
Előzmény: (TGeree 146494)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.16. 20:54
"Ez a téma szerintem akkor lehet majd aktuális Mátraszentistvánon, ha egyszer elérik azt, hogy a lift kapacitása felülmúlja majd a várakozók számát."

Ha nem történik további pálya építés, akkor az elég nagy baj lenne, ha megnövelnék a liftek kapacitását. Így sem lehet komoly tempóban biztonságosan csúszni. Mi lenne ha még több ember lenne a pályán? Egyébként Eplénynek is ez a legnagyobb hátránya, hogy szezonban olyan zsúfoltak a pályák, hogy haladós tempót nem tudsz menni. Természetesen hétköznap, lehet, hogy nem így van.
A lényeg, hogy a magyarországi síterepek szezonban (Eplény, MSZI, Visegrád) elérik a kapacitásuk csúcsát.
Előzmény: (akatonka 144682)
b735
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2012.12.02. 15:07
Kedves sípálya üzemeltetők!
Köszönöm, hogy meghallgattátok óhajunkat és felkaroltátok ezt a kezdeményezést.
Biztos vagyok benne, hogy üzletileg (is) jó döntés született. Kívánom, hogy legyenek kapacitás gondjaitok. :-D
Ui.: Örülök, hogy ezen topik "felébresztésével" egy nagyon picit én is hozzájárulhattam.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.12.02. 10:27
Amit én személy szerint hiányolok a magyarországi viszonylatban, az a komoly családi kedvezmény. Szerintem két teljes árat fizető felnőtt mellé egy jelképes gyermek jegy ár több bevételt generálna egy ilyen árérzékeny, "szegény" piacon, mintha ezt a lehetőséget teljesen elvetnék. A bérleteknél minenképp érdemes lenne ezt megfontolni, mert ott már tényleg igazán komoly tényező egy ilyen kedvezmény.
bibes
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.12.02. 09:02
Tök igazad van GYT, az összefogás az igazi érték és ha ez mellé még eredményeket is elérünk, akkor lesz igazán jó.
Előzmény: (GYT 144717)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.12.01. 21:00
Szerintem nem bántottál meg senkit.
Egyébként, egyetértek azzal, hogy az egységes SZEZONbérlet nem az igazi megoldás (viszont egy jó kezdet), lényegében erről szólt a hozzászólásom.

Viszont egy olyan bérlet, amivel 2 hónap alatt beutazhatom az országot, és a legnagyobb 5 síterepen 1-1 napot síelhetek, nem hiszem, hogy komolyan növelné a sor hosszát a Síparkban... (ha erre gondoltál, akkor viszont abszurd a feltevés). Bevételkiesést se nagyon jelentene a síterepeknek, hiszen minden egyes ilyen bérlet árából részesülnének - mondjuk az eredeti napijegyük ára alapján arányosan. (legfeljebb a 6000 Ft helyett 4000 Ft/napijegy, a másik helyen a 4000 Ft helyett 2500Ft/napijegy lenne a bevételük az ilyen bérletekből)

Az teljesen egyértelmű, hogy egy korlátlanul használható szezonbérletet nem adhatnak olcsóbban, mint az egyes síterepek saját bérletét, mert akkor már nem lenne a saját bérletnek létjogosultsága.
Ezért HANGSÚLYOZOM, hogy én nem is a szezonbérletben látom a magyar összefogás nagy lehetőségét.

Na mindegy... Szerintem kevesen vagyunk, akik 70-80.000 Ft-ért tudunk szezonbérletet venni, és utána mondjuk Bp-ről 10 hét alatt 12-15 alkalommal megyünk belföldön síelni, amihez utazunk kb. 3.000 km-t.

És nem ettől lesz nagy a sor a Síparkban vagy bárhol máshol :)

ÖRÜLJÜNK ANNAK, HOGY MÁR LÉTEZIK EGYEZTETÉS AZ ÜZEMELTETŐK KÖZÖTT!
Előzmény: (akatonka 144682)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2012.12.01. 14:57
Gondolkodjatok már egy kicsit. Miért is érné meg a Sípark üzemeltetőjének, egy közösen kiadott bérletből (harmad/negyed)árbevételért vállalni annak a kockázatát, hogy a többi síterep "hószegény" időszakában minden közös bérletes ott növelje az egyébként sem kevés sorbanállók számát? Akkor már mindegy lenne, ha a saját bérletét fél/harmad áron adná el! Egyébként is óriási tartalék van még a Síparkban. A "kiesők" helyett azonnal megjelenhetnek azok, akik a hétvégi "tömegnyomor" miatt fordítottak hátat az elmúlt években. (Többek között mi is szinte csak az esti sielésre járunk már.) Ez a téma szerintem akkor lehet majd aktuális Mátraszentistvánon, ha egyszer elérik azt, hogy a lift kapacitása felülmúlja majd a várakozók számát. Elnézést, ha egy kicsit nyersen fogalmaztam, de megbántani senkit sem állt szándékomban.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.12.01. 09:28
Ez sem rossz gondolat!
Előzmény: (GYT 144623)
GYT
46 élménybeszámolót írt
46
12 éve tag
2012.11.30. 16:09
Szerintem nagyon jó irányt mutat, hogy sikerült elkezdeni az egyeztetést, és már ilyen részeredményt is fel tudnak mutatni.
Viszont a továbbiakban érdemes lenne - és ezek csak SAJÁT ötletek - figyelembe venni a következőket:

A színvonalasabb magyar síterepeken (Sípark, Síaréna, Nagyvillám, Sátoraljaújhely, Kékestető, Bánkút) a napijegy árak kb. 4-6000 Ft között mozognak.
A szezonbérletek 50-70.000 Ft-ba kerülnek. (Még nem találtam meg az egységes bérlet árát, de feltételezem, hogy az legalább annyiba fog kerülni, mint a legdrágább síterep szezonbérlete...)

Könnyű kiszámolni, hogy kb. 10-15 alkalommal kell/kéne magyar terepen síelni egy szezonban ahhoz, hogy ez kifizetődő legyen.
A magyar szezon nem nagyon hosszabb átlag 10-12 hétnél (vagy igen? - ezt most csak magamtól írtam), ami heti átlag min. 1 síelést jelent.

Szerintem ma (kevés kivétellel) ezt csak azok tudják megcsinálni, akik valamelyik síterep közelében laknak, ezért bármikor rövid idő alatt, viszonylag kis útiköltséggel el tudnak ugrani csúszni egyet-kettőt (vagy éppen egy egész napot/estét). Nekik már akkor is megérheti az egységes bérlet, ha 1-2 alkalommal meglátogatnak 1-2 másik terepet, hiszen akkor azt az 1-2 napijegyet meg tudják spórolni.

Viszont aki valamelyik síterep közelében él, az többnyire igen messze lakik az összes többitől. (Kivéve Mátraszentistván-Kékestető és talán Bánkút-Sátoraljaújhely). Tehát nem tud csak úgy beugrani a kocsiba, és keresztülautózni az országon egy szerda délután.

Budapetiek (mint én) vagyunk a legjobb és egyben a legrosszabb helyzetben, mert Visegrád kivételével minden (felvonóval ellátott, színvonalas) pálya 100 km-nél messzebb van, de sehova sem kell 300 km-t mennünk. (Bár Sátoraljaújhely csak Sárospatakhoz van közel :)))

JAVASLAT:
Ha a mostani 3 üzemeltető mellé csatlakozna még a Sípark és Sátoraljaújhely is, akkor el tudnék képzelni ilyen bérletek:
- Mindenhova 1-1 napra érvényes bérlet kb. 18-20.000 Ft-ért
- Mindenhova 2-2 napra érvényes bérlet kb. 35-40.000 Ft-ért

Ezzel országjárásra és változatos síelésre buzdítanánk az ember fiát, méghozzá igen jó áron.
Ugyanakkor a síterepek közelében lakóknak továbbra is megérné megvenni a szezonbérletet, így nem okozna bevételkiesést a síterepeknek.
Én egy ilyen 5 alkalmas bérlettel például biztos beutaznám az országot egy január-februárban.
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.11.30. 14:35
Jólvan.Egyenlőre szuperkomoly az is hogy van ez a lehetőség. Majd kiforrja magát.
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2012.11.26. 22:09
Miért nem csatlakozott Mátra sípark.
Azzal együtt lett volna csudaszép.
Most oda kevesebbet menjünk, ha veszek bérletet?
Meddig lehet kedvezménysen venni?
Bp hol lehet megvenni?
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.11.26. 21:01
Na végre csak beindul valami, egy kis hazai összefogással!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.11.26. 17:59
Előtted írták...
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.11.26. 17:25
Örülök, hogy van ilyen lehetőség itthon is. Több sípálya mikor vesz részt? Úgy lenne az igazi, ha minél többen benne lennének.
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.11.26. 01:14
Igen, mindhárom helyen meg lehet majd vásárolni, egyelőre a Síaréna lehetőségei adottak. A Síarénánál közvetlenül a kapukba dugva használható lesz, Kékestetőn és Visegrádon előtte a kasszához kell a bérlettel jönni, ahol egy aktuális és természetesen ingyenes jegy lesz kiadva.

A Sípark sem fog a jövőben kimaradni, de ebben a szezonban, egyelőre ezzel tudunk elindulni. A szezon tapasztalatai alapján már lesz idő egy teljesebb körű megállapodásra és a bonyolult technikai feltételek biztosítására, melyben még Sátoraljaújhely is biztosan érdekelt lesz.
Előzmény: (Viri 144259)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.