Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a La Grave topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.28. 11:48
A kockázat lehet, hogy kisebb bár ez sem teljesen igaz viszont a mentési költségek hatványozottan magasabbak.
Előzmény: (golo 156156)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.28. 00:08
És a pénztárcádra. Pár száz-ezer €-ért kimentenek mindenhonnan. :)
Előzmény: (golo 156156)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.26. 21:18
Ákos barátomnak ebben is igaza volt. (Mindenben igaza volt.) Azt mondta, mindegy melyiket kötöd, kösd a legolcsóbbat, mert úgy sem fognak fizetni.
Én is mindig Allianzot kötök, hátha egyszer elsodornak a pályán vagy elcsúszom a kádban...
Elolvastam a konkurencia feltételeit is. Nevetséges. Aki ilyet kitalált, annak fogalma sincs az egészről. Miért éppen 500 m? Aláíratni, telefonálgatni? Csak én gondolom, hogy a gyakorlatban ez így nem működik? Mikor lesz végre egy olyan termék, ami nem ilyen idióta feltételeket szab, mikor lesz egy biztosító, aki rájön, hogy pályán kívül KISEBB a kockázat, mint egy túlzsúfolt sípályán? Mindegy. Mindig annak tudatában megyek kívülre, hogy csak magamra vagy a barátaimra számíthatok.
Előzmény: (Xero 155332)
h i r d e t é s
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.18. 17:09
Nézd meg akkor alaposan a szerződési feltételeket. Az Allianz téli sportok biztosítása kitér arra, hogy a nem kijelölt pályán történt baleseteket nem fedezi.

Idézet az ÁSZF-ből:
"Ezüst és Arany termékszintű; biztosítás esetén az a)-p)
pontokban foglaltakon túl nem terjed ki továbbá
q) a veszélyes sportok gyakorlása során bekövetkezett
betegségre vagy balesetre. Veszélyes sportnak minősül e szempontból minden olyan hivatásos vagy
amatőr sporttevékenység, melynek gyakorlásához
speciális körülmények, illetve speciális sportfelszerelés szükséges, valamint minden olyan sporttevékenység, mely során a biztosított a spottevékenységre
kijelölt pályáról letér."

A mentők pedig pontosan beírják, hogy melyik pályán és hol történt a baleset. Sajnos tapasztalat.

http://dl.dropbox.com/u/5201/vegyes/2013-02-18%2017.13.18%20HDR.jpg
Előzmény: (Eszteván 155308)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.02.18. 11:27
Sziasztok,
szerintem egy kicsit túl van tárgyalva ez a biztosítás dolog. Én nem hinném, hogy a hegyimentők, beírnák a jegyzőkönyvbe vagy a számlára, hogy pályán vagy pályán kívül történt a baleset. A helységet írják le, nem hiszem, hogy odaírják a pontos GPS koordinátákat...
Márpedig a biztosítók a számla alapján dolgoznak...

Én mindig Allianzos biztosítást kötök és ott azt mondták, hogy érvényes a biztosítás attól függetlenül, hogy pályán vagy pályán kívül történt, a lényeg az, hogy sízésbe közbe történt és a kötvénybe bejelölték, hogy sízni mész.

Leellenőriztem én is a kötvényt és nincs említés a pályán kivüli részről...
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.