Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Normafa topikból

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
b.aron
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2013.07.18. 18:23
Ha trafikra nem is (hiszen a sí-snowboard sportban alig dohányoznak) :) de a kölcsönzőre és síiskolára biztos pályáztatnak majd!:)
Mindenképp mozdulnia kell a szakmai szervezeteknek, remélem ezt minden szervezet így látja és nem egymásnak betartva, hanem együtt fognak dolgozni!
Előzmény: (Szkíta1 159896)
b.aron
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2013.07.18. 17:56
Szia Gyula!

Én is szívesen részt vennék ezen a fórumon!

Ha gondolod a Vincze Mártont megkérdezhetem, hogy eljönne-e, akkor talán valamit magával vihetne az ott elhangzottakból!?:)
Előzmény: (skioutlet 159897)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2013.07.18. 10:27
Szerintem sem az tesz egy projektet értékessé, ha politika mentes. Ha politika mentes Normafa projektet akar valaki, akkor nyugodtan hátra dőlhet, a következő 50 évben nem lesz semmi. Korábban részleteztem a kapcsolódó fejlesztések (elsősorban közlekedés) szükségességét, ami nélkül itt nem lehet értelmes projektet csinálni. Ez értelmezhetetlenné teszi a projekt pénzügyi megtérülését, ergo magántőke kizárva, ergo politika wanted. Sőt a hatósági procedúrához is polityika köll, teccik vagy sem.
A felhívással maximálisan egyetértek. Mielőtt néhány politikus, merő síszeretetből valami oltári nagy állatságot álmodik és valósít meg, nem árt a szakmai szervezetekkel konzultálni és validálni a meglévő, de még alakítható koncepciót. Ennyi.
Előzmény: (huligan 159915)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.07.17. 22:17
Oké. Kérlek mutass egy magyarországi (de akár EU-s is lehet) politika mentes projektet az elmúlt 500 évből!
Előzmény: (maci-laci 159914)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.07.17. 21:58
Tökéletesen igazad van, volt síélet DE!! Amit most körvonalaznak az köszönőviszonyban sincs a régi kapacitással. Arról nem is beszélve, hogy mekkora probléma volt eddig egy-két rovar nemi élete. Mennyire érdekes, hogy levan tojva miként kefélnek a ritka fajok és húzzunk bele és álmodjunk nagyot . Nagyon jó lenne ha ez a projekt politika ments lenne és mindenki mellszélességgel támogatná, de a mesékben nem hiszek.
Előzmény: (huligan 159910)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.07.17. 20:45
Nem értem amit írsz. Normafán volt sí élet, de betiltották. Hogy jön ide a politika? Miért mindenkinek ez a fő gondolat menete. Természetesen lesznek választások jövőre, ez egy nagyon jó kampány projekt, természetes az hogy kormányközeli vállalkozók fognak dolgozni rajta, természetes, hogy mutyi lesz, és??? Ez mindenhol így van és mindig is így lesz!

Nem erről szól a felhívása Gyulának. Nem a politikáról és főleg nem a húsosfazékról.

Inkább arról, hogy van egy elképzelés, amihez a hozzáértők hozzá tudnak tenni társadalmi/sportbaráti szerepvállalás címszó alatt... Nem kellene ezt túl gondolni...

A Normafa több tíz éve porondon van. Most egy kicsit nagyobb a lelkesedés és az ígéret, mint a múltban.

Előre kellene tekinteni, nem pedig igazi passzívmagyarsággal elásni a föld mélyére a kezdeményezést, mert ez a trendi kishazánkaban...
Előzmény: (minerel 159909)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.07.17. 20:11
Engem azért érdekel, hogy miről fogtok tudni beszélni amikor még semmi konkrétum nincsen. Ez kb olyan mintha a leendő sólyom légitársaságról kezdenénk konferenciázni. De tényleg miről fog szólni? Hány felvonó legyen vagy hova ássák majd Normán azt a bazi nagy gödröt amit majd visszafednek, hogy aztán víztározóként üzemeljen?
Hívjátok meg a kivitelező céget is ami természetesen a K..gép lesz és természetesen semmi mutyiság nem lesz hiszen egy síelő lesz a főbáb a csapatban.
Előzmény: (skioutlet 159908)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2013.07.17. 19:35
Szia Viktor!

Megtisztelő, ha ott leszel a tanácskozáson, szeretettel várunk!

Remélem sokakat fog érdekelni a téma. Valószínűleg előzetes regisztráció szükséges lesz, annak érdekében, hogy előre belehessen lőni a létszámot. Majd ehhez tudjuk igazítani magát a helyszínt is.

Elképzeléseink szerint a tanácskozáson azon szervezeteknek lesz módja kifejtenie a maguk véleményét, segítő javaslataikat felvázolni, akik egyértelműen az elképzelés mellé tudnak állni.

Akik valamilyen oknál fogva esetleg inkább ellenzik az egész elképzelést - szervezzenek maguknak erre egy másik fórumot:)
Előzmény: (huligan 159900)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.07.17. 12:00
Nem vagyok szakértő, de szívesen részt veszek egy ilyen jellegű találkozón!
Előzmény: (skioutlet 159897)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.07.17. 11:28
A rizikó benne van. De ugyanezt el lehet mondani minden komoly vállalkozásról. Azért is tartom jó jelnek, hogy nem jövő télen akarják üzembe helyezni az egészet, hanem mintha úgy tűnne, hogy szánnak időt és forrásokat a tervezésre is.
Előzmény: (Szkíta1 159896)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2013.07.17. 11:00
Egyetértek a tervezés fontosságával kapcsolatos észrevételeddel.

Részben ezért is újra beillesztem ide az öt nappal ezelőtt már itt megjelent felhívásomat. Egyúttal köszönöm a már jelentkezők megkeresését, visszajelzését!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FELHÍVÁS

A Normafa és környékének kormányzati szinten felvállalt fejlesztési terveinek megjelenése kapcsán feltétlenül szükségesnek érzem, hogy a hazai sísport szakmai képviselői, a sísportban mozgó különböző gazdasági
szereplők is alakítsák ki a saját véleményüket, javaslataikat, ezzel is segítve a tervek lehető legjobb, legoptimálisabb megvalósulását.

Nagy valószínűséggel maguk a fejlesztést felvállalók és a közvélemény is örömmel veszi, ha ezek a szakmai vélemények valamilyen formában artikulálásra kerülnének. Ez a téma feltétlenül megérdemel egy olyan komolyabb tanácskozást, ahol minden olyan szervezet, amely a fejlesztés mellett kiáll, részletesen kifejthesse építő javaslatait, segítő ötleteit.

A tavaly tavasszal megrendezésre került sí balesetvédelmi szakmai konferencia sikere bizonyította, időnként szükség van a hazai sísport együttes fellépésére. Ezúton felkérem a szakmai műhelyeket, az érdekelt gazdasági szereplőket, hogy amennyiben a tervezett tanácskozáson véleményüket szeretnék kifejteni, jelezzék számomra. A SkiOutlet ugyanúgy, mint a balesetvédelmi konferencia megszervezése esetében már megtette, most is teljes mértékben felvállalja a rendezvény összes költségét és annak lebonyolítását.

Tervezett időpont: 2013. október 13. ( vasárnap ) .

Köszönettel várom az érintett szervezetek jelentkezését.

Fehér Gyula
SkiOutlet
Lavina-Sport Kft.
ügyvezető

E-mail:
feher@skioutlet.hu

Telefon:
0036 309147 045
Előzmény: (Szkíta1 159896)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2013.07.17. 10:46
A beruházás Fürjes Balázshoz fog tartozni, ha jól értettem a komány határozatot.
A kondérhoz nem engednek senkit, ez már régi szokásuk...
Szakmai szempontok figyelembe vételét a szakmai szervezeteknek kell kiharcolni, magától nem fog menni.
Én trafikot akartam ott nyitni, de ez nem szerepel a tervek között. :)
A síelés gondos megszervezése a legösszetettebb és legkörültekintőbb sport-szabadidő szempontú tervezést igényli, a környezetvédelmi szempontokon túl. Ha nekiesnek ennek az ügynek, mint vak az anyjának, az később helyreállíthatatlan problémákat okozhat...
Előzmény: (b.aron 159892)
b.aron
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2013.07.16. 22:49
Egy szakember a tűz közelében szerintem még kevés lesz! Sok-sok kérdés van amit jó lenne, ha hozzáértők oldanának meg, de vajon ki ülhet a kondérhoz majd? :))
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.