Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Időjárás Magyarországon topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1162 élménybeszámolót írt
1162
20 éve tag
2016.02.29. 09:45
Ha már szóba került, bármilyen, bármekkora szélerőmű telepítése ma Magyarország bármelyik részére nem kifizetődő. Még teljesen folyamatos üzemeléssel is kevesebb áramot termel, mint amennyibe kerül. Egy kicsivel talán jobb a helyzet, de sajnos ugyanez a helyzet a napenergiával is.
Előzmény: (hpetya82 188075)
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2016.02.28. 21:34
Minden tiszteletem az Eplényi pálya üzemeltetőié. Kétszer magam is jártam ott és tényleg elismerésre méltó amit ott létrehoztak.
Azonban a 60 napja nyitva Eplény szerintem kicsit félrevezető.
Jónéhányszor ránéztem a webkamerákra az utóbbi időben amikor a pályák már nem voltak igazán jók (persze ez nem reprezentatív) és alig láttam síelőket a hétvége kivételével. Viszont amikor jók a körülmények tényleg hatalmas az érdeklődés. Sokszor elhangzott, hogy egy évben kb 90 nap kellene a fenntartható üzemeltetéshez.
Eplényben ez már többször megvolt, persze ebbe benne vannak a fent említett alapjáraton üzemelő napok is.
Ha ilyen időjárás lesz egymás után több télen, akkor szerintem lehet itt fejleszteni, de ez sem fog segíteni.
Ha Alsó-Ausztriában is sok helyen gond van, akkor mit várunk a hazai síterepektől.
Szlovákiában Donovalyn és Jasnán is ahol 1000 méter körül van az alap számtalanszor elvitte a havat az eső. Mönichkirchen esetében ugyanez a helyzet. Elég rossz kilátások.
Még ha vannak is olyan napok amikor megül a hideg a völgybe és lehet hóágyúzni az eső mindent tönkretesz.
Vagy be kellene fedni a pályát eső ellen? :-)
Mindenhol azt írják, hogy a hóágyúzás rengeteg költség.
Nem tudom, hogy a víztározóban összegyűjtött vízért is kell-e fizetni, de az áramért biztos. Én azt nem értem, hogy kisebb szélerőművet miért nem lehet a csúcsokra telepíteni annak érdekében, hogy legalább az energia szinte ingyen legyen.
Én például kifejezetten örülnék a 7-es pálya meghosszabbításának, de már évek óta halasztásra kerül gondolom nem véletlenül. Ez a tél biztos nem segített a megvalósításhoz. Én biztos, hogy inkább a lankás egyszerűbben behavazható kék pályákat preferálnám. Eplényben pl. nem értem, hogy miért nem a hosszabb hetes pálya gondolata fogant meg először a sok 1 -esen kívüli egyéb fekete, piros pálya helyett, amiket jó esetben kb 1 hétig lehet üzemeltetni. Szerintem pont a tanulásra családi síelésre kellene rámenni, ahhoz pedig kellene a tanulópálya után egy biztosan hóágyúzott enyhe lejtésű pálya.
Mönichkirchenben pl. az alsó kék pályát a kőmentesítésnek tereprendezésnek köszönhetően kb. 20 centi hóval már üzemeltetni tudják.
Véleményem szerint csak akkor érdemes hatalmas pénzeket akár Uniós akár befektetőiről legyen szó a fejlesztésekre áldozni, ha az előreláthatólag egy hosszútávú üzemeltetést tesz lehetővé.
Persze reméljük, hogy ez a tél is csak kivétel volt és vészmadárkodás a felmelegedés ilyen szintű hatásának emlegetése.
Bízom benne jövőre az időjárás rácáfol a kutatásokra.
Előzmény: (skioutlet 188071)
skioutlet
841 élménybeszámolót írt
841
18 éve tag
2016.02.28. 19:04
Eplény tartja magát.
Egy kis cikk arról, hogy miként lehetséges ez:
http://sieljitthon.hu/miert-szukseges-a-technikai-a-fejlesztes-a-hazai-sipalyakon-2016-februar-28/
Előzmény: (WAndrea 187751)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.02.24. 01:08
Köszi, ez zseniális, pont ilyesmit keresgéltem! :)
Előzmény: (WAndrea 187751)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2016.02.18. 11:59
Ez tényleg szomorú.
Ráadásul, ha ez az előrejelzés https://www.idokep.hu/elorejelzes/Nagy%20Hideg-hegy igaznak bizonyul, sokkal több napra ebben a szezonban már egyik síterep sem számíthat.
Minőségi sízés legalábbis itthon már nem lesz :(
Előzmény: (WAndrea 187751)
WAndrea
1075 élménybeszámolót írt
1075
22 éve tag
2016.02.18. 11:28
Szomorú szezon ez a hazai síterepeknek.

A sielok.hu által gyűjtött hójelentés adatokból készítettünk egy összefoglaló táblázatot a magyar sípályák üzemnapjairól. A táblázat azokat a havas napokat mutatja, amikor az adott síterepen legalább egy lift üzemelt. Az utolsó oszlopban az adatok naponta dinamikusan változnak.

Jelenleg ez a helyzet:
https://sielok.hu/kerdes/hany-napot-uzemeltek-a-hazai-siterepek/
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
Havazás Előrejelzés
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.