Mindig tanul az ember:)
Kérdésedre (pontos adatot nem ismerek) válaszul: minden relatív. Egyik oldalról nyilván kis százalékban, kevesen. Másik oldalról viszont jóval többen, mint azt gondolná az átlagember.
Néhány példát ismerek, így:
A Felső-Mátrai Zakupszki László Általános Iskola Mátraszentimrén a Síparkba, Gyöngyösről több iskolából Kékestetőre, Budapesten Pestszentlőrincen és Újpesten is több iskolából viszik műanyagra a gyerekeket.
Valószínűleg ennél jóval több helyszín is van. Gondolom az Iskolai Síoktatók Szövetsége erről a kérdésről többet tud.
Kis guglizás után viszonylag sok olyan iskolát lehet találni, ahol a testnevelés kerettantervükben szerepel az alpesi síelés. Tudomásom szerint több iskolában most tervezik ennek beiktatását a maguk Kerettantervébe.
Egyébként tehát ez sehol sem kötelező. Lehet többféle alternatíva közül választani. Az osztály egyik fele mondjuk a síelést választja, a másik fele pedig mondjuk nordic-walkingot vagy mást. Sok múlik az iskolaigazgató hozzáállásán és az adott testnevelőn.
Részlet a Kerettantervből:
"Ismeretek/fejlesztési követelmények :
MOZGÁSMŰVELTSÉG
A helyi tantervben rögzített választás szerint legalább két, az évszaknak megfelelő és a helyi személyi és tárgyi körülményekhez, feltételekhez igazodó fizikai aktivitás: feladatok és játékok havon és jégen; siklások, gördülések, gurulások, gurítások különféle eszközökkel; hálót igénylő és háló nélküli labdás sportok, játékok;labdás játékok különféle labdákkal; falmászás; íjászat, lovaglás; karate, nordic-walking, vívás. Egyéb szabadidős mozgásos, táncos tevékenységek.
ISMERETEK, SZEMÉLYISÉGFEJLESZTÉS
A különböző időjárási körülményekhez és sportágakhoz igazodó bemelegítés.
A választott aktivitáshoz köthető balesetelhárítási ismeretek.
A választott mozgásrendszer játékszabályainak ismerete és alkalmazása.
A szabadban és különböző évszakokban végzett testedzés egészségre gyakorolt hatásai.
Környezettudatos viselkedés ismeretei és betartása.
A sportolási formának megfelelő öltözék tudatosítása."