Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kékestető topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
42 élménybeszámolót írt
42
10 éve tag
2022.01.09. 17:22
Miből gondolod, hogy nem éri meg havat csinálni a szánkózóknak? Ha nem lenne hó, akkor harmadannyian sem mennének fel autóval és nem fizetnék ki az 500Ft/autó parkolási díjat. Plusz a vendéglátóipari egységek is jól járnak ha felmennek a népek és történetesen ugyanaz a cég üzemelteti a parkolót, mint az éttermeket, kilátót, stb.
https://kekesteto.hu/parkolas-a-kekesteton/

Tehát ránk, síelőkre nincs szükségük, ezt el kell fogadnunk. Sokkal nagyobb befektetés sípályát üzemeltetni, mint egy parkolót vagy éttermeket, amik egész évben termelnek.
Hókupac
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2022.01.09. 12:54
Talán belefáradtak az állandó veszteséges üzemeltetésbe. A gazdaságos működés lehetőségét jelentő fejlesztések megvalósításához ( csak példaként : víztározó kialakítása, északi pálya hópótlásának megoldása ...) meg a környezetvédelem sorra nem járult hozzá. Így hiábavaló az üzemeltetés mögötti tőkeerős cég jó hozzáállása. Ezért Kékest a síelés vonatkozásában nyugodtan felejtsük el, ahogy Galyatetőt már elfelejtettük .Ha lejár a működtetésre vállalt évek száma, - bezárnak. (-...szerintem)
gyulimuli2
229 élménybeszámolót írt
229
17 éve tag
2022.01.09. 09:23
syorg úgy látom sajnos igazad van a látványpékség gondolattal. Napok óta az esti órákban elinditanak egy vagy két hóágyút aztán hajnalban megáll minden. Ennek igy semmi értelme .Napközben a turisták össze is túrják az egészet.Nem tudom mi a tervúk de ha csak a szánkósoknak csinálnak havat abból sok haszon nem lesz.Mivel a kékesi főgépész tojik ránk ezért nem sok minden tudhatunk.
Előzmény: (syorg58 214087)
syorg58
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2022.01.07. 11:38
Volt egy kis hóágyúzgatás éccaka (látványpékség).
Amennyiben nem esik vagy 20-30 cm hó, itt nem igen lesz idén 800 m-es sípálya, max a fele.
ttamas1028
208 élménybeszámolót írt
208
15 éve tag
2022.01.06. 22:14
Azért az MSZI mostoha körülmények azért erős túlzás.
Az hogy sokan vannak most az várható volt.
Az valóban baj, hogy nem olvassák a fórumot, és a sok apróbb ötletre, panaszra nem igazán reagálnak.
(Kamera áthelyezése..)
gyulimuli2
229 élménybeszámolót írt
229
17 éve tag
2022.01.06. 21:10
Azért még ne temessük kékest most látom valami történik. Hajrá szeerintem ha bejön a hideg jövő héten Rezsőék is nyitnak
matyofoldi
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2022.01.06. 20:15
Sajnos már úgy látom csak nosztalgiázni lehet e siterepről! Gyalázatos, hogy az ország legmagasabb pontján nem működtetik a pályát!! Lényegében a Dunán innen nincs lehetőség síelésre. Olvasom a mostoha körülményeket is Mátraszentistvánról is.