Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Az élvezeti síelő topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3479 élménybeszámolót írt
3479
14 éve tag
2024.10.05. 21:05
Gondolkodom az íráson. Szép volt a Trans Fogaras, még szabb a Trans Alpin, csak el kell döntenem, hogy az élményt megtartsam magamnak, vagy másokat is részesítsek belőle.
A mai élvezeti síelő már nem a régi örömöket hajszolja.
Előzmény: (fezso6 221435)
csabor
3479 élménybeszámolót írt
3479
14 éve tag
2024.10.05. 21:02
A képeken látom a meglepetést. Ahogy nézem még jég is volt.
Én készülök (az asszony reszket). A hátsó ülés előtti teret teleraktam már (két garnitúra hólánc. homok, ablakmosó, két lapát, egy kanna benzin, meg amit el lehet képzelni.).
Az indulás napján elméletileg 40 cm hó esik, de amikor a hágón megyek a hírek szerint sütni fog a nap. Meglátjuk...

Más: két kalapot is tettem a kocsiba, mert az egyiket megemelem előtted Gabóca! Aki ott felteker az megérdemli, hogy fedetlen fővel lásson.
Előzmény: (gaboca 221434)
fezso6
141 élménybeszámolót írt
141
15 éve tag
2024.10.05. 13:52
Számomra a hágók még nem annyira érdekesek mind a sípályák, de ahogy Te írtál a síeléseidről biztos ,hogy a következő kalandjaidról is élvezetes írásokat fogunk Tőled olvasni.⛷️
Előzmény: (csabor 221430)
gaboca
3384 élménybeszámolót írt
3384
15 éve tag
2024.10.05. 12:28
Van olyan is, nekünk szeptemberi bicós megtekerésnek tett keresztbe a korai havazás.
Ez volt az első lehavazás, meglepett néhányakat.
Előzmény: (csabor 221433)
csab-0.PNG
csab-1.PNG
csab-2.PNG
csabor
3479 élménybeszámolót írt
3479
14 éve tag
2024.10.05. 11:29
A filmen nincs hó. Nekem van.
Előzmény: (gaboca 221431)
csabor
3479 élménybeszámolót írt
3479
14 éve tag
2024.10.04. 22:03
Közeleg a szezon, s bizonyára tömegek gondolkodnak azon, mit csinál most az élvezeti síelő?
Jelentem folyamatosan webkamerák képét nézegetem. Az okok a következők:
Minden valószínűség szerint befejezem sokra hivatott síelői pályafutásomat. Be kell, mert nem bírja a derekam, műtétről pedig a négykézlábadozásig hallani sem akarok. Bizonyára megfordulok még sípályák környékén, nem tudok elszakadni a hótól, a tiszta levegőtől, az agymosó nyugalomtól, a hütték világától, de kirándulásaimra már nem viszek lécet.
Azt mondják viszonylag normális emberek is képesek megőrülni hetven felett, hát még én!! Kitaláltam mivel növelem adrenalin szintemet. Hágót fogok mászni. Nem lábon, hanem autóval. Legyen minél kanyargósabb, minél magasabb.
Ezért nézem a webkamerák képét. Napokon belül indulok (olaszul) Passo Stelvióra, (németül) Stilfser Jochra. Remélem felengednek. (mellesleg erre is van sípálya) Az út nyáron is kihívás, de most a kamerakép alapján 40 centiméter hó van a környéken. Természetesen kedvenc feleségem is jön velem, ezeken az utakon a rémülettől benne szakad a hang. Ausztriából átmegyünk Olaszországba, „végigzúgunk” a Stelvión, aztán vissza a Brenner hágón, természetesen nem az Európa hídon, hanem a régi nyomvonalon. Jó útnak igérkezik.
Gyakorlatban vagyunk. Múlt hónapban végig mentünk a Trans Fogarason, aztán a Trans Alpinon. Legendásan rossz idő volt, talán meg is írom.
Most még nézem a kameraképeket, s találtam is egy hágót, ami 7 méterrel magasabb. Jövőre is van még kihívás!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.