Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
vbence
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.03.23. 18:12
Köszi, ez eléggé átfogó válasz volt, hasznosítom majd. :)
Goofy és switch között mi a különbség?

(Azért látszik hogy soha senki nem tanított életemben, van némi /főleg elméleti/ hiányosságom.)
Előzmény: (ConClark 88054)
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2010.03.23. 01:02
pfúúú gyerekek, most vagy nekem van késő,
vagy vki nagyon félre értett vmit!

carving, 0-ás kötésszög, puha lap? jájjj...
ezek hogy kerültek egy kérdésbe???

a goofy is szóba került vhol (amúgy sztem a switchre gondoltál) ez van extrém carvingban is (alpin) de lövésem sincs ilyenkor hogy áll a kötés, de tuti nem nullában :s

sima carving az természetesen ok, de ahhoz meg nem kell semmi extra, mivel minden lap ívelt, így azon el fog karcolni.
azért a jó cipő, egy közepes all-terrain lap nem árt hozzá, de azt úgyis érezni fogod, amikor már jön a sebesség és nem lesz pontos, kenődik a lap a kanyarban.
a kötésszög alapból: 30/15, ha már megy az összetett ív, akkor jöhet a kacsa és a switch, ezt ált 30-10/-30-5fokos kötéssel szokták, ahogy neked kényelmes, de ha carving felé kacsingatsz maradj egy irányban és ott próbáld növelni a szöget. de ha nagyon sebesség megszállott vagy lehet, hogy ki kéne próbálnod egy karistra az alpint.
írtad, hogy szűzhavazni szeretnél. akkor is keményebb hosszabb lapra lesz szükséged, mert ezzel valszeg el fogsz süllyedni, bár ez súly függő. esetleg addig kipróbálhatod, hogy a hátsó, vagy minkét kötést hátrébb rakod, ha nagyon süllyedsz, egy próbát megér, de csodák nincsenek...

45ös lábnál már esélyes a wideos lap de ezt már akkor is láthattad amikor vetted a lapot, hogy lelóg a lábad, vagy sem. ha télleg lelóg és így adták el neked, a helyedben én nem vásárolnék többet ott... és legközelebb kérdezz előbb ;)

ezt a nullát mondta vki, vagy ez honnan jött? :o
szal, a kötésetek ne legyen nullába!!!
idén különösen sok 0ás kötést láttam a pályákon...
nemtom ezt ki találta ki, de jó lenne ha ezt elfelejtenétek sürgősen! ha másért nem, a térdetek épsége miatt! ;)

szal, inkább kérdezzetek!
jah, és üdv a boardosok között!!! ;)))
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.