biztosat nem tudok mondani, mivel meg nem inditottam be az enyemet, de okoskodni tudok :)
1) a ventillator racsa nem ad eleg iranyitast a vizcseppeknek, ezert hasznalok csovet (laminaris aramlasban messzebb jut a permet)
2) a hagyomanyos szorofejek cseppjei tul nagyok lesznek (a hopihe nagyon apro jegkristalyokbol all ossze, a nagy cseppek ha meg is fagynak (lassabban is fagynak a meretuk miatt), akkoris sanszos, hogy csak jegkasa lesz.
Tovabbi eszreveteleim:
3) erdemes megnezned egy "nedves homerseklet" (angolul wet-bulb) tablazatot, ami megmutatja, hogy a parologtatott (porlasztott) viz mekkora hot veszit adott paratartalom es kulso homerseklet mellett. ez is ravilagit, hogy a porlasztas nagyon fontos, es azt hiszem, hogy ezert (is) hasznalnak sokan nagynyomasu mosot havat csinalni.
4) a ventillator celja az en konfiguraciomban az, hogy a 100 mikronos permetet (nem cseppek, hanem finom kodpermet!) felfujja, menet kozben megfagyjon es hopihekke osszealljon.
5) a ventillator az en esetemben negy darab 250mm-es axial ventillator, melynek darabja 720 kobmeter levegot tol orankent (osszesen majd' 3 ezer per ora), de igy is fosok, hogy nem lesz eleg a 17-18 km/o szelsebesseg ahhoz, hogy eleg magasra nyomja fel a fagyofelben levo permetet.
Ismet jelzem, hogy meg nem inditottam be a gepezetet, a kodolo fejek is csak tegnap erkeztek, igy amit irok, az csak sajat, gyakorlati apasztalatot nelkulozo, ugyanakkor sokszor szamolassal ellenorzott gondolat :)