Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Arieseni - Aranyos

ÜZENETEK (1051)Időben csökkenő Időben csökkenő
P.Csaba
30 élménybeszámolót írt
30
18 éve tag
2005.12.05. 14:28
csaba.orban!
Véletlenül nem Mogosán voltatok ? Az Nagybánya fölött van, és a második letérőnél hoztak létre egy új üdülőcentrumot. Én tavasszal voltam ott, a környezet gyönyörű, a szállás kiváló, csak a pályáról nem tudtam meg semmit. Tényleg új a felvonó csak nem tudtunk infót szerezni a pálya rendszeréről , már nem volt akkor hó. Az előtte lévő régebbi sípálya az olyan romános, abszolut kezeletlen kemény nomád. Ez a tó melleti rész, amúgy ez is nagyon szép, de csak jó sielőknek való. Ha lenne infód részletesebben, akár képek is, sokat segítene sielőtársainknak. Én is megnézem télen, mert igy már izgat, milyen a terep. Üdv: P Csaba
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2005.11.22. 20:02
Szia Csaba.Hol van ez a hely pontosan?
csaba.orban
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.11.17. 11:16
Én tavaly voltam kint elöször sízni Romániába , Arra gondoltunk hogy olcsó illetve valami vadra vágytunk . Kimentünk és egy iszonyatosan szép tályra értünk ahol ment az élet és tele svédekel meg norvég meg dán turistákal . Ez nyíregyházától kb 120 130 km-re van , budapestől 310 320 . Oriási hó mennyiség várt ránk . Kb 2.5 3 méter helyenként még akár 4 méter is . ez Nagybányától 7 km a pályarendszer és amint megtudtuk 10 milió euronyi pénzt tapsoltak el a pályarendszerre és vadi új az egész . Pl a szobát mi avatuk fel . 80 euro volt az apartman amiben 4-en elfértünk és még szauna és fitnesz terem is volt . tömeg nincs .. . és sorba állás se . hétközbe iszonyat nagy a csend de 4 személynél beinditják a felvonot ami természetesen francia felvonó . Egyik pálya ami piros az kb 5 km mit a fekete az 6 és van egy olyan variáció is hogy körbe lejösz az erdöbe ami nagyon gyönyörü ott meg 12 km ... ratak van hóágyú is dehát az utobbi azt nem igazán használják mert hó az van
nekem pozitiv románia és kimegyek idén is pl két hét mulva egy hétvégére
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.23. 18:40
Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!
P. Csaba
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.11.26. 08:27
Sziasztok sporttársak!
Mi barátainkkal Borsa-t és környékét szeretnénk felfedezni síelés szempontjából. Ha valaki tudna információkat a pályákról, szállás lehetőségekről, árakról, nagyon szépen megköszönném. Egyébként jó dolgokat hallottunk erről a terepről, de több szem többet lát.
Előre is köszönöm az információkatz
ZoLe$
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2004.11.01. 11:07
Lehet későn írom, de gondolom aki erre téved annak a későbbiekre hasznos lehet.
Én már többször is voltam Aranyoson, de csak 1-1 napokat ami bőven elég is volt. Ugyanis csak egy pálya van ami ha jól emlékszem 1500m hosszú. Egyetlen egy felvonú jár ehhez a pályához. A felvonó ára drágának mondható Romániához és a pályához mérve. Bérlet nincs, jegyet kell venni és mindig oda kell adni egyet a felvonókezelőnek, szal egyszer odamész veszel min. 10 jegyet aztán szépen elosztogatod emberünknek :)
A pálya kezelését valóban nem viszik túlzásba. A nehézségéről annyit, hogy a pálya teteje egy viszonylag erős piros pályának felel meg a pálya elsó harmada viszont egy nagyon lankás kék. De ki lehet hamarabb is szálni a felvonóból, így a kezdő sielők is elboldogulnak.

Viszont szerintem sokkal jobban emgéri elmenni Brassóba. Ott múlt télen voltam egy hétig de teljesen meg voltam vele elégedve, az már "nyugatias", de még nem az. Nekünk az első pár napban nem sok havunk volt _> jeges pályák. De aztán egy este esett kb 50cm hó amit nem nagyon tudtak kezelni...
Jahh és az utólsó napunkon -24fok volt amiért (törvényi rendelet) a kabinos felvonók nem üzemeltek ezért mászni kellett rengeteget ebben a hidegben, térd/combig érő hóban...
De mindenesetre én meg voltam vele elégedva...

Remélem tudtam segíteni, ha van valami kérdésetek, tegyétek fel nyugodtan
Robert1908
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.03.31. 16:13
Szia Laszlo,

kerlek, ird le az arieseni elmenyeiedt, amennyiben jartal arrafele.
halas koszonet,
Robert
István74
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2004.02.10. 20:01
Itt 1 útvonaltervező. Nagyon hasznos, nem kell térképet venni. Tud még valaki több infot erről az Arienes-ről. ? pálya, ? felvonó, milyen magas, mennyire hóbiztos. útvonal: http://route2.tiscover.com/route/
Cserkész
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.01.16. 16:54

A Dimaptól - https://www.dimap.hu - rendeld meg a kétnyelvű Erdély autós térképet (2 nap alatt küldik). Az aranyosi pálya szerintem csak hétvégén üzemel és nem sok jót hallottam róla.
Én Hargitafürdőt vagy Brassó-Polyánát (ez utóbbi nyugati színvonal) ajánlom 14 pályával, 50 sz. felvonóval stb. Viszont messze van, tőletek: 400-500 km.
Szabolcs
Katalin
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2002.01.14. 18:35
Szia !
Elküldtem a kérdést kolozsvári rokonainknak, valamint most jöttem haza Szlovákiából és a buszt vezető sísportárs is segített a kérdésedre válaszolni :
Kolozsvár :
".. Megkerestem a térképen a sízőhelyet. A neve helyesen ARIESENI és Békéscsabától kb. 170 km-re van. Mint írtad, Tincaig tudtad térképen követni, tehát onnan a fontosabb települések feltüntetésével foglak eligazítani, ahol van magyar neve a helységnek, azt is leírom.
Tinca - Tenke
Bratesti-nél a DE 79-es útra tértek
Beius - Belényes
Cimpeni - Felsőmezős DN 75
Dr.Petru Groza - Vaskohsziklás
Izlaz
Arieseni - Lepus
Remélem, segítségedre lesz ez a kis leírás! Egyébként próbáld meg levenni az Internetről a KIUT nevű programot. Ez Erdély, Felvidék, Magyarország nagy részének térképeit tartalmazza."

Sísportárs buszvezető :
Békéscsabáról szombat, vasárnap rendszeres járat indul oda sielokkel (és mi pont egy ilyen utat is járó busszal voltunk). Telefonszámuk : 66-321-666
Akik a szlovákiai csapatból voltak meg voltak elégedve, bár a pálya karbantartásra kicsit elhúzták a szájukat.
Szia : Katalin
Turbucz László
1 élménybeszámolót írt
1
22 éve tag
2001.12.20. 10:54
A segítségeteket kérem! Békéscsabai lakos lévén próbálok közeli megfizethető síelési lehetőséget keresni magam és kezdő gyermekeim számára. Kézenfekvő közelségben van Románia, hallottam is egy nem messze lévő (150 km) helyről, ahol lehet síelni. A neve: Arienes (ha jól írom), és magyarul Aranyost jelent. Annyit tudok, hogy Békéscsabáról Salontán (Nagyszalonta) keresztül Tinca (Tenke) felé kell menni, majd Beius (Belényes) felé haladok tovább.... és itt megállt a tudományom, ugyanis nem tudok sehol utána járni a pontos útvonalnak. Tudtok segíteni?
Bármilyen előrébb vivő információt nagyon megköszönnék!!!

Sziasztok: Laci
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.