Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek összefogása - közös bérlet?

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.03.06. 19:19
Szerintem ez a topic a sípályák összefogását célozza és nem az uszítást...
Ahogy én tudom...
Előzmény: (Robin 136688)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.03.06. 18:53
Igen, talán még itt is lehetett róla olvasni valamelyik Hó-Show-s cikkben.
Előzmény: (Robin 136688)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2012.03.06. 18:47
Ahogy én tudom volt egy hasonló kezdeményezés Eplény felé a Sípark részéről még novemberben. A meghiúsulás nem a Síparkon múlt !!! No comment ....
Előzmény: (gyf 136678)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.03.06. 18:41
Erre is jó példa az említett SSSC. Vannak ott is olyan helyek, ahol az SSSC kártya nem működik (pl. Weisssee), ilyenkor a kártya felmutatásakor a pénztárban kiállítanak aznapra egy napijegyet és gondolom feljegyzik a rendszerben, hogy az adott számú kártyát aznap ott használták.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.03.06. 17:51
Az SSSC-vel nem tudom hogyan működik, de egyszer Olaszországban egy teljesen különálló tányéros lifthez keveredtünk. Ott volt lehetőség szánkózni is. Volt beléptető rendszer, de nem voltál arra kényszerítve, hogy azon keresztül közelítsd meg a beszállót. Mi így is tettünk, mert könyebb volt így beszállni. A liftmester megkért, hogy annak ellenére, hogy tudja, hogy van bérletünk, legyünk szíves "becsekkolni a rendszerbe", mert ezt a liftet ez és ez üzemelteti és ezután kapják a lóvét... Tehát ha van egy kompatibilis rendszer, akkor a beléptető kapuk költségosztóként működnek...

Ez olyasmi lehet mint a pontos kártyák. Menő lift sok pont, csoszkó lift kevés pont...

MNSK = Magyar Nagyonjó Sí Kártya

:)))
Előzmény: (gyf 136678)
12aDscn5004.jpg
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.03.06. 16:47
Jó ötlet! Persze Eplényből ne várjunk kommentet....
Hogy működik ez Ausztriában SSSC-vel?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.03.06. 12:03
Hát igen, az optimális az lenne, ha a kasszához se kéne odamenni, csak csúszni egy ilyen bérlettel és a bevétel elosztása is használat függvényében lenne lehetséges. MSZI-n és Eplényben is kártyaolvasó van, hogy ezeket mennyire lehet "összehangolni" nem tudom. Visegrádon viszont még a papír alapú jegy a divat. (Kékesen még nem voltam.) Ha előre el lenne döntve, ki milyen részt kap a befolyt összegből, akkor szerintem már az adminisztráció egyszerűbb lenne.

Pl. MSZI-n vásárolt éves Super Skipas működne az MSZI liftjein, a többi síterepen meg ingyenes napijegyet lehetne kérni a kasszánál. (Ha valaki Eplényben vette ott használhatná gond nélkül és MSZI-n kaphatna ingyenes napijegyet a felmutatásával ...)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2012.03.06. 10:14
Kedves RM!

Jó ötletnek tartjuk amit írsz! A mi részünkről nincs akadálya a közös síbérletnek! Egy nehézség azonban adódik majd... a beléptető rendszer mindenhol más típusú!
Előzmény: (RM 136636)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.03.06. 10:08
Akkor van esély közös síbérletre vagy ennek technikai akadályai vannak? Őszintén szólva a jelenlegi kb. 60eFt-os szezonbérletár egy pályára pl. számomra nem annyira csábító, mert sem Eplény sem MSZI nem elég nagy ahhoz, hogy ott 5-10 napnál többet síeljek egy évben. A pestiek számára pl. szerintem egy Visegrád, MSZI, Eplény "csomag" (esetleg Kékessel megtoldva) már lényegesen csábítóbb lenne. És egy ilyen bérlet ugye erősen nyomná a zsebemet, ha pl. szlovák vagy osztrák pályákon rónám a köröket. :-) Ha még bekapcsolódó szállásadóknál, éttermeknél, esetleg termálfürdőknél ... némi kedvezményt is adna ...

(Ez a trend már a szomszédoknál is megfigyelhető. Lásd. Slovak Super Ski Pas, Salzburger Super Ski Pass ..)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.03.06. 09:57
Szerintem csak az akarat,de az viszont lehet,hogy nehéz dió lesz.


P
Előzmény: (RM 136627)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2012.03.06. 09:50
Szerintem éppen a magyar síterepek közt a valóságban sokkal inkább jellemző az összefogás, szolidaritás, egymás segítése, mint azt sokan gondolnák vagy az más területeken jellemző.
Igaz persze, hogy nincs mindenkinek mindenkivel kapcsolata vagy egyes üzemeltetők máshogy állnak hozzá, a nehézségek, feladatok és célok (általában) közösek vagy hasonlóak. A legtöbben pedig nem úgy gondolkodunk, hogy mi akarunk a legjobbak lenni Magyarországon és magunkat a többi fölé pozícionálni, hanem mind azt akarjuk, hogy legyen kulturált síelési lehetőség itthon is, hogy ne kelljen egynapos síelésekre is külföldre járni, hanem itthon lehessen télen szabad levegőn jó körülmények között sportolni - ezért dolgozunk és ha más sikereket ér el, azt úgy tekintjük, hogy az Magyarország és a magyar sísport sikere, nem pedig a "konkurenciáé".
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.03.06. 09:30
Nekem az a furcsa, hogy mindig mintha rivalizálást éreznék a magyar terepek között, nem pedig összefogást. Tud valaki róla valamit, hogy felmerült-e már közös síbérlet ötlete? Budapestiként én egy közös Eplény, Mátraszentisván, Visegrád + esetleg Kékes szezonbérletről álmodozom, SZÉP kártyával fizethető formában. Ez technikailag is lehetetlen vagy csak a közös akarat hiányzik?

/ Ez egy jó téma - áthelyeztük az MSZI és Visegrád fórumokból és új topikot nyitottunk neki itt / admin
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.