Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sebesség mérés - Traffipax

ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2008.11.19. 21:59
Abszolút igazad van!
Akkor is majdnem lehetelen betartani az összes,látszólag felesleges ,sebesség korlátozást!
Nekem nem sikerült.
Félre ne értsd kifelé menet itthon is betartottam a sebesség korlátozásokat!Majd három és fél óra volt az út!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.11.19. 21:50
Pedró felelőtlenség!Szerintem visszafelé nagyobb a kísértés és ez a rend éber őrei is tudják.Reggel még jobban figyel az ember,meg általában időben is indul nemi ráhagyással.Azonban visszafelé már megfeledkezik az időről csak minél hamarabb érjen haza.Viszont a hatóság nem.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2008.11.19. 21:40
Tavaj decemberben kipróbáltam ,minden táblát figyelembe venni, és betartani, oda és vissza,hát regel még ment a dolog de hazafelé feladtam az ötletet
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.11.19. 21:28
...az étel adaghoz....kimondottam rosszul éreztem magam amikor Németországban egy Legoland látogatás alkalmával, az étteremben dolgozó magyar hölgy, miután meghallotta a magyar szót, úgy megörült, hogy meghívott minket ebédre. Nem engedte, hogy fizessünk. 8 felnőtt 14 gyerek! Kimondottan kellemetlen volt.
KovJózsi
44 élménybeszámolót írt
44
15 éve tag
2008.11.19. 21:07
Van jó is!
Besztercebánya után Donovali felé van egy fantasztikus szlovák étterem a faház.
Ott mindig a maximumot adták. Ott van Magyar étlap is.
KovJózsi
44 élménybeszámolót írt
44
15 éve tag
2008.11.19. 21:03
Ez mind azért van mert csórók vagyunk. Nagyon sok ismerősöm jár SK rendszámú Tuareggel és A6 sal. Képzeljétek őket egy nem állítja meg sosem SK rendőr. Donovaliban a parkolóban sem karcolják össze az autóját és Besztercében sem intenek be neki faccot!
Sajnálom, de nekem nagyon rosszak a tapasztalataim.
Üdv.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2008.11.19. 20:20
Nincs nyilvántartás, ne izgulj, legalább még nincs.
Amúgy is csak a 75 EUR fölötti büntetések lesznek bevasalhatóak a külföldiektől, ez meg messze van attól...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2008.11.19. 20:18
Egyébként a vicc az egészben, hogy az egyik rendőr jól beszélt magyarul, de csak a legvégén volt hajlandó megszólani, inkább kínlódtunk egymással németül és angolul.


Szerinted ez kit jellemez? A legrosszabb az egészben hogy ő magyar, azaz szlovákiai magyar, nem egy szlovák aki megtanult magyarul és nehezen megy a magyar neki. Azt hiszem erről a szlovákok nem tehetnek. Miért nem büszke arra hogy tud magyarul? Miért nem kommunikál egyből magyarul?
Ezt nem értem...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.11.19. 20:14
Engem nyáron szedtek le a Magas-Tátrában, biztosan sokan ismerik ezt az utat, Ótátrafüred-Poprád, főleg az eleje meglehetősen meredek lejtő, reptérnyi széles út és kereszteződés sincsen nagyon rajta, széles leállósávok stb. Na itt csorogtam ötösben motorfékkel és lekapcsoltak, nem is tudom hol lehetett elbújva a jard, de szinte kivétel nélkül mindenkit kiintettek, majd szóltak a mérőkocsinak, hogy kicsit szüneteltesse a mérést, mert nem tudják szedni a zsetont ilyen tempóval. Szóval lekapcsoltak 90 helyett 98(!!!)-al, szerencsére pénz már nem volt nálam, így kaptam egy 1000 Koronás csekket, amit még a Poprádi tescoban megkíséreltem befizetni egy bankban kártyával, mivel azonban nem lehetett, meg kellően felhúztam magamat hogy 8kmh különbségért akarnak büntetni, bedobtam a kesztyűtartóba a csekket, azóta is ott hever. Szóval a téli esetleges szlovákiai csúszásokra már nagyon lábujjhegyen kell autóznom, mert félő, hogy bent vagyok a nyilvántartásban:)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2006.10.10. 20:28
2006.01.13.án hazafelé Jasnáról mi is belefutottunk 60 km/h-val. Asszem második település a határtól. Egész úton odafelé és vissza is figyeltem a sebességre, mert nem akartam összetűzést a helyi rendőrökkel, de amikor úgy véltem,hogy itt már csak határőrökkel találkozhatok, tévedtem és 2000 sk-ba került. Visszaküldtek a településen lévő étterembe pénzt váltani, ugyanis elfogyott a koronám. A pénzváltónál is volt egy magyar akit lekaptak.
Egyébként a vicc az egészben, hogy az egyik rendőr jól beszélt magyarul, de csak a legvégén volt hajlandó megszólani, inkább kínlódtunk egymással németül és angolul.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.10.04. 20:15
17 éve vezetek de csak 2x büntettek meg gyorshajtásért, mindkétszer Rétságon, egyszer 97 ben, egyszer most...
Amerikában is megállítottal, de ott is kidumáltam magam...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.03. 23:52
Úgylátom a rétsági rendőrök nem büntetnek túl szigorúan mert engem is csak 5000 Ft-ra bírságoltak,pedig annál rosszabb helyen előzni ahol Én tettem nem igen lehet.Legközelebb jobban figyelek
ennyi a tanulság.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.10.03. 21:18
Sajnos én is belefutottam itt egy mérésbe, de szerencsére kidumáltam magam,elengedtek büntetés nélkük, igaz csak 70 el mentem, ami nem annyira gyors :)))
De kb 3 héttel ezelőtt Rétságon kaptak el és nem tudtam kidumálni magam. 67 el haladtam, bár én azt hittem csak 63 al megyek.
Megbüntettek, igaz csak 6000 Ft-ra és nem is vitatkoztam vele, elismertem és befizettem a csekket.
Ennyire egyszerű...
Bár a sok 30-as tábla az elkészült és átadott útszakaszokon idegesítő....
DHR
34 élménybeszámolót írt
34
20 éve tag
2006.03.21. 11:19
Én odafelé futottam beléjük, sajna kicsit gyorsan (75-tel gurultam be a faluba).
Arra hajtanak, hogy nincs kedve az embereknek vesződni jegyzőkönyvvel, amúgy 90%-ban saját zsebre dolgoznak. Ha egyszer ráérnék, azért bemennék jegyzőkönyvet felvetetni és, hogy jelentsenek fel. Bár lehet, hogy ennek az említése is elég lenne, hogy továbbengedjenek.
Visszafelé egy másik alkalommal óvatos voltam, mert azt tudtam, hogy hazafelé hol szoktak lenni (valóban a kátyús útszakasz amúgy...) és egy kb 90-nel előző Hondást néhány másik magyarral együtt szerencsére meg is fogtak.
Valami igazuk van, mert hazafelé kb 3 életveszélyes helyzetben volt részünk, mert néhány "kedves honfitársunknak" kevés a 100 km/h amivel jött a sor. Nem lényeg, hogy jönnek szemből, nem lényeg, hogy záróvonal van (hiszen az nem fal...) no comment....
Most jöttünk haza először a tömeggel, de soha többet, inkább beülünk vacsizni mielőtt elindulnánk. (addigra a rendőrök is általában eltűnnek az út mellől)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.03.06. 12:56
Szeretném figyelmeztetni a Parasapusztán átkelőket,hogy a határ után kb.20km-re rendszeresen mérik a sebességet.Sajnos a település neve nem ragadt meg bennem de mindenki ráismer a helyre mert irgagalmatlan kátyús az út több kilóméteres szakaszon. Itt 40 Km/o a megengedett sebesség, amit érdemes betartani mert a kátyúk nagysága és sűrűsége miatt könnyen sérülhet a gumi,felni stb meg a bírság sem kevés.Rendszerint a haza igyekvőket vadásszák le igen jó eredménnyel.Tegnap délután amikor arra jártam egyszerre 5 autót meszeltek éppen és mind Magyarok voltak.
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.