Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.04. 23:56
Szia!
Egy 2019-es Racetiger RC Black UVO-tól váltam meg a Blizzard miatt.
Rákerestem, valóban a Thunderbird R15WB az utód, árban is ugyanott van 1000 EUR körül.

Merev léc az RS76, de nekem "bejött" a keménysége, nagyon stabil, viszont van vele munka rövid íveken, nem egy Völkl RTM autopilot érzés :)
A léc hosszához (166) tartozó gyári névleges 15 méteres, közepes rádiuszok környékén szinte valószerűtlenül gyors és stabil az én tudásomhoz képest, ezt szeretem benne a legjobban. Mindenféle technológia benne van, ami hasonló kategóriás léceknél elvárt: kombinált carbon-fa-Ti rétegek, rezgéscsillapító rendszer, Ti erősítésű oldalfal, Marker X-Cell kötés, stb. Van aki hisz ezekben, van aki nem, a lényeg hogy összhatásban jó a léc.
Jeges pálya nyilván nem probléma vele és a 76-os közepe miatt a délutáni összetúrt pályákon sem kell lassítani. De ezek szubjektív érzések, nem biztos, hogy másnál ugyanezek a preferenciák. Teszt nem sok van a Quattro lécekről, én sem hallottam róluk korábban, ahogy lent írtam tök véletlenül került a lábamra.
hamoriarpi
207 élménybeszámolót írt
207
7 éve tag
2023.12.02. 18:13
Szia!
Milyen Völkl-t cseréltél a Quattro RS 76-ra? Ennek amúgy az utódja a Thunderbird R15WB.
Mesélsz a lécről?
Előzmény: (nimbus2 219411)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2023.12.02. 00:31
Én is a kölcsönzést javaslom és a pálya melletti kölcsönzők kínálatát érdemes kipróbálni, mert kategórián belül cserélhetsz, ha több napig bérelsz.
Így jutottam el a mostani lécemig egy osztrák kölcsönzés alkalmával: éppen nem volt bent amit szerettem volna kipróbálni (Atomic) és adtak egy náluk ugyanolyan kategóriába sorolt Blizzard-ot. Na ennek az lett a vége, hogy a saját Völkl elad és Blizzard beszerez :)
A léc egy picit öszvér, mert full camber, de 76mm-es közepű: Blizzard Quattro RS 76, pályán szerintem minden igényt kielégít a jégtől a délutánra feltúrt buckákig, stabil léc.
Most is gyárt a Blizzard szélesebb közepű full camber léceket, a Thunderbird széria drágább modelljei ilyenek.
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.