Valószínűleg kevesen tudják az alábbiakat - biztos nem elegen:)
Az általános iskolák 5-6. osztályában az „Alternatív környezetben űzhető sportok” közé, különböző órakeretszámban (kb. 23 óra) az iskolák szabadon beilleszthetik az alpesi síelést. Ennek lehetőségével minden egyes iskola önállóan élhet. Éppen ezért jó néhány helyen van példa van erre szerte az országban, akár vidéken a sípályák vonzáskörzetében vagy Budapesten is a műanyag sípályák közelében.
A különböző általános iskolák a saját maguk által összeállított helyi tantervükben - az alábbi egységes szövegtartalom szerint . rendelkezhetnek az alpesi síelés tananyagának vonatkozásában:
„Alapmozgások a lécen: lábemelgetések; lépések oldalra, körben; térdrugózások, csúszó lépések; lépcsőzés.
Rézsút siklás: mély, középső és emelt helyzetben; lábemelgetéssel.
Egyenes siklás az alaphelyzet felvételével.
Hóeke, hóekeívelés: különböző sugarú, sebességű ívek; hóekeívek összekapcsolása, hóekeívelések botkerüléssel.
Hóekeíveléstől a párhuzamos lendületig: rézsútsiklásban a lécvégek völgyirányba fordítása; lendület a hegy felé, a fékezés megtanulása. Hóekelendület. Hóekeívelések kapuk között, növekvő sebességgel, a lécek által bezárt szög fokozatos csökkentésével. A támasztás gyakorlása: hegylábas támasztott lendület; támasztott lendület kétoldali támasszal; völgylábas támasztott lendület. Botozás tanulása, botozás a hegysíléc melléforgatásának segítésére. Párhuzamos lendület, lécfordítás páros lábbal és botozással.”
Az időbeosztást pedig megoldják a lelkesebb testnevelők.