Egyszer már végre tényleg kellene együtt síelnünk, lehet, hogy közeledne az álláspontunk... :)
Én ha külsőrn indítom a kanyart, akkor mindig hosszabb sugarú, kisebb élszögű és bizonytalanabb lesz. :) A belső elképesztően fontos, csak nem ugyanazt csinálja, mint a külső. Más izommunka, más működés stb.
A külsőnek nagyobb sugáron kell mennie, ha csak azon van a terhelés, a belső kevesebbet grböl, tehát a folyamatosan csalni kell vele. A belső nagyob agresszív hatású él, főleg óriás sín iszonyú nagy szükség van rá, ha rövidebb sugarat akarunk síelni.
Nézem a videókat, amieken mgyarázzák, hogy külsőről külsőre. Aztá kikockázom az igazán sima, komoly kanyarokat a videón, és belsőn indulnak, utána kap szeret a külső. Minden komol síelésben van ez a szöveg a külsőről, majd nem azt síelik...
A kérdés, hogyha külsőről külsőre megyünk, a 0 fázishoz képest mikor vált a terhelés a külsők között. A valóban jól működő valóságban a 0 fázis mág a volt külsőn megy, a kanyar kicsit elkezdődik még azon, majd utána megy át az új külsőre. Csak ezt a rövid fázist ki szokták felejteni a magyarázatból. A valóban külsőről külsőre vitt kanyarban az él később alakul ki, mint a belsőn kezdettben, és a kontroll és az élszög szempontjából az idő elsődleges tényező. Aki késik, az élszöget és kontrollt veszít. Megtanulni nem könnyű, sok összetevője van. :)